2ος Διεθνής Ημιμαραθώνιος Πάτρας: Το βίντεο

Οι νικητές, τα αποτελέσματα και το βίντεο της διοργάνωσης

patras-half-marathon-2024-winners

Aν ήσουν από εκείνους που ήθελες να τρέξεις στον Ημιμαραθώνιο της Πάτρας και δεν τα κατάφερες τώρα μπορείς να ζήσεις τις στιγμές του αγώνα παρακολουθώντας το βίντεο της διοργάνωσης. Ακόμα, όμως, και αν συμμετείχες μπορείς να δεις τι έγινε στον αγώνα από άλλη ματιά.

Ο 2ος Διεθνής Ημιμαραθώνιος Πάτρας κατάφερε να βγάλει την Κυριακή 7 Απριλίου δεκάδες κόσμου στους δρόμους της πόλης γιορτάζοντας… το τρέξιμο.

Νικητής στον Ημιμαραθώνιο ήταν ο Ivan Siuris με 1:05:21, χρόνος που αποτελεί ρεκόρ. Ο Μολδαβός πρωταθλητής ήταν και ο νικητής πέρυσι όπου είχε κάνει 1:06:23.

Στη 2η θέση τερμάτισε ο Νικόδημος Νικολακέας με 1:10:50 και στην 3η θέση ο Μιχάλης Παρμάκης με 1:12:51.

Στην ίδια απόσταση είχαμε την πρωτιά της Νάνσυ Κοκκορού με 1:21:39 με τις Έμυ Σαπίου (1:27:30) και Ροδάνθη Νίκη Διαμαντέα (1:30:31) να συμπληρώνουν το βάθρο.

Στον Ημιμαραθώνιο τερμάτισαν συνολικά 834 δρομείς.

Παράλληλα πραγματοποιήθηκε και αγώνας 5χλμ. με νικητές τον Κωνσταντίνο Βεδούρα (17:14) και την Μιχαέλα Αμπατζιόγλου (19:36). Στον αγώνα τερμάτισαν 1.576 δρομείς!