Το Σάββατο το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10.000μ. – Όλες οι συμμετοχές

Όλα τα φαβορί, πληροφορίες και το LIVE

Share

To Σάββατο 20 Απριλίου 2024 θα πραγματοποιηθεί το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10.000μ. Ανδρών – Γυναικών και Κ23 στο Αίγιο.

Οι αγώνες αναμένονται με μεγάλο ενδιαφέρον καθώς θα λάβουν μέρος οι καλύτεροι Έλληνες και Ελληνίδες δρομείς της απόστασης.

Στους άνδρες ασφαλώς ξεχωρίζουν οι συμμετοχές του 4 φορές νικητής της διοργάνωσης, Μάριου Αναγνώστου, του Νίκου και του Κώστα Σταμούλη, αλλά και του Παναγιώτη Πετρουλάκη που θα δοκιμάσει για μία ακόμα φορά την τύχη του σε αυτή την απόσταση.

Θα τρέξουν ακόμα ο Δημήτρης Τσάκαλος, ο Ορφέας Παναγιώτης Γιαννάτης, ο Δήμος Μαγγίνας, ο Γιώργος Τάσσης κ.ά.

Στις γυναίκες η Αναστασία Μαρινάκου θα μπει για πρώτη φορά στο συγκεκριμένο Πρωτάθλημα και σίγουρα θα έχει πολύ ενδιαφέρον η απόδοσή της, ενώ θα τρέξει η νικήτρια του 2022, Ειρήνη Τσουπάκη, η νικήτρια του 2018 Ελευθερία Πετρουλάκη κ.ά.

To πρόγραμμα

Ώρα
19:15                 10.000μ. Ανδρών &  Κ23 ΑνδρώνΑ΄ Τελική Σειρά*
20:15  10.000μ. Γυναικών & Κ23 ΓυναικώνΤελικός
21:15                 10.000μ. Ανδρών  &  Κ23 ΑνδρώνΒ΄ Τελική Σειρά

Οι συμμετοχές στις γυναίκες

1101ΜΑΡΙΝΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΠΑΝΑΓΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
2102ΤΣΟΥΠΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ
3103ΒΛΑΧΑΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΓΑΣ Ο ΙΛΙΣΣΟΣ
4104ΠΕΤΡΟΥΛΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΓΣ ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ
5105ΔΗΜΑΚΗ ΝΤΕΝΙΖΓΑΣ Ο ΙΛΙΣΣΟΣ
6106ΛΕΟΝΤΙΑΔΟΥ ΣΤΕΦΑΝΙΑΝΓΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 1908
7107ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΙΣΜΗΝΗΟΚΑ ΚΑΒΑΛΑΣ
8108ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ-ΑΝΙΤΑΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ ΑΣ
9109ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΙΟΥΛΙΑ-ΕΛΕΝΗΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ
10110ΚΟΚΚΟΡΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
11111ΡΕΜΠΟΥΛΗ ΟΥΡΑΝΙΑΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009
12112ΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑΝΓΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 1908
13113ΠΑΣΠΑΛΙΑΡΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
14114ΚΟΖΑΝΙΤΗ ΕΛΕΝΗΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
15115ΠΑΤΕΡΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑΑΓΣ Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΑΝΑΤΟΛΗ
16116ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΜΑΡΙΝΑΑΣ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
17117ΣΑΠΙΟΥ ΒΗΘΛΕΕΜΑΣ ΑΙΓΙΟΥ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙ
18118ΑΛΥΣΑΝΔΡΑΤΟΥ ΣΟΦΙΑΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ
19119ΑΜΠΑΤΖΙΟΓΛΟΥ ΜΙΧΑΕΛΑΣΚΑ ΧΟΛΑΡΓΟΥ-ΠΑΠΑΓΟΥ
20120ΚΑΠΟΥΛΑ ΑΜΑΛΙΑΓΣ ΛΑΜΙΑΣ Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΣ
21121ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
22122ΣΤΕΦΟΥ ΕΛΕΝΗΣΚΑ ΧΟΛΑΡΓΟΥ-ΠΑΠΑΓΟΥ
23123ΑΙΒΑΛΗ ΠΕΡΣΕΦΟΝΗΓΑΣ Ο ΙΛΙΣΣΟΣ
24124ΦΛΩΚΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
25125ΚΑΤΣΙΜΑΝΤΟΥ ΦΙΛΙΠΟΠΟ ΞΕΝΗΑΕ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΑΜΕΙΝΙΑΣ ΠΑΛ
26126ΣΚΑΡΛΑΤΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ
27127ΣΟΓΙΑ ΕΛΕΝΑ ΜΑΡΙΑΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
28128ΚΕΠΕΝΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗΑΟ ΠΕΛΟΨ
29129ΒΟΥΤΖΑΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗΑΣ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
30130ΜΩΡΑΙΤΗ ΜΥΡΣΙΝΗ-ΜΕΛΙΝΑΓΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

