Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου 2022 – Πρόγραμμα & συμμετοχές

Δείτε πρόγραμμα και συμμετοχές για το μεγαλύτερο εγχώριο γεγονός του στίβου

Share
Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Θεσσαλονίκη

Στην τηλεόραση και στους υπολογιστές μας θα είμαστε οι λάτρεις του στίβου το επόμενο Σαββατοκύριακο.

Από τις 25 ως τις 26 Ιουνίου έρχεται δυναμικά το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανοιχτού Στίβου στο Καυτατζόγλειο Στάδιο στη Θεσσαλονίκη με τους πρωινούς αγώνες να μεταδίδονται live από το κανάλι του ΣΕΓΑΣ στο Youtube και τους απογευματινούς από την ΕΡΤ2. Ακολουθούν χρήσιμες πληροφορίες και πρόγραμμα του διημέρου από το segas.gr

«Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ανοιχτού στίβου επιστρέφει αυτό το Σαββατοκύριακο στην πόλη της Θεσσαλονίκης και αναμένεται ιδιαίτερα συναρπαστικό, τόσο για τους φίλους του στίβου, που θα παρακολουθήσουν τους αγώνες από τις εξέδρες του Καυτανζογλείου, όσο και από τις οθόνες της τηλεόρασης.

Οι αγώνες θα μεταδοθούν ζωντανά από την ΕΡΤ2 το Σάββατο από τις 18.30 έως τις 20.30 και την Κυριακή από τις 19.00 έως τις 21.00. Το πρωινό πρόγραμμα και των δύο ημερών θα μεταδοθεί ζωντανά από το κανάλι του ΣΕΓΑΣ στο Youtube.

Πατώντας εδώ, καθημερινά μπορείτε να δείτε πληροφορίες, αφιερώματα και άλλα χρήσιμα στοιχεία για τη διοργάνωση.

Οι φίλοι του στίβου θα μπορούν να παρακολουθήσουν τη ροή των αποτελεσμάτων στην εφαρμογή Roster Athletics για tablet και κινητά, αλλά και στους λογαριασμούς του ΣΕΓΑΣ σε Facebook και Twitter.

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών/Γυναικών και Ανδρών/Γυναικών Κ23 διοργανώνεται από τον ΣΕΓΑΣ σε συνεργασία με τον Δήμο Θεσσαλονίκης. Οι αγώνες θα γίνουν 25-26 Ιουνίου στο Καυτανζόγλειο στάδιο και η είσοδος για το κοινό θα είναι ελεύθερη».

Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Σάββατο 25 Ιουνίου

Πρωί

ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣΑΓΩΝΙΣΜΑΑ/ΓΠροκριματικός/
Τελικός
ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
8:30ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑΑΠροκριματικόςΌριο: 57,00μ.
9:00ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝΑΠροκριματικός 2 group2 σκάμματα – Όριο: 15,00μ.
9:15100μ. με ΕμπόδιαΓΠροκριματικές Σειρές
9:30ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩΑΠροκριματικός 2 groupΌριο: 4,80μ.
9:35110μ. με ΕμπόδιαΑΠροκριματικές Σειρές
10:00ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣΓΠροκριματικός 2 groupΌριο: 1,70μ.
10:00400μ.ΓΠροκριματικές Σειρές
10:15ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑΓΠροκριματικόςΌριο: 41,00μ.
10:25400μ.ΑΠροκριματικές Σειρές
10:45ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝΓΠροκριματικός 2 group2 σκάμματα – Όριο: 12,20μ.
11:00ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΑΠροκριματικόςΌριο: 15,90μ.
11:10100μ.ΓΠροκριματικές Σειρές
11:35100μ.ΑΠροκριματικές Σειρές
12:00ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣΓΠροκριματικόςΌριο: 44,00μ.

