Με απόλυτη επιτυχία το IRONMAN 70.3 Greece 2021- Τα αποτελέσματα

Πραγματοποιήθηκε με πολύ μεγάλη επιτυχία ο αγώνας IRONMAN 70.3 Greece στην Costa Navarino

Οι νικητές του IRONMAN 70.3 Greece 2021

Απόλυτα επιτυχημένη και υψηλού επιπέδου διοργάνωση για το IRONMAN 70.3 Greece

Την Κυριακή 24 Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε το IRONMAN 70.3 Greece στην Costa Navarino.

Η διοργάνωση πραγματοποιήθηκε με απόλυτη επιτυχία σε πολύ υψηλό επίπεδο! Ο αγώνας ήταν διεθνής καθώς συμμετείχαν πολλοί αθλητές από όλο τον κόσμο.

Συμμετείχαν αρκετοί αθλητές που αγωνίστηκαν στο ατομικό, ενώ υπήρχαν και ομάδες σκυταλοδρομίας τόσο ανδρών και γυναικών όσο και μεικτές.

Στο αγωνιστικό κομμάτι

Νικητής του αγώνα ήταν ο Γάλλος Nathan Menant με 4:02:43 με τον συμπατριώτη του Maxime Bonvalet να ακολουθεί σε 4:02:49.

Τρίτος ήταν ο Ρώσος Ivan Slepov με 4:14:52.

Ο τελικός νικητής βγήκε με βάση τον καθαρό χρόνο κι έτσι όσοι τερμάτιζαν περίμεναν να δουν τις τελικές επιδόσεις των επόμενων αθλητών για να δουν την τελική τους κατάταξη.

Πολλές και καλές οι ελληνικές συμμετοχές – Κυρίαρχες οι Ελληνίδες

Από ελληνικής πλευράς στους άνδρες πολύ καλή παρουσία είχε ο Δημήτρης Λέκκος που κατέλαβε την 8η θέση στο σύνολο με 4:22:11, ενώ ήταν 3ος στην κατηγορία 40-44.

Ακόμα, οι Παναγιώτης Χριστόπουλος (4:24:08), Παναγιώτης Πολύζος (4:24:33) και Σταύρος Ανδρέου (4:25:39) κατέλαβαν κατά σειρά την 11η, 12η και 13η θέση στη γενική αντίστοιχα.

Οι γυναίκες έκαναν το απόλυτο στη γενική καθώς κατέλαβαν τις τρεις πρώτες θέσεις με την Τζένη Μπουλμέτη (4:50:28), την Αναστασία Τσουρουκτζή (4:58:13) και την Ελισσάβετ Παντζαρτζίδου (5:03:00).

Από το  IRONMAN 70.3 Greece 2021

Σκυταλοδρομίες

Στον αγώνα σκυταλοδρομίας των ανδρών, Realy teams men νικήτρια ομάδα αναδείχθηκε η Nutrilab με 4:03:24, στων γυναικών η Team Atp S2i με 6:12:59, ενώ στη μεικτή η Team Trinity με 4:27:50.

Την χρονομέτρηση της διοργάνωσης πραγματοποίησε η ALL ABOUT RUNNING παρέχοντας υψηλού επιπέδου LIVE αποτελέσματα.