Τα αποτελέσματα του Ανδάνειου

Το περασμένο Σαββατοκύριακο πραγματοποιήθηκε ο 4ος Ανδάνειος Αγώνας Δρόμου και Πολιτισμού στην περιοχή Διαβολίτσι στην Αρχαία Μεσσήνη. Στον αγώνα έλαβαν μέρος σχεδόν 200 δρομείς από τη Μεσσηνία και τις γύρω περιοχές αλλά και από την Αθήνα. Πρώτοι νικητές αναδείχθηκαν ο Θανάσης Καρσιώτης και η Ελένη Εξερτζόγλου. Δείτε τα αποτελέσματα.

Share

Το περασμένο Σαββατοκύριακο πραγματοποιήθηκε ο 4ος Ανδάνειος Αγώνας Δρόμου και Πολιτισμού στην περιοχή Διαβολίτσι στην Αρχαία Μεσσήνη. Στον αγώνα έλαβαν μέρος σχεδόν 200 δρομείς από τη Μεσσηνία και τις γύρω περιοχές αλλά και από την Αθήνα.

Πρώτος νικητής αναδείχθηκε ο Θανάσης Καρσιώτης και τον ακολούθησε Γιάννης Χαμόδρακας και ο Γιώργος Τζουβίστας.Πρώτη γυναίκα του αγώνα ήταν η Ελένη Εξερτζόγλου με τις Ουρανία Τσούτσια και Βασιλική Δελιάκη να κλείνουν την πρώτη τριάδα. 
 

 

ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
1 ΚΑΡΣΙΩΤΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ 1:02:29 Άνδρες 40-49 ΕΦΥΡΑΙΟΙ ΩΚΥΠΩΔΕΣ
2 ΧΑΜΟΔΡΑΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 1:04:40 Άνδρες 30-39 KATAKOSRUNNERTEAM
3 ΤΖΟΥΒΙΣΤΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1:05:48 Άνδρες 20-29 ΓΑΣΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
4 ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1:08:10 Άνδρες 40-49 ΕΦΥΡΑΙΟΙ ΩΚΙΠΟΔΕΣ
5 ΜΠΟΥΡΑΣ ΝΙΚΟΣ 1:08:15 Άνδρες 40-49 ΑΠΟΛΛΩΝ Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ
6 ΤΣΟΥΡΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 1:10:41 Άνδρες 30-39 RADIO CANCELLED TEAM
7 ΚΟΚΚΟΡΕΣ ΘΕΜΗΣ 1:11:02 Άνδρες 40-49 Φ.ΠΕΔ.ΑΡΕΩΣ
8 ΑΔΑΚΤΥΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1:11:16 Άνδρες 20-29 ΓΑΣΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
9 ΧΑΡΜΠΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1:12:32 Άνδρες 50-59 ΣΥΛ,ΑΡΚΑΔΩΝ ΔΡΟΜΕΩΝ
10 ΠΟΛΥΔΩΡΑΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 1:15:27 Άνδρες 40-49 ΣΔΥΑ
11 ΕΠΙΤΡΟΠΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1:17:21 Άνδρες 60 -69 ΑΠ.ΔΥΤ.ΑΤΤΙΚΗΣ
12 ΚΑΡΚΑΛΕΤΣΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 1:17:45 Άνδρες 40-49 ΑΠ.ΔΥΤ.ΑΤΤΙΚΗΣ
13 ΚΥΠΡΑΙΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 1:18:13 Άνδρες 50-59 ΑΝΕΞ