Απόγευμα

6:15ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑΑΤΕΛΙΚΟΣ
18:00ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑΓΤΕΛΙΚΟΣ
18:05ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝΑΤΕΛΙΚΟΣ
18:30ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩΑΤΕΛΙΚΟΣ
18:40ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΑΤΕΛΙΚΟΣ
18:45100μ. με ΕμπόδιαΓΤΕΛΙΚΟΣ
18:55ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣΓΤΕΛΙΚΟΣ
19:00110μ. με ΕμπόδιαΑΤΕΛΙΚΟΣ
19:15100μ.ΓΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
19:21100μ.ΓΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
19:30100μ.ΑΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
19:36100μ.ΑΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
19:40ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣΓΤΕΛΙΚΟΣ
19:45ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝΓΤΕΛΙΚΟΣ
19:50400μ.ΓΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
19:56400μ.ΓΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
20:05400μ.ΑΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
20:11400μ.ΑΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
20:151500μ.ΓΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
20:251500μ.ΓΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
20:351500μ.ΑΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
20:451500μ.ΑΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
20:553.000μ. με Φ.Ε.ΓΤΕΛΙΚΟΣ
21:103.000μ. με Φ.Ε.ΑΤΕΛΙΚΟΣ
21:354 X 100μ.ΓΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
21:444 X 100μ.ΓΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
21:504 X 100μ.ΑΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
21:594 X 100μ.ΑΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
22:084 X 100μ.ΑΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 3

Κυριακή 26 Ιουνίου

Πρωί

ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣΑΓΩΝΙΣΜΑΑ/ΓΠροκριματικός/
Τελικός
ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
8:30ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑΓΠροκριματικόςΌριο: 48,00μ.
9:00ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣΓΠροκριματικός 2 group2 σκάμματα – Όριο: 5,80μ.
9:35ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩΓΠροκριματικόςΌριο: 3,70μ.
9:30400μ. με ΕμπόδιαΓΠροκριματικές Σειρές
9:55400μ. με ΕμπόδιαΑΠροκριματικές Σειρές
10:00ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣΑΠροκριματικός 2 groupΌριο: 2,00μ.
10:15ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑΑΠροκριματικόςΌριο: 47,60μ.
10:20800μ.ΓΠροκριματικές Σειρές
10:40800μ.ΑΠροκριματικές Σειρές
10:45ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣΑΠροκριματικός 2 group2 σκάμματα – Όριο: 7,40μ.
11:00ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΓΠροκριματικόςΌριο: 12,50μ.
11:05200μ.ΓΠροκριματικές Σειρές
11:30200μ.ΑΠροκριματικές Σειρές
12:00ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣΑΠροκριματικόςΌριο: 62,00μ.

Απόγευμα

16:15ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑΓΤΕΛΙΚΟΣ
18:00ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑΑΤΕΛΙΚΟΣ
18:05ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣΓΤΕΛΙΚΟΣ
18:30ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩΓΤΕΛΙΚΟΣ
18:40ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΓΤΕΛΙΚΟΣ
18:55ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣΑΤΕΛΙΚΟΣ
19:05400μ. με ΕμπόδιαΓΤΕΛΙΚΟΣ
19:15400μ. με ΕμπόδιαΑΤΕΛΙΚΟΣ
19:25200μ.ΓΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
19:31200μ.ΓΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
19:35ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣΑΤΕΛΙΚΟΣ
19:40ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣΑΤΕΛΙΚΟΣ
19:45200μ.ΑΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
19:51200μ.ΑΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
20:00800μ.ΓΤΕΛΙΚΟΣ
20:10800μ.ΑΤΕΛΙΚΟΣ
20:205.000μ.ΓΤΕΛΙΚΟΣ
20:505.000μ.ΑΤΕΛΙΚΟΣ
21:154 X 400μ.ΓΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
21:244 X 400μ.ΓΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
21:354 X 400μ.ΑΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
21:444 X 400μ.ΑΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

πηγή: www.segas.gr

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Η εθνική μας ομάδα στους Μεσογειακούς Αγώνες
Mε 22 αθλητές η ομάδα μας στην Αλγερία
Kifissia Runners in the Night - Μεταγωνιστικό δελτίο
Οι νικητές, τα αποτελέσματα και φωτογραφίες
Εκδρομή ΣΔΥΑ στα Βρεττάκεια 2022
Δείτε την ανακοίνωση του συλλόγου
Back to Top
runnermagazine.gr
CLOSE
Runner Magazine Our E-shop is up and running...
Μετάβαση στο περιεχόμενο