Το Σάββατο το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10.000μ.

Όλες οι συμμετοχές ανά τελική σειρά

Share

Για πρώτη φορά η πόλη της Λαμίας θα φιλοξενήσει το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10.000μ. Ανδρών – Γυναικών και Κ23 το ερχόμενο Σάββατο 7 Μαΐου.

Το Πρωτάθλημα θα πραγματοποιηθεί στο νέο Αθλητικό Κέντρο της Καμαρίτσας.

Συνολικά αναμένεται να λάβουν μέρος 41 άνδρες και νέοι άνδρες (Κ23), καθώς και 31 γυναίκες και νέες.

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει δύο τελικές σειρές για τους άνδρες (18:30 και 20:00 αντίστοιχα) και μία τελική για τις γυναίκες (19:15).

Στους άνδρες ξεχωρίζουν οι συμμετοχές του Μάριου Αναγνώστου που είναι ο πιο γρήγορος Έλληνας στην απόσταση τα τελευταία χρόνια, καθώς και του Μάρκου Γκούρλια που θα δοκιμάσει την τύχη του στην απόσταση.

Ακόμα, αναμένεται να πρωταγωνιστήσουν ο Δημήτρης Τσάκαλος, ο Κωνσταντίνος και ο Νίκος Σταμούλης από το Αγρίνιο, οι μαραθωνοδρόμοι Χαράλαμπος Πιτσώλης και Λάμπρος Μαλτέζος κ.ά.

Στις γυναίκες, η Ισμήνη Παναγιωτοπούλου δείχνει φέτος σε πολύ καλή κατάσταση όπως και η Ειρήνη Τσουπάκη και αποτελούν τα μεγάλα φαβορί. Ξεχωρίζουν ακόμα η Ειρήνη Μιχάλα, η Καλλιόπη Σκαρπέτη κ.ά.

Αναλυτικά οι συμμετοχές ανά σειρά

Α’ τελική σειρά Ανδρών/Νέων Ανδρών – 18:30

ΟνοματεπώνυμοΕ.Γ.Σύλλογος
ΜΠΟΥΡΙΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ1990ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
ΒΟΤΣΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ1992ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ
ΠΕΤΡΟΥΛΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ2002ΓΑΣ Ο ΙΛΙΣΣΟΣ
ΚΑΡΑΜΠΟΥΛΑΣ ΗΛΙΑΣ1999ΑΣ ΑΙΓΙΟΥ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙ
ΤΟΡΟΣΙΑΝ ΟΒΑΝΝΕΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ1990ΑΣ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
ΚΑΣΣΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ1999ΓΑΣ Ο ΙΛΙΣΣΟΣ
ΚΡΕΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ1982ΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΚΑΛΙΑΚΟΥΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ1984ΑΕ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΑΜΕΙΝΙΑΣ ΠΑΛ
ΡΟΥΜΑΝΟΣ ΜΙΧΑΗΛ1991ΓΑΣ Ο ΙΛΙΣΣΟΣ
ΚΑΠΟΓΙΑΝΝΑΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ2000ΓΑΣ Ο ΙΛΙΣΣΟΣ
ΠΟΝΗΡΕΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ2000ΑΕ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΑΜΕΙΝΙΑΣ ΠΑΛ
ΠΑΡΘΕΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ1999ΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΓΑΛΑΝΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ1996ΥΔΡΙΑ
ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ2001ΓΑΣ Ο ΙΛΙΣΣΟΣ
ΤΣΕΡΕΝΤΖΟΥΛΙΑΣ ΜΑΡΙΟΣ1990ΑΣ ΑΙΓΙΟΥ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙ
ΤΑΣΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ1982ΑΣ ΑΙΓΙΟΥ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙ
ΧΗΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ2002ΓΑΣ Ο ΙΛΙΣΣΟΣ
ΑΣΗΜΑΚΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ2002ΟΦΚΑ Α.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΟΔΥΣΣΕΑΣ
ΣΙΓΚΟΥΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ2000ΝΓΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 1908
ΔΗΜΤΣΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ1998ΑΘΛ.ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΤΛΑΣ ΒΟΛΟΥ
ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ2003ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ

