Ο Παρμάκης νικητής στη Βεγορίτιδα

14-10-2012: 150 περίπου δρομείς έλαβαν μέρος στον 2ο Ημιμαραθώνιο Λίμνης Βεγορίτιδας στην περιοχή Άρνισσα στον Νομό Έδεσσας. Μεγάλος νικητής στον αγώνα που γίνεται για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά και για μεγάλο μέρος κινείται πλάι στη λίμνη Βεγορίτιδα αναδείχθηκε ο πρωταθλητής του Μαραθωνίου Μιχάλης Παρμάκης με χρόνο 1:11:24 με τον Δημήτριο Γάζο και τον Κοσμά Κωνσταντινίδη να ακολουθούν.

Share

2oς Ημιμαραθώνιος Λίμνης Βεγορίτιδας
150 περίπου δρομείς έλαβαν μέρος στον 2ο Ημιμαραθώνιο Λίμνης Βεγορίτιδας στην περιοχή Άρνισσα στον Νομό Έδεσσας. Μεγάλος νικητής στον αγώνα που γίνεται για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά και για μεγάλο μέρος κινείται πλάι στη λίμνη Βεγορίτιδα αναδείχθηκε ο πρωταθλητής του μαραθωνίου Μιχάλης Παρμάκης με χρόνο 1:11:24 με τον Δημήτριο Γάζο και τον Κοσμά Κωνσταντινίδη να ακολουθούν.

AΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 

ΘΕΣΗ ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΤ ΟΜΑΔΑ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΠΑΡΜΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ Εως 29 ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ 1:11:24
2 ΓΑΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 30-39 ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΙΤΣΩΝ 1:16:27
3 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ  ΚΟΣΜΑΣ 40-49 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 1:22:07
4 ΚΥΡΓΙΑΝΝΗΣ ΘΑΝΟΣ 30-39 AROUND THE WORLD ON VESPA 1:25:33
5 ΚΟΥΤΣΙΑΚΟΥΤΣΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 30-39 ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ 1:27:07
6 ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 30-39 ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ 1:27:24
7 ΣΟΥΜΑΛΙΑΣ ΖΗΝΩΝ 50+ ΛΕΣΧΗ ΕΙΔΙΚΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ 1:28:23
8 ΣΟΥΠΙΑΔΗΣ  ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ 50+ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΙΤΣΩΝ 1:28:49
9 ΝΗΤΣΙΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 30-39 ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ 1:29:37
10 ΜΠΟΓΙΑΤΖΗΣ ΘΩΜΑΣ 30-39 Σ.Δ.Ο.Εορδαίας 1:29:57
11 ΔΟΛΛΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 30-39 ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 1:30:13
12 ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 40-49 ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ 1:30:32
13 ΠΑΤΟΥΛΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 40-49 ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ 1:30:32
14 ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ 50+ ΣΔΥ ΠΕΙΡΑΙΑ 1:30:55
15 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 30-39 ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΙΤΣΩΝ 1:33:09
16 ΠΕΤΡΙΔΗΣ  ΛΕΟΝΤΑΡΗΣ Εως 29 ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΙΤΣΩΝ 1:33:23
17 ΦΙΟΥΝΗΣ  ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 40-49 ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΙΤΣΩΝ 1:34:07
18 ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Εως 29 Σ.Δ.Ο.Εορδαίας 1:34:18
19 ΔΡΟΥΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 50+ ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ 1:35:39
20 ΣΑΡΗΜΑΝΩΛΗΣ ΣΥΜΕΩΝ 30-39 ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ 1:36:23
21 ΜΟΣΣΙΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 40-49 ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ 1:36:23
22 ΠΑΠΑΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 40-49 ΣΔΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 1:36:30
23 ΠΕΤΣΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 40-49 ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΙΤΣΩΝ 1:37:02
24 ΙΣΠΟΓΛΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ 40-49 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 1:38:05
25 ΜΑΣΣΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ Εως 29 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 1:38:36
26 ΑΙΒΑΛΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 40-49 ΣΔΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 1:38:44
27 ΜΑΝΤΖΙΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 30-39 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 1:39:36
28 ΚΑΤΣΟΥΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 30-39 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 1:39:36
29 ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 40-49 ΣΚΥΔΡΑΙΚΟΣ 1:40:04
30 ΝΕΒΕΣΚΙΩΤΗΣ ΧΑΡΙΣΙΟΣ 30-39 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 1:40:04
31 ΓΚΑΡΑΒΕΛΛΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 40-49 ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ 1:40:04
32 ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΛΑΖΑΡΟΣ 50+ ΑΠΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΠΙΕΡΙΑΣ «ΖΕΥΣ» 1:40:05
33 ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 50+ ΣΚΥΔΡΑΙΚΟΣ 1:40:25
34 ΣΙΣΚΟΣ ΤΡΥΦΩΝ 40-49 Σ.Δ.Ο.Εορδαίας 1:40:29
35 ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ 40-49 ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ 1:41:07
36 ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 30-39 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 1:41:14
37 ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΚΥΡΙΛΛΟΣ 30-39 ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΙΤΣΩΝ 1:41:15
38 ΔΕΛΗΝΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 30-39 ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ 1:41:17
39 ΚΑΛΛΙΑ ΕΛΕΝΗ Εως 34 ΣΔΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 1:41:30
40 ΔΑΒΙΤΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ 40-49 ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΙΤΣΩΝ 1:41:41
41 ΚΑΤΣΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 30-39 ΣΕΒΑΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 1:42:01
42 ΣΑΚΕΛΛΑΡΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 50+ ΣΕΒΑΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 1:42:08
43 ΣΤΕΡΓΙΟΥΛΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 30-39 ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΙΤΣΩΝ 1:42:28
44 ΠΟΥΤΑΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 40-49 Σ.Δ.Ο.Εορδαίας 1:42:32
45 ΠΕΤΡΑΚΙΔΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ 40-49 ΣΕΒΑΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 1:42:39
46 ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 50+ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΙΤΣΩΝ 1:42:43
47 ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 40-49 ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΙΤΣΩΝ 1:42:53
48 ΖΑΓΑΝΙΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 40-49 ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΙΤΣΩΝ 1:42:53
49 ΣΟΥΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 40-49 ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΙΤΣΩΝ 1:42:53
50 ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 40-49 ΑΠΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΠΙΕΡΙΑΣ «ΖΕΥΣ» 1:42:58
51 ΝΤΑΛΛΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 30-39 ΣΥΛ. ΔΡΟΜΕΩΝ ΑΡΤΑΣ 1:43:02
52 ΟΥΖΟΥΝΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 30-39 ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΙΤΣΩΝ 1:43:24
53 ΚΑΙΣΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 40-49 ΣΕΒΑΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 1:43:25
54 ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 40-49 ΤΕΜΟΝΑΕΚ 1:43:35
55 ΚΡΙΤΣΑΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 40-49 Σ.Δ.Ο.Εορδαίας 1:43:35
56 ΠΑΝΟΥΤΣΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 50+ ΣΥΛ. ΔΡΟΜΕΩΝ ΑΡΤΑΣ 1:44:11
57 ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 50+ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 1:45:06
58 ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΟΣ ΗΛΙΑΣ 40-49 ΣΕΒΑΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 1:45:14
59 ΖΩΓΡΑΦΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 30-39 ΑΘΛΟΚΊΝΗΣΗ 1:45:38
60 ΑΝΔΡΙΤΣΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 40-49 ΣΥΛ. ΔΡΟΜΕΩΝ ΑΡΤΑΣ 1:45:41
61 ΛΑΠΠΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 50+ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΙΤΣΩΝ 1:45:45
62 ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ ΜΑΡΚΟΣ 30-39 ΣΕΒΑΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 1:46:25
63 ΟΥΖΟΥΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 50+ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΙΤΣΩΝ 1:46:35
64 ΤΟΤΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 40-49 ΔΡΟΜΕΙΣ ΥΓΕΙΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 1:47:03
65 ΧΡΥΣΟΓΛΟΥ  ΣΑΒΒΑΣ 30-39 ΣΚΥΔΡΑΙΚΟΣ 1:47:17
66 ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΜΑΚΡΙΝΑ 35+ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΙΤΣΩΝ 1:47:17
67 ΤΑΣΟΥΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 30-39 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 1:47:36
68 ΚΑΛΦΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 50+ ΝΕΑΠΟΛΗ 1:47:44
69 ΒΑΛΕΡΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 50+ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΙΤΣΩΝ 1:48:00
70 ΚΑΡΑΒΙΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 30-39 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 1:48:35
71 ΠΑΤΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 50+ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΙΤΣΩΝ 1:48:58
72 ΚΑΤΣΟΥΛΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 30-39 ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΙΤΣΩΝ 1:48:58
73 ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΗΝΑΣ 40-49 ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ 1:49:06
74 ΓΑΙΤΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 40-49 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 1:49:09
75 ΠΑΣΙΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 50+ ΣΕΒΑΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 1:49:19
76 ΤΣΟΥΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 30-39 ΑΘΛΟΚΊΝΗΣΗ 1:49:57
77 ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Εως 29 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 1:50:40
78 ΘΕΟΦΑΝΙΔΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ 40-49 ΣΚΥΔΡΑΙΚΟΣ 1:50:43
79 ΣΥΚΟΒΑΡΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 40-49 ΣΚΥΔΡΑΙΚΟΣ 1:50:43
80 ΤΣΙΦΛΙΔΟΥ ΚΟΥΛΑ 35+ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 1:50:58
81 ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 40-49 ΣΔΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 1:51:08
82 ΔΗΜΠΑΡΗ ΒΕΝΗ 35+ ΣΚΥΔΡΑΙΚΟΣ 1:51:50
83 ΜΑΛΑΜΑΤΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 40-49 ΣΕΒΑΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 1:52:08
84 ΧΑΤΣΙΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΘΩΜΑΣ 50+ ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ 1:52:21
85 ΔΡΟΣΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 40-49 ΣΕΒΑΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 1:52:47
86 ΖΗΣΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Εως 29 VEGAN RUNNERS 1:53:04
87 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ  ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ Εως 29 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 1:53:05
88 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ 30-39 ΣΥΛ ΔΡΟΜΕΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 1:53:08
89 ΠΑΛΗΜΑΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 50+ ΣΕΒΑΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 1:53:30
90 ΔΑΒΙΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 50+ ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ 1:54:01
91 ΠΕΧΛΙΒΑΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 30-39 ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΙΤΣΩΝ 1:54:51
92 ΣΑΛΟΝΙΚΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 30-39 ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΙΤΣΩΝ 1:55:17
93 ΠΕΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ Εως 29 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 1:56:02
94 ΜΠΑΤΣΙΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 30-39 ΣΕΟ ΚΟΖΑΝΗΣ 1:56:10
95 ΧΡΗΣΤΑΝΤΩΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 50+ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΙΤΣΩΝ 1:56:14
96 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 30-39 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 1:56:24
97 ΤΟΜΠΟΥΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 30-39 ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΙΤΣΩΝ 1:56:29
98 ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 40-49 ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΙΤΣΩΝ <font siz
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ημιμαραθώνιος και 10άρι στο Ελληνικό
Την Κυριακή 8 Απριλίου ο Σύλλογος Δρομέων Νοτίων Προαστίων Ευκλής διοργανώνει τον 1ο Μητροπολιτικό Ημιμαραθώνιο και αγώνα δρόμου 10,5 χλμ. στις εγκαταστάσεις του πρώην Αεροδρομίου στο Ελληνικό.
3ο ΟΠΑ Run - «Όλοι μαζί για το Πεδίον του Άρεως»
Ξεκίνησαν οι εγγραφές για τον αγώνα
Με τη συμμετοχή 110 αθλητών πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 2 Ιουνίου το 2ο Ψάθαθλον Αττικής στο Αλεποχώρι με τους Κρομμύδας και Θωμά. Δείτε περισσότερες πληροφορίες και τα αποτελέσματα.
Back to Top
runnermagazine.gr
CLOSE
Runner Magazine Our E-shop is up and running...
Μετάβαση στο περιεχόμενο