14 ΛΑΓΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 1:18:36 Άνδρες 40-49 ΣΑΦΑΝΣ
15 ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 1:18:56 Άνδρες 50-59 ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟΣ ΣΠΑΤΩΝ
16 ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ 1:19:21 Άνδρες 50-59 ΣΔΥΜ
17 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 1:19:25 Άνδρες 50-59 ΣΔΥΜ
18 ΧΕΙΛΑΡΗΣ ΤΑΣΟΣ 1:19:45 Άνδρες 50-59 ΣΔΥΑ
19 ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ 1:20:16 Άνδρες 30-39 ΣΔΥΜ
20 ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ ΓΑΒΡΙΗΛ 1:20:32 Άνδρες 40-49 ΑΝΕΞ
21 ΠΑΣΠΑΤΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1:20:35 Άνδρες 50-59 AΠ.ΔΥΤ.ΑΤΤΙΚΗΣ
22 ΚΑΚΛΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 1:20:37 Άνδρες 50-59 ΣΔΥΜ
23 ΠΑΣΤΡΑΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ 1:20:40 Άνδρες 50-59 ΖΑΚΥΝΘΟΣ
24 ΤΣΙΧΟΥΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1:20:43 Άνδρες 40-49 ΚΟΖΑΝΗΣ
25 ΜΠΟΥΡΝΕΛΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 1:20:56 Άνδρες 20-29 ΣΔΥΑ
26 ΣΥΡΙΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΣ 1:21:22 Άνδρες 40-49 ΔΡΟΜΕΙΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
27 ΜΗΤΣΑΚΗΣ ΣΕΡΑΦΕΙΜ 1:21:29 Άνδρες 40-49 ΣΔΥΑ
28 ΠΕΤΡΟΥΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 1:21:31 Άνδρες 40-49 ΕΥΚΛΗΣ
29 ΚΑΨΑΛΟΠΟΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1:21:34 Άνδρες 30-39 ΣΔΥΜ
30 ΣΑΜΑΡΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1:21:46 Άνδρες 30-39 ΑΝΕΞ
31 ΣΟΛΩΜΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 1:22:00 Άνδρες 60 -69 ΑΝΕΞ
32 ΚΑΚΚΑΒΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ 1:22:03 Άνδρες 40-49 ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ
33 ΕΞΕΡΤΖΟΓΛΟΥ ΕΛΕΝΗ 1:22:34 Γυναίκες 30-39 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ
34 ΚΑΡΑΜΠΕΛΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 1:22:35 Άνδρες 30-39 ΣΔΥΜ
35 ΝΑΘΑΝΑΗΛ ΝΙΚΟΣ 1:22:36 Άνδρες 40-49 ΣΔΥΜ
36 ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ 1:22:55 Άνδρες 40-49 ΕΥΚΛΗΣ
37 ΞΗΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 1:23:05 Άνδρες 30-39 ΣΔΥΑ
38 ΠΑΡΘΕΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 1:24:18 Άνδρες 40-49 ΣΔΥΜ
39 ΙΩΑΝΝΟΥ ΚΩΣΤΑΣ 1:24:19 Άνδρες 30-39 ΑΝΕΞ

