40ον ΣΠΑΡΤΑΘΛΟΝ – Οι τερματίσαντες

Δείτε όλους όσοι τερμάτισαν στο 40ο ΣΠΑΡΤΑΘΛΟΝ

Share

Είδαμε πως ο Φώτης Ζησιμόπουλος ήταν ο μεγάλος νικητής και μάλιστα για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά στο ΣΠΑΡΤΑΘΛΟΝ!

Βέβαια, και η νικήτρια των γυναικών, η Λετονή Diana Dzaviza κατάφερε να επαναλάβει την περσινή της νίκη τερματίζοντας σε 25:00:11.

Συνολικά φέτος 181 υπερμαραθωνοδρόμοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα καλύπτοντας τη διαδρομή Αθήνα-Σπάρτη, 147 άνδρες και 34 γυναίκες.

Ανάμεσα τους βρέθηκαν και 30 Έλληνες.

Οι Έλληνες

Συνολικά, πέρα από τον Φώτη Ζησιμόπουλο, ακόμα 29 Έλληνες ολοκλήρωσαν του αγώνα, με τους Χάρη Βάκουλα και Κώστα Κωνσταντόπουλο να έπονται του Ζησιμόπουλου.

Από πλευράς γυναικών είχαμε συνολικά πέντε με την Γεωργία Λαλιώτη μάλιστα να είναι τρίτη συνολικά στους Έλληνες! Την ακολούθησαν η Πέγκυ Στάρφα-Παπαφίλη και η Μαρία – Στέλλα Ξενάκη.

Vakoulas HarrisΕλλάδα
Lalioti GeorgiaΕλλάδα
Konstantopoulos KostasΕλλάδα
Piperidis AlexandrosΕλλάδα
Lozios SteliosΕλλάδα
Pekridis NikolaosΕλλάδα
Sfitis NikolaosΕλλάδα
Starfa Papafili PeggyΕλλάδα
Koulogiannis GeorgiosΕλλάδα
Xenaki Μaria-StellaΕλλάδα
Gouvailis ChristosΕλλάδα
Pappas SpirosΕλλάδα
Tzourelas PanagiotisΕλλάδα
Terzi AngelaΕλλάδα
Gkrekas PanagiotisΕλλάδα
Tsakonas GeorgiosΕλλάδα
Angelopoulos SpiridonΕλλάδα
Thomaidis GeorgiosΕλλάδα
Michopoulos MariosΕλλάδα
Lachnidakis DimitrisΕλλάδα
Anagnostakos ChristosΕλλάδα
Baka StavroulaΕλλάδα
Panos GeorgiosΕλλάδα
Silvestros TriantafyllosΕλλάδα
Sardelas DionisiosΕλλάδα
Barboutis AnestisΕλλάδα
Karadimitriou ManolisΕλλάδα
Chronis MiltiadisΕλλάδα

Όλοι όσοι τερμάτισαν στον 40ον ΣΠΑΡΤΑΘΛΟΝ

1Zisimopoulos Fotis255ΕλλάδαΑ
2Somiya Toru228ΙαπωνίαΑ
3Ishikawa Yoshihiko238ΙαπωνίαΑ
4Erős Tibor285ΟυγγαρίαΑ
5Brunner Radek151Τσεχική ΔημοκρατίαΑ
6Dzaviza Diana66ΛετονίαΓ
7Horcicka Jiri279Τσεχική ΔημοκρατίαΑ
8Lizak Marisa201Ηνωμενες Πολιτειες ΑμερικηςΓ
9Jirásek Marek350Τσεχική ΔημοκρατίαΑ
10Pawłowski Tomasz54ΠολωνίαΑ
11Válek Petr121Τσεχική ΔημοκρατίαΑ
12Morgan Micah112Ηνωμενες Πολιτειες ΑμερικηςΓ
13Day Andy287Ηνωμένο ΒασίλειοΑ
14Onozuka Minoru386ΙαπωνίαΑ
15Cserpak Tamas268ΟυγγαρίαΑ
16Espina Rolando276ΦιλιππίνεςΑ
17Vakoulas Harris233ΕλλάδαΑ
18Tipping Ryan334Ηνωμένο ΒασίλειοΑ
19Holvik Simen329ΝορβηγίαΑ
20Pasler Petr108Τσεχική ΔημοκρατίαΑ
21Young Ali99Ηνωμένο ΒασίλειοΓ
22Nagy Miklós320ΟυγγαρίαΑ
23Kozjek Domen139ΣλοβενίαΑ
24Mukae Tsukasa364ΙαπωνίαΑ
25Grabska-Grzegorczyk Milena298ΠολωνίαΓ
26Lalioti Georgia192ΕλλάδαΓ
27Rohrbacher Norbert248ΓαλλίαΑ
28Genov Emil302ΒουλγαρίαΑ
29Ruiz Alarcon Carlos67ΙσπανίαΑ
30Konstantopoulos Kostas290ΕλλάδαΑ
31Miyazaki Shinichi105ΙαπωνίαΑ
32Simonyi Balazs333ΟυγγαρίαΑ
33Goebel Dietmar45ΓερμανίαΑ
34Piperidis Alexandros197ΕλλάδαΑ
35Smith Nicholas253Ηνωμένο ΒασίλειοΑ
36Gusmão Carlos Henrique59ΒραζιλίαΑ
37Lozios Stelios377ΕλλάδαΑ
38Pekridis Nikolaos209ΕλλάδαΑ
39Suckling Jonni53Ηνωμένο ΒασίλειοΑ
40Sfitis Nikolaos164ΕλλάδαΑ
41Bernabeu Javier102ΙσπανίαΑ
42Gilbert Ashley93Ηνωμένο ΒασίλειοΑ
43Starfa Papafili Peggy182ΕλλάδαΓ
44Caliskaner Line27ΝορβηγίαΓ
45Rojo Garrido Maite305ΙσπανίαΓ
46Koulogiannis Georgios149ΕλλάδαΑ
47Lukács Sándor LUKY153ΟυγγαρίαΑ
48Van den Bossche David224ΒέλγιοΑ
49Timuralp M. Budak198ΤουρκίαΑ
50Barnes Pablo162ΑργεντινήΑ
51Cohen Hanan294ΙσραήλΑ
52Durocher Etienne51ΚαναδάςΑ
53Pichler Jürgen97ΑυστρίαΑ
54Fernandes Vieira Flavio152ΒραζιλίαΑ
55Akimoto Yuichi314ΙαπωνίαΑ
56Ramsey Alex349Ηνωμενες Πολιτειες ΑμερικηςΑ
57Lundgren Tobias69ΟλλανδίαΑ
58Dadomo Manfredi Carla Antonella211ΟυρουγουάηΓ
59Holmes Mandie348Ηνωμενες Πολιτειες ΑμερικηςΓ
60Xenaki Μaria-Stella135ΕλλάδαΓ
61Nakamoto Itsue110ΙαπωνίαΓ
62Anderson Allan114Ηνωμένο ΒασίλειοΑ
63Gouvailis Christos189ΕλλάδαΑ
64Pappas Spiros372ΕλλάδαΑ
65Dātavs Uģis148Ηνωμένο ΒασίλειοΑ
66Forristal Fozzy335ΙρλανδίαΑ
67Mayringer Peter84ΟλλανδίαΑ
68Shay Tamar295ΙσραήλΓ
69Sotolář Stanislav136Τσεχική ΔημοκρατίαΑ
70Sanjuan Cesar9ΙσπανίαΑ
71Barrera Munoz Ruben Dario147ΜεξικόΑ
72Koutstaal Jonathan376ΟλλανδίαΑ
73Siswanto Hendra231ΙνδονησίαΑ
74Hirotomo Akaba243ΙαπωνίαΑ
75Nakayama Kei380ΙαπωνίαΑ
76Nadymáček Tomáš186Τσεχική ΔημοκρατίαΑ
77Kierdelewicz Nicolas143ΙσπανίαΑ
78Robles Sergio77ΑργεντινήΑ
79Celikbas Aykut195ΤουρκίαΑ
80Tzourelas Panagiotis115ΕλλάδαΑ
81Terzi Angela288ΕλλάδαΓ
82Martinez Camilo362Ηνωμενες Πολιτειες ΑμερικηςΑ
83Gkrekas Panagiotis257ΕλλάδαΑ
84Thoms Stu188ΓερμανίαΑ
85Bree Claudia157ΓερμανίαΓ
86Hannon Don227ΙρλανδίαΑ
87Schalkx Radmer29ΟλλανδίαΑ
88Thomas Ian167Ηνωμένο ΒασίλειοΑ
89Bissett Mark247Ηνωμένο ΒασίλειοΑ
90Scoglio Michele327ΙταλίαΑ
91Mefeiros de Almeida Santos Gustavo131ΒραζιλίαΑ
92Kheyfets Julie104Ηνωμενες Πολιτειες ΑμερικηςΓ
93Verstraeten Arne35ΒέλγιοΑ
94Leu Oliver245ΓερμανίαΑ
95Csizmadi Mihaly Zsolt103ΡουμανίαΑ
96Tsakonas Georgios28ΕλλάδαΑ
97West Jason49ΑυστραλίαΑ
98Calimano Chris25Ηνωμενες Πολιτειες ΑμερικηςΑ
99Rollo Cristiano173ΙταλίαΑ
100Linda Boros275ΟυγγαρίαΓ
101Panayiotou Panayiotis50ΚύπροςΑ
102Shipovikj Katerina177Πρώην Γιουγκοσλαβική ΔημοκρατίαΓ
103Oliveri Virginia163ΙταλίαΓ
104Khalepski Stas16ΙσραήλΑ
105Miklic Mirko Bogomir142ΣλοβενίαΑ
106Lundqvist Sandra319ΣουηδίαΓ
107Zelená Jaroslava168Τσεχική ΔημοκρατίαΓ
108Bondars Aivars176ΛετονίαΑ
109Yamazaki Kazuki274ΙαπωνίαΑ
110Bazsó Tibor309ΟυγγαρίαΑ
111Hernádi László129ΟυγγαρίαΑ
112Santos Tiarles244ΒραζιλίαΑ
113Dosogne Hilde8ΒέλγιοΓ
114Mészáros Tamás154ΟυγγαρίαΑ
115Derman Mert161Ηνωμένο ΒασίλειοΑ
116Westerlund Maria46ΦινλανδίαΓ
117Scalise Patricia138ΑργεντινήΓ
118Angelopoulos Spiridon183ΕλλάδαΑ
119Thomaidis Georgios210ΕλλάδαΑ
120Solakov Blagoy181ΒουλγαρίαΑ
121Briner Martin18ΕλβετίαΑ
122Yilmaz Anatca Vesile137ΤουρκίαΓ
123Olcot Edward310Ηνωμένο ΒασίλειοΑ
124Schott Manfred215ΓερμανίαΑ
125Misman Tony44ΒέλγιοΑ
126Almiron Alejandro79ΑργεντινήΑ
127Dagnino Marquez Gean Ivan132ΜεξικόΑ
128Tolentino Jivee345ΙρλανδίαΑ
129Michopoulos Marios336ΕλλάδαΑ
130Stephan Yann264ΓαλλίαΑ
131Rouat Christophe111ΓαλλίαΑ
132Corti Leivas Richard324ΟυρουγουάηΑ
133Shulman Assaf95ΙσραήλΑ
134Lachnidakis Dimitris256ΕλλάδαΑ
135Zárate-