Οι συμμετοχές στους άνδρες

1141ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΜΑΡΙΟΣΓΣ ΛΑΜΙΑΣ Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΣ
2142ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣΓΑΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
3143ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣΓΑΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
4144ΠΕΤΡΟΥΛΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣΓΑΣ Ο ΙΛΙΣΣΟΣ
5145ΤΣΑΚΑΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ
6146ΜΕΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ
7147ΓΙΑΝΝΑΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΟΡΦΕΝΓΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 1908
8148ΜΑΓΓΙΝΑΣ ΔΗΜΟΣΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ ΑΣ
9149ΤΑΣΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΙΧΑΛΗΓΣ ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ
10150ΚΥΡΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΧΡΙΣΤΟΓΑΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
11151ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣΑΣ ΑΙΓΙΟΥ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙ
12152ΣΟΥΚΟΥΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ
13153ΜΑΝΚΟ ΤΖΟΥΛΙΑΝΟΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ
14154ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣΓ.Σ. ΑΚΡΙΤΑΣ 2016
15155ΜΠΟΥΛΛΑΡΙ ΑΝΤΡΙΑΝΓ.Σ. ΑΚΡΙΤΑΣ 2016
16156ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
17157ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ
18158ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣΓΑΣ Ο ΙΛΙΣΣΟΣ
19159ΛΥΜΠΕΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΠΑΝΑΓΙΑΓΣ ΑΡΙΩΝ ΠΑΤΡΩΝ
20160ΡΟΥΜΑΝΟΣ ΜΙΧΑΗΛΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
21161ΜΑΤΖΙΑΡ ΜΑΤΕΟΥΣ-ΚΣΙΣΤΟΦΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ ΑΣ
22162ΠΟΝΗΡΕΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣΑΕ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΑΜΕΙΝΙΑΣ ΠΑΛ
23163ΜΑΝΙΦΑΒΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣΓΑΣ Ο ΙΛΙΣΣΟΣ
24164ΠΟΛΙΤΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣΝΓΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 1908
25165ΒΟΤΣΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ
26166ΙΑΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝΑΣ ΑΙΓΙΟΥ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙ
27167ΣΑΡΙΔΑΚΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
28168ΚΑΛΙΑΚΟΥΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣΑΕ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΑΜΕΙΝΙΑΣ ΠΑΛ
29169ΧΑΜΟΣΦΑΚΙΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
30170ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣΝΓΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 1908
31171ΣΑΝΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ-ΧΑΡΑΛΑΑΣ ΣΙΣΥΦΟΣ
32172ΜΕΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣΑΟ ΣΠ.ΛΟΥΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

Οι νικητές και οι νικήτριες 2002-2023

Οι νικητές και νικήτριες από το 2002 μέχρι και το 2023

2023    Αίγιο                           Μάριος Αναγνώστου (ΓΑΣ Αναγέννηση Λαμίας)    29.38.88

                                                Μαρία Κάσσου           (Πανναξιακός ΑΟ)                  33.53.72

2022    Λαμία                         Μάριος Αναγνώστου (ΓΑΣ Αναγέννηση Λαμίας)    29.20.57

                                                Ειρήνη Τσουπάκη       (ΓΣ Αμαρουσίου)                    35.57.55

2021    Αγ. Κοσμάς                 Μάριος Αναγνώστου (ΓΑΣ Αναγέννηση Λαμίας)    30.00.34

                                                Γκλόρια Πριβιλέτζιο    (ΓΣ Γλυφάδας)                        35.23.87

2020    Άργος Ορεστικό         Μάριος Αναγνώστου (ΓΑΣ Αναγέννηση Λαμίας)    29.53.93

                                                Γκλόρια Πριβιλέτζιο    (ΓΣ Γλυφάδας)                        35.11.94

2019    Μέγαρα                      Γεώργιος-Μιχαήλ Τάσσης    (ΑΟ Τρίτων Χαλκίδας)           30.09.12

                                                Ελευθερία Πετρουλάκη (ΑΟ Μυκόνου)                        34.58.12

2018    Μέγαρα                      Γεώργιος-Μιχαήλ Τάσσης    (ΑΟ Τρίτων Χαλκίδας)           30.09.38

