Παρμάκης και Αστροπεκάκη στο Αγρίνιο

Έγινε την Κυριακή ο 5ος Ημιμαραθώνιος δρόμος Αγρινίου στη μνήμη του σπουδαίου Έλληνα μαραθωνοδρόμου Μιχάλη Κούση. Νικητής του αγώνα ήταν ο Μιχάλης Παρμάκης με αρκετά καλό χρόνο 1:06:26 ενώ στις γυναίκες πρώτη ήταν η Πόπη Αστροπεκάκη με 1:18:49. Στον αγώνα τερμάτισαν περισσότεροι από 200 δρομείς από την πόλη του Αγρινίου αλλά και όλη την Ελλάδα ενώ αρκετοί έλαβαν μέρος και στις μικρότερες αποστάσεις.

Share

5ος Ημιμαραθώνιος Μιχάλης Κούσης, Αγρίνιο 18 Μαρτίου 2012
Με νικητή το Μιχάλη Παρμάκη της New Balance στους άνδρες και την Πόπη Αστροπεκάκη στις γυναίκες έγινε την Κυριακή 18 Μαρτίου στο Αγρίνιο ο καθιερωμένος πλέον αγώνας Ημιμαραθωνίου στη μνήμη του Μιχάλη Κούση.

Στον αγώνα τερμάτισαν 202 δρομείς ενώ αρκετές ήταν οι συμμετοχές στους αγώνες μικρότερων αποστάσεων 5 και 1 χλμ. που έγιναν μέσα στην πόλη του Αγρινίου.

Στον μεγάλο αγώνα και πάλι, ο Παρμάκης κέρδισε με διαφορά με τον Γιώργο Καραβίδα να ακολουθεί με 1:09:03 και τον Κώστα Τουσέ να έρχεται τρίτος με 1:09:13 ενώ λίγο πιο πίσω στην τέταρτη θέση τερμάτισε ο Γιάννης Ζερβάκης στο ντεμπούτο του στην απόσταση σε 1:09:17.

Στις γυναίκες, η Πόπη Αστροπεκάκη ήταν αρκετά μπροστά τερματίζοντας σε 1:18:49 αφήνοντας δεύτερη την Ντενίζ Δημάκη με 1:21:58 και τρίτη την Στεφανοπούλου με 1:28:09. 

 

Αποτελέσματα
 

 