font size=”1″ face=”Tahoma”>40
ΜΙΧΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 1:24:19 Άνδρες 30-39 ΣΔΥΜ
41 SWAHN IAN HENRIK 1:24:58 Άνδρες 50-59 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
42 ΒΑΛΑΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1:25:16 Άνδρες 50-59 ΣΔΥΜ
43 ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1:25:24 Άνδρες 40-49 ΧΡΥΣΟΧΩΡΙ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
44 ΒΛΑΧΟΔΗΜΗΤΡΗΣ ΝΙΚΟΣ 1:25:40 Άνδρες 30-39 ΝΑΥΠΛΙΟ
45 ΨΑΡΡΕΑΣ ΘΑΝΑΣΗΣ 1:27:19 Άνδρες 40-49 ΚΑΛΑΜΑΤΑ
46 ΤΖΩΡΤΖΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 1:27:28 Άνδρες 40-49 ΑΝΕΞ
47 ΤΣΟΥΤΣΙΑ ΟΥΡΑΝΙΑ 1:27:43 Γυναίκες 40-49 ΑΝΕΞ
48 ΔΕΛΙΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 1:28:04 Γυναίκες 40-49 ΑΠ.ΔΥΤ.ΑΤΤΙΚΗΣ
49 ΚΟΛΤΣΙΔΑΣ ΝΙΚΟΣ 1:28:29 Άνδρες 30-39 ΤΡΙΠΟΛΗ
50 ΚΙΟΥΡΕΛΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 1:28:41 Γυναίκες 40-49 ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ
51 ΚΥΡΙΑΚΑΚΗΣ ΜΠΑΜΠΗΣ 1:28:42 Άνδρες 40-49 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
52 ΣΤΡΟΦΥΛΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1:28:58 Άνδρες 40-49 ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
53 ΣΤΡΟΦΥΛΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1:29:00 Άνδρες κάτω των 20 ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
54 ΚΑΠΟΓΛΗΣ ΗΛΙΑΣ 1:29:47 Άνδρες 40-49 ΑΘΗΝΑ
55 ΤΕΛΑΤΙΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΣ 1:29:52 Άνδρες 50-59 ΣΔΥΑ
56 ΞΕΝΟΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 1:30:25 Άνδρες 60 -69 ΣΔΥΜ
57 ΟΡΦΑΝΟΣ ΠΕΤΡΟΣ 1:30:47 Άνδρες 30-39 ΝΑΥΠΛΙΟ
58 ΦΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΟΛΩΝ 1:30:49 Άνδρες 40-49 ΑΝΕΞ
59 ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ 1:30:51 Ανδρες 70 και ανω ΣΕΒΑΣ ΑΘΗΝΩΝ
60 ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1:31:22 Άνδρες 40-49 ΛΑΜΠΑΙΝΑ
61 ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1:31:26 Άνδρες 40-49 ΣΔΥΤΡΙΠΟΛΗΣ
62 ΓΙΑΣΕΜΙΔΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 1:31:34 Άνδρες 50-59 ΣΔΥΑ
63 ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1:31:53 Άνδρες 30-39 ΜΑΓΓΑΝΙΑΚΟ
64 ΡΑΖΕΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1:31:56 Άνδρες 40-49 ΣΔΥΑ
65 ΚΑΤΣΑΝΤΑΣ ΦΩΤΗΣ 1:32:24 Άνδρες 40-49 ΣΔΥΑ
66 ΛΟΥΚΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1:32:24 Άνδρες 50-59 ΣΔΥΑ
67 ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ 1:32:40 Άνδρες 60 -69 ΣΔΥΜ
68 ΚΙΣΚΥ ΧΑΣΑΝ 1:33:16 Άνδρες 50-59 ΣΔΥΑ
69 ΨΑΡΡΕΑΣ ΘΑΝΑΣΗΣ 1:33:21 Άνδρες 40-49 ΚΑΛΑΜΑΤΑ
70 ΜΠΕΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1:33:34 Άνδρες 40-49 ΣΔΥΜ
71 ΓΟΡΑΝΥΤΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 1:34:07 Άνδρες 30-39 ΑΟΚΡΟΚΕΩΝ
72 ΟΡΦΑΝΟΣ ΝΙΚΟΣ 1:34:23 Άνδρες 20-29 MANIACSΣΔΥΜ
73 ΣΕΡΕΤΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1:34:24 Άνδρες 40-49 ΑΝΕΞ
74 ΓΚΟΤΖΙΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1:34:59 Άνδρες 50-59 ΑΝΕΞ
75 ΒΑΡΣΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ 1:35:36 Άνδρες 60 -69 ΣΔΥΑ
76 ΔΡΑΚΟΥΛΑΚΟΣ ΚΩΣΤΑΣ 1:36:39 Άνδρες 20-29 MANIACS ΣΔΥΜ
77 ΚΟΡΔΑΣ ΘΑΝΑΣΗΣ 1:37:09 Άνδρες 40-49 ΣΔΥΜ
78 ΒΛΑΧΟΔΗΜΗΤΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1:37:20 Άνδρες 30-39 ΝΑΥΠΛΙΟ
79 ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 1:37:29 Άνδρες 60 -69 ΣΔΥΤΡΙΠΟΛΗΣ
80 ΣΥΝΤΕΤΟΣ ΝΙΚΟΣ 1:37:53 Άνδρες 50-59 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
81 ΒΑ’Ι’ΝΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 1:38:28 Γυναίκες 50-59 ΣΔΥΜ
82 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ 1:38:28</

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
1° Νάουσα Βέρμιο Marathon "6 Κορφές" - Ακύρωση
Δείτε την προκήρυξη του αγώνα
17-9-2017: O Σύλλογος Απόλλων Δυτικής Αττικής διοργανώνει για δεύτερη φορά αγώνα δρόμου με την ονομασία “Ο Δρόμος των Αλκυόνων”
Ταξιδεύοντας με το RUNNER!
Ξεκινώντας από το Άμστερνταμ πριν από πέντε χρόνια, έχουμε ταξιδέψει σε μερικούς από τους σπουδαιότερους ευρωπαϊκούς μαραθωνίους όπως του Βερολίνου, της Βιέννης, του Ρόττερνταμ, του Αμβούργου και έχουμε περάσει αξέχαστες στιγμές. Συνεχίζοντας το ταξίδι, σας προτείνουμε να μας ακολουθήσετε τη νέα χρονιά σε δύο πολύ όμορφους προορισμούς σε Κύπρο και Ιταλία.
Back to Top
runnermagazine.gr
CLOSE
Μετάβαση στο περιεχόμενο