                                                Αναστασία Καρακατσάνη (ΓΣ Γλυφάδας)                        34.32.00

2017    Μέγαρα                      Δήμος Μαγγίνας        (ΑΟ Μυκόνου)                       30.13.50

                                                Σόνια Τσεκίνι-Μπουδούρη    (ΦΣ Άργος Ορεστικού)            36.14.36

2016    Μέγαρα                      Χρήστος Καλλίας       (ΑΟ Μυκόνου)                       30.39.64

                                                Ράνια Ρεμπούλη         (ΓΣ Νέων Λέρου)                    34.06.80

2015    Μέγαρα                      Δήμος Μαγγίνας        (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ/πολης)    30.34.86

                                                Ράνια Ρεμπούλη         (ΓΣ Νέων Λέρου)                    34.57.38

2014    Μέγαρα                      Δήμος Μαγγίνας        (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ/πολης)    30.23.03

                                                Ράνια Ρεμπούλη         (ΓΣ Νέων Λέρου)                    34.44.85

2013    Μέγαρα                      Δήμος Μαγγίνας        (Ολυμπιακός ΣΦΠ)                30.28.28

                                                Ράνια Ρεμπούλη         (ΓΣ Νέων Λέρου)                    34.26.65

2012    Μέγαρα                      Χριστόφορος Μερούσης (ΦΟ Βροντάδου)                    30.51.78

                                                Ράνια Ρεμπούλη         (ΓΣ Νέων Λέρου)                    34.33.63

2011    Μέγαρα                      Δήμος Μαγγίνας        (Ολυμπιακός ΣΦΠ)                30.35.65

                                                Κωνσταντίνα Κεφαλά (ΑΕΚ)                                       33.57.89

2010    Νέα Ιωνία                   Δήμος Μαγγίνας        (Ολυμπιακός ΣΦΠ)                30.40.96

                                                Κωνσταντίνα Κεφαλά (ΑΕΚ)                                       33.11.76

2009    Νέα Ιωνία                   Δήμος Μαγγίνας        (Ολυμπιακός ΣΦΠ)                30.57.93

                                                Μάγδα Γαζέα              (ΑΓΕ Ζακύνθου)                      35.29.69

2009    Νέα Ιωνία                   Δήμος Μαγγίνας        (Ολυμπιακός ΣΦΠ)                30.57.93

                                                Μάγδα Γαζέα              (ΑΓΕ Ζακύνθου)                      35.29.69

2008    Νέα Ιωνία                   Τάσος Φράγγος         (Ολυμπιακός ΣΦΠ)                30.19.11

                                                Κατερίνα Ασημακοπούλου   (Πανελλήνιος ΓΣ)                    34.50.47

2007    Μέγαρα                      Κώστας Πούλιος        (Ολυμπιακός ΣΦΠ)                30.00.13

                                                Κατερίνα Ασημακοπούλου   (Πανελλήνιος ΓΣ)                    34.27.14

2006    Μέγαρα                      Μιχάλης Γελασάκης  (Ολυμπιακός ΣΦΠ)                29.51.54

                                                Κατερίνα Ασημακοπούλου   (Πανελλήνιος ΓΣ)                    33.55.06

2005    Μέγαρα                      Μιχάλης Γελασάκης  (Ολυμπιακός ΣΦΠ)                29.44.37

                                                Κατερίνα Ασημακοπούλου   (ΓΣ Νέων Λιοσίων)                  34.55.51

2004    Άγιος Κοσμάς             Μιχάλης Γελασάκης  (Ολυμπιακός ΣΦΠ)                29.52.36

                                                Γεωργία Αμπατζίδου  (ΧΑΝΘ)                                    35.23.10

2003    Άγιος Κοσμάς             Μιχάλης Γελασάκης  (Ολυμπιακός ΣΦΠ)                29.42.77

                                                Γεωργία Αμπατζίδου  (ΧΑΝΘ)                                    34.44.37

2002    Κόρινθος                     Γιάννης Κανελλόπουλος (ΓΣ Νέων Λιοσίων)                 29.06.38

                                                Γεωργία Αμπατζίδου  (ΧΑΝΘ)                                    34.41.89

Δείτε LIVE τον αγώνα

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Spetsathlon 2024: Οι οδηγίες
Όλα όσα πρέπει να γνωρίζουν οι συμμετέχοντες του αγώνα
Ανοπαία Ατραπός 2024: Όλα όσα έγιναν στον αγώνα
Οι νικητές και τα αποτελέσματα
Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η TRIMAN 2024
Φωτογραφίες και άλλα από τον φετινό αγώνα
Back to Top
runnermagazine.gr
CLOSE
Μετάβαση στο περιεχόμενο