  Επώνυμο Όνομα 10χλμ 10 χλμ (καθαρό) Eπίδοση Επίδοση (Καθαρός Χρόνος) Σύλλογος
1 ΠΑΡΜΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 00:31:02 00:31:01 01:06:28 01:06:27 ΑΟΤ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
2 ΚΑΡΑΒΙΔΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 00:31:48 00:31:48 01:09:03 01:09:03 Α.Ε.Κ
3 ΤΟΥΣΕ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 00:32:08 00:32:08 01:09:13 01:09:13 Γ.Ε.ΑΓΡΙΝΙΟΥ
4 ΖΕΡΒΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 00:32:08 00:32:08 01:09:17 01:09:17 ΣΗΤΗΑΚΟΙ
5 ΚΑΣΣΟΣ ΗΛΙΑΣ 00:35:06 00:35:05 01:15:10 01:15:09 Ο.Φ.Κ.Α ΟΔΥΣΣΕΑΣ
6 ΤΖΑΝΑΒΑΡΑΣ ΠΑΥΛΟΣ 00:35:19 00:35:19 01:16:18 01:16:18 Π.Α.Ο
7 ΣΙΩΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 00:36:23 00:36:22 01:17:44 01:17:43 Ο ΦΕΙΔΙΠΠΙΔΗΣ
8 ΛΙΟΠΥΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 00:37:04 00:37:02 01:18:38 01:18:37 ΣΑΦΑΝΣ
9 ΚΟΚΟΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 00:37:05 00:37:03 01:18:44 01:18:42 Α.Ο.ΠΕΛΟΨ
10 ΑΜΝΤΑΛΑ ΤΑΝΟΥΖ 00:36:23 00:36:22 01:18:45 01:18:44 ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
11 ΑΣΤΡΟΠΕΚΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ 00:37:05 00:37:05 01:18:49 01:18:49 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
12 ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ ΒΛΑΣΗΣ 00:37:33 00:37:33 01:20:52 01:20:52 Α.Π.Σ ΤΕΛΜΙΣΣΟΣ Ν.ΜΑΚΡΗΣ
13 ΓΕΩΡΓΟΠΕΤΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 00:38:01 00:38:00 01:21:19 01:21:18  
14 ΔΗΜΑΚΗ ΝΤΕΝΙΖ 00:38:01 00:38:00 01:21:58 01:21:58 ΓΑΣ ΙΛΙΣΣΟΣ
15 ΜΟΥΣΟΥΝΤΑΣ   00:38:15 00:38:13 01:22:26 01:22:24 ΠΕΛΟΠΣ ΠΑΤΡΩΝ
16 ΚΑΤΣΙΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 00:38:16 00:38:16 01:22:29 01:22:28 Ο ΦΕΙΔΙΠΠΙΔΗΣ
17 ΜΕΡΤΙΚΑΣ ΤΑΣΟΣ 00:38:31 00:38:29 01:23:17 01:23:15 Γ.Σ.ΛΥΚΑΙΑ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ
18 ΝΤΟΤΣΙΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 00:39:03 00:39:01 01:25:42 01:25:40 Α.Ο.ΠΕΛΟΨ
19 ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 00:39:51 00:39:49 01:27:16 01:27:14 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
20 ΚΑΤΕΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ 00:39:44 00:39:42 01:27:49 01:27:48 ΠΑΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ
21 ΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 00:40:21 00:40:19 01:28:10 01:28:09 Ο ΦΕΙΔΙΠΠΙΔΗΣ
22 ΑΔΑΚΤΥΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 00:40:19 00:40:17 01:28:23 01:28:21 Γ.Σ.ΚΑΜΕΤΕΡΟ
23 ΔΗΜΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ 00:42:15 00:42:08 01:29:28 01:29:21  
24 ΠΟΛΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 00:42:55 00:42:50 01:29:50 01:29:45 ΧΑΝΙΑ
25 ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ 00:42:15 00:42:13 01:29:56 01:29:55 Γ.Ε.ΑΓΡΙΝΙΟΥ
26 ΓΚΙΟΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 00:41:21 00:41:17 01:30:11 01:30:07 ΟΜΣΚ-ΤΕΑΜ
27 ΛΟΥΒΗ ΘΕΟΝΗ 00:41:58 00:41:56 01:30:17 01:30:15 Α.Ο.ΠΕΛΟΨ
28 ΧΟΥΣΕΙΝ ΟΣΚΑΝ 00:43:35 00:43:31 01:30:59 01:30:54 Α.Π.Σ ΤΕΛΜΙΣΣΟΣ Ν.ΜΑΚΡΗΣ
29 ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 00:41:13 00:41:09 01:31:29 01:31:25 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
30 ΚΑΡΑΧΡΗΣΤΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ 00:39:55 00:39:53 01:31:42 01:31:40 Σ.Δ.Υ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
31 ΣΤΑΜΠΕΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 00:42:07 00:42:05 01:31:47 01:31:45 ΛΕΠΑΝΤΟ
32 ΣΑΜΕΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 00:43:35 00:43:30 01:31:54 01:31:49 Σ.Δ.Υ ΑΘΗΝΩΝ
33 ΜΠΑΔΑΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 00:41:13 00:41:09 01:32:00 01:31:56 Γ.Ε.ΑΓΡΙΝΙΟΥ
34 ΚΟΣΜΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 00:41:41 00:41:30 01:32:02 01:31:51 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
35 ΒΛΑΧΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 00:42:49 00:42:41 01:32:27 01:32:19 Ο ΦΕΙΔΙΠΠΙΔΗΣ
36 ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 00:42:49 00:42:44 01:32:58 01:32:53 ΚΑΤΟΥΝΑ
37 ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ 00:43:18 00:43:16 01:33:24 01:33:22 Σ.Δ.Υ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
38 ΚΟΝΤΑΞΙΟΥ ΕΡΤΙΛ 00:41:16 00:41:16 01:34:39 01:34:39  
39 ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 00:42:36 00:42:34 01:34:43 01:34:41 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
40 ΜΙΤΣΑΚΗΣ ΣΕΡΑΦΕΙΜ 00:43:39 00:43:36 01:35:00 01:34:57 Σ.Δ.Υ ΑΘΗΝΩΝ
41 ΠΑΠΠΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 00:44:07 00:44:03 01:35:19 01:35:15 ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
42 ΣΚΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 00:45:34 00:45:32 01:35:38 01:35:37 Σ.Δ.Υ ΑΘΗΝΩΝ
43 ΣΑΚΕΛΑΡΙΟΥ ΦΩΤΙΟΣ 00:45:25 00:45:22 01:35:39 01:35:36 ΠΑΤΡΑ
44 ΝΙΚΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 00:44:48 00:44:37 01:35:42 01:35:31 ΓΕΑ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
45 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 00:45:07 00:45:03 01:35:44 01:35:41 Σ.Α.Φ.Α.Ν.Σ
46 ΚΟΜΚΟΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 00:43:23 00:43:19 01:35:46

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Την Κυριακή 15 Ιανουαρίου η νέα ημερομηνία του αγώνα του Ξηρολίβαδου
Μετά την αναβολή λόγω κακών καιρικών συνθηκών του 2ου Αγώνα Ξηρολίδαβου «Τρέξιμο στο Χιόνι» που είχε αρχικά προγραμματιστεί για τις 8 Ιανουρίου ορίστηκε ως νέα ημερομηνία διεξαγωγής του η Κυριακή 15 Ιανουαρίου.Πατήστε εδώ για να δείτε περισσότερες πληροφορίες. 
5ος Ημιμαραθώνιος Σπερχειού «Αθανάσιος Ακρίδας»
Δείτε την ανακοίνωση της διοργάνωσης
1st Energy Run powered by Garmin
17-1-2016: Την Κυριακή 17 Ιανουαρίου η Energy Races διοργανώνει το 1st Energy Run powered by Garmin στην Πεντέλη.
Back to Top
runnermagazine.gr
CLOSE
Runner Magazine Our E-shop is up and running...
Μετάβαση στο περιεχόμενο