Παρμάκης και Λαζαρίδου νικητές στην Καστοριά

Πάνω από 800 αθλητές στο Run Greece της Καστοριάς

Mε μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 21 Σεπτεμβρίου ο τέταρτος αγώνας της σειράς Run Greece που έγινε στην Καστοριά.
Το πρόγραμμα περιελάμβανε, όπως όλα τα Run Greece, αγώνες 5 & 10 χλμ. και επιπλέον έναν ημιμαραθώνιο όπου συμμετείχαν 800 αθλητές.

Στη μεγάλη απόσταση νικητές αναδείχθηκαν ο Μιχάλης Παρμάκης με 1:13:04 που έλαβε την πρώτη θέση, ο Γιάννης Τσιώκος με 1:16:06 που τερμάτισε δεύτερος και ο Νικόλαος Τσικούρας με 1:17:26 που έλαβε την τρίτη θέση.
Στις γυναίκες στην ίδια απόσταση η νικήτρια τριάδα αποτελείτε από τις Ιωάννα Λαζαρίδου με 1:47:07, η Τάνια Στεφανόγλου με 1:48:03 και η Ανδριάνα Δαυιδοπούλου με 1:49:59.
Στα 10 χλμ. πρώτη τερμάτισε η Κωνσταντίνος Γουγούσης με 37:33 και η Σόνια Βουδούρη με 39:05.
Στον αγώνα των 5 χλμ. νικητές ήταν ο Αθανάσιος Τσιγαρίδας με 18:22 και η Γεωργία Πλέντζα με 22:17.

Για να δείτε τα αποτελέσματα πατήστε εδώ.

Η σειρά θα συνεχίσει στις 28 Σεπτεμβρίου στην Αλεξανδρούπολη ενώ στις 12 Οκτωβρίου είναι η σειρά της Πάτρας.

Με σύμμαχο τον καιρό
Ο 2ος Γύρος Λίμνης Ιωαννίνων διεξήχθη την Κυριακή 21 Σεπτεμβρίου με μεγάλη επιτυχία. Οι 269 δρομείς που τερμάτισαν χάρηκαν ένα πανέμορφο αγώνα, σε μια διαδρομή που δίκαια διεκδικεί τον τίτλο της πιο ομαλής και ομορφότερης στην Ελλάδα.