Το Σαββατοκύριακο το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Στο Ολυμπιακό Στάδιο της Αθήνας το Σαββατοκύριακο 25-26 Ιουλίου θα πραγματοποιηθεί το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου.

Share

Κορυφαία ονόματα του ελληνικού στίβου θα συμμετάσχουν το Σαββατοκύριακο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών  που θα πραγματοποιηθεί στο Ολυμπιακό Στάδιο το Σαββατοκύριακο 25-26 Ιουλίου.

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα θα μεταδοθεί ζωντανά από την ΕΡΤ2  (Σάββατο 18.30 – 21.15,  Κυριακή 18.40- 20.15).

Το πρόγραμμα
Σάββατο 25/7

Πρωί
09.00 Σφυροβολία (Α) Προκριματικός K1, Δισκοβολία (Γ) Προκριματικός
09.30 100 μ. εμπ. (Γ) Προκριματικός
09.50 110 μ. εμπ. (Α) Προκριματικός
10.00 Υψος (Α) Προκριματικός, Επί κοντώ (Α) Προκριματικός, Μήκος (Γ) Προκριματικός
10.20 100 μ. (Γ) Προκριματικός
10.45 100 μ. (Α) Προκριματικός
11.00 Ακοντισμός (Γ) Προκριματικός, Σφαιροβολία (Α) Προκριματικός, Τριπλούν (Α) Προκριματικός
11.20 400 μ. (Γ) Προκριματικός
11.45 400 μ. (Α) Προκριματικός

Απόγευμα
17.00 Σφυροβολία (Α) Τελικός  Κ1
18.15 Μήκος (Γ) Τελικός
18.20 Επί κοντώ (Α) Τελικός
18.30 Δισκοβολία (Γ) Τελικός
18.45 100 μ. εμπ. (Γ) Τελικός
18.50 Ύψος (Α) Τελικός
19.00 110 μ. εμπ. (Α) Τελικός
19.15 100 μ. (Γ) 1ηΤελική σειρά
19.21 100 μ. (Γ) 2η Τελική σειρά
19.30 100 μ. (Α) 1ηΤελική σειρά

19.35 Σφαιροβολία (Α) Τελικός
19.36 100 μ.  (Α) 2ηΤελική σειρά
19.50 400 μ. (Γ) Τελικός
19.55 Τριπλούν (Α) Τελικός
20.00 400 μ. (Α) Τελικός
20.10 1.500 μ. (Α) 1η Τελική σειρά
20.15 Ακοντισμός (Γ) Τελικός
20.20 1.500 μ. (Α) 2η Τελική σειρά
20.30 1.500 μ. (Γ) 1η Τελική σειρά
20.40 1.500 μ. (Γ) 2η Τελική σειρά
20.50 3.000 μ. στιπλ (Γ) Τελικός
21.10 3.000 μ. στιπλ (Α) Τελικός
21.35 4Χ100 μ. (Γ) 1η Τελική σειρά
21.44 4Χ100 μ. (Γ) 2η Τελική σειρά
21.50 4Χ100 μ. (Α) 1η Τελική σειρά
21.59 4Χ100 μ. (Α) 2η Τελική σειρά
22.08 4Χ100 μ. (Α) 3η Τελική σειρά

Κυριακή 26/7
Πρωί

09.00 Σφυροβολία (Γ) Προκριματικός, Δισκοβολία (Α) Προκριματικός
09.30 400 μ. εμπ. (Γ) Προκριματικός
09.55 400 μ. εμπ. (Α) Προκριματικός
10.00 Επί κοντώ (Γ) Προκριματικός Β΄ γκρουπ, Ύψος (Γ) Προκριματικός, Τριπλούν (Γ) Προκριματικός
10.15 Δισκοβολία (Α) Προκριματικός
10.25 800 μ. (Γ) Προκριματικός
10.45 800 μ. (Α) Προκριματικός
11.00 Μήκος (Γ) Προκριματικός

11.00 Επι κοντώ (Γ) Προκριματικός Β’ γκρουπ
11.05 200 μ. (Γ) Προκριματικός
11.10 Σφαιροβολία (Γ) Προκριματικός
11.15 Ακοντισμός (Α) Προκριματικός
11.25 200 μ. (Α) Προκριματικός

Απόγευμα
17.00 μ. Σφυροβολία (Γ) Κ1 Τελικός
17.05 Τριπλούν (Γ) Τελικός
17.10 Δισκοβολία (Α)  Τελικός
17.45 Επί κοντώ (Γ) Τελικός
18.05 400 μ. εμπ. (Γ) Τελικός
18.10 Υψος (Γ) Τελικός
18.15 400 μ. εμπ. (Α) Τελικός
18.25 200 μ. (Γ) 1η Τελική σειρά
18.31 200 μ. (Γ) 2η Τελική σειρά
18.40 Μήκος (Α) Τελικός
18.45 200 μ. (Α) 1η Τελική σειρά
18.50 Ακοντισμός (Α) Τελικός
18.51 200 μ. (Α) 2η Τελική σειρά
19.00 800 μ. (Γ) Τελικός
19.05 Σφαιροβολία (Γ) Τελικός
19.10 800 μ. (Α) Τελικός
19.20 5.000 μ. (Α) Τελικός
19.40 5.000 μ. (Γ) Τελικός
20.15 4Χ400 μ. (Γ) Τελικός
20.24  4Χ400 μ.(Γ) Τελικός
20.35  4Χ400 μ.(Α) Τελικός
20.44  4Χ400 μ. (Α) Τελικός

 

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Kifissia Runners in the Night - Μεταγωνιστικό δελτίο
Οι νικητές, τα αποτελέσματα και φωτογραφίες
Ο ΣΔΥΑ για τη συμμετοχή του στον 6ο Ορεινό Αγώνα Δολιανών
Δείτε τι έγινε την Κυριακή 26 Ιουνίου από τη ματιά του συλλόγου
Καραϊσκάκειος Δρόμος 2022 - Μεταγωνιστικό δελτίο
Όλα όσα έγιναν στον αγώνα και οι νικητές
Back to Top
runnermagazine.gr
CLOSE
Runner Magazine Our E-shop is up and running...
Μετάβαση στο περιεχόμενο