Β’ τελική σειρά Ανδρών – Νέων Ανδρών – 20:00

ΟνοματεπώνυμοΕ.Γ.Σύλλογος
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΜΑΡΙΟΣ1999ΓΣ Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ
ΓΚΟΥΡΛΙΑΣ ΜΑΡΚΟΣ1995ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΤΣΑΚΑΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ1999ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ1997ΓΑΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
ΜΑΓΓΙΝΑΣ ΔΗΜΟΣ1982ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ
ΠΙΤΣΩΛΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ1993ΓΑΣ Ο ΙΛΙΣΣΟΣ
ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ1994ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
ΜΑΝΚΟ ΤΖΟΥΛΙΑΝΟ1999ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΚΑΛΛΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ1988ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ
ΛΙΓΩΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ2000ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ
ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ2002ΓΑΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
ΓΙΑΝΝΑΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΟΡΦΕ2002ΟΜ.ΠΡΩΤ/ΤΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΔΙΑΚΟΣΤΕΦΑΝΗΣ ΣΕΡΓΙΟΣ2001ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΜΠΕΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ1982ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ
ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ1998ΑΣ ΑΙΓΙΟΥ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙ
ΚΥΡΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΧΡΙΣΤΟ2003ΑΠΣ ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ
ΟΔΑΤΖΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ-ΠΑΡΑ2001ΓΣ Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ
ΜΑΝΙΦΑΒΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ2002ΓΑΣ Ο ΙΛΙΣΣΟΣ
ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ2002ΟΦΚΑ Α.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΟΔΥΣΣΕΑΣ
ΚΑΛΑΠΟΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ1990ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

Τελική σειρά Γυναικών/Νέων Γυναικών – 19:15

ΟνοματεπώνυμοΕ.Γ.Σύλλογος
ΤΣΟΥΠΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ1994ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΣΚΑΡΠΕΤΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ2000ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ
ΛΕΟΝΤΙΑΔΟΥ ΣΤΕΦΑΝΙΑ1983ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΜΙΧΑΛΑ ΕΙΡΗΝΗ-ΡΙΑ1997ΑΣΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΒΑΣΙΛΑΤΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΑ1990ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ ΑΣ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΙΣΜΗΝΗ1999ΟΚΑ ΚΑΒΑΛΑΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ1996ΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΔΗΜΑΚΗ ΝΤΕΝΙΖ1977ΓΑΣ Ο ΙΛΙΣΣΟΣ
ΝΤΙΝΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ1995ΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΙΟΥΛΙΑ-ΕΛΕΝΗ1994ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΚΑΣΚΑΝΙΩΤΗ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ ΧΡΙΣΤ2001ΟΦΚΑ Α.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΟΔΥΣΣΕΑΣ
ΝΟΥΛΑ ΣΤΑΜΑΤΙΑ1998ΝΓΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 1908
ΚΑΤΖΟΥΡΑΚΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΧΡΙΣΤΙ1999ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ
ΦΛΩΡΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑ1999ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΠΑΣΠΑΤΗ ΔΑΝΑΗ1994ΓΑΣ Ο ΙΛΙΣΣΟΣ
ΔΑΓΚΛΗ-ΠΑΓΚΟΤΟ ΦΩΤΕΙΝΗ1985ΓΑΣ Ο ΙΛΙΣΣΟΣ
ΑΜΠΝΤΕΛ ΣΑΛΑΜ ΟΙΚΟΝΟ ΦΩΤΕΙΝΗ ΝΟΥΡ1992ΓΑΣ Ο ΙΛΙΣΣΟΣ
ΜΠΕΝΑΚΗ ΣΤΕΦΑΝΙΑ2002ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ
ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ1973ΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΜΠΟΣΚΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ2000ΝΓΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 1908
ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ2002ΦΣ ΑΡΓΟΥΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟΥ
ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΠΟΛΥΞΕΝΗ1997ΑΠΣ ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ
ΠΑΡΘΕΝΙΔΗ ΕΥΓΕΝΙΑ2002ΑΓΣ Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΑΝΑΤΟΛΗ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ2002ΓΣ ΛΑΓΚΑΔΑ
ΚΥΔΩΝΙΑΤΗ ΕΛΕΝΗ1995ΑΟ ΠΕΛΩΨ
ΔΙΑΜΑΝΤΕΑ ΡΟΔΑΝΘΗ ΝΙΚΗ1986ΑΣ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
ΚΑΛΕΝΤΖΗ ΜΑΡΙΑ1976ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ
ΤΣΙΤΣΑΚΗ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ2001ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΑΙΒΑΛΗ ΠΕΡΣΕΦΟΝΗ1996ΓΑΣ Ο ΙΛΙΣΣΟΣ
ΒΛΑΣΗ ΜΑΡΙΚΑ1989ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ
ΜΑΣΤΡΟΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ2002ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΣΤΕΦΟΥ ΕΛΕΝΗ2002ΣΚΑ ΧΟΛΑΡΓΟΥ-ΠΑΠΑΓΟΥ
ΒΕΛΛΟΥ ΜΑΡΙΑ2001ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΑΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Οι αγώνες της Θεσσαλονίκης στα Tourism Awards 2022
Τέσσερα βραβεία ο «Νυχτερινός» και ο «Μαραθώνιος της Ιστορίας»!
Ελληνική απόβαση στο Βελιγράδι - Τα αποτελέσματα σε Μαραθώνιο & Ημιμαραθώνιο
Οι επιδόσεις των Ελλήνων στο Βελιγράδι
9ος Δρόμος Σέιχ Σου - Μεταγωνιστικό δελτίο
Δείτε την ανακοίνωση της διοργάνωσης
Back to Top

Μετάβαση στο περιεχόμενο