Μαραθώνιος στο Παρίσι 2021 – Τα αποτελέσματα + Οι Έλληνες

Δείτε τι έγινε στον Schneider Electric Marato de Paris

Από τον Μαραθώνιο του Παρισίου

Πραγματοποιήθηκε ο μεγάλος Μαραθώνιος στο Παρίσι Schneider Electric Marato de Paris.

Μεγάλοι νικητές αναδείχθηκαν ο Κενυάτης Elisha Rotich με νέο ρεκόρ διαδρομής 2:04:21, και η Tigist Memuye από την Αιθιοπία με 2:26:11.

Μάλιστα, η επίδοση του Κενυάτη αποτελεί νέο ρεκόρ αγώνα, με το προηγούμενο να ανήκει στον μεγάλο Kenenisa Bekele.

Το Παρίσι είδε μετά από δύο σχεδόν χρόνια τους δρομείς να το καταλαμβάνουν χαρίζοντας ξεχωριστές εικόνες.

Δείτε εδώ τι έγινε στον Μαραθώνιο του Άμστερνταμ και τα αποτελέσματα των Ελλήνων

Αρκετή η ελληνική παρουσία

Δεν ήταν λίγοι οι Έλληνες που αγωνίστηκαν στον Μαραθώνιο του Παρισιού. Μάλιστα, ήταν αρκετοί εκείνοι που ήταν δηλωμένοι αλλά για κάποιο λόγο τελικά δεν έλαβαν μέρος.

Μπέρκας Λεωνίδας 5:05:35

*Σε περίπτωση που γνωρίζετε κάποιον ακόμα Έλληνα/Ελληνίδα δρομέα που αγωνίστηκε στον Schneider Electric Marato de Paris και δεν τον/την βλέπετε στη λίστα παρακαλούμε στείλτε μας στο [email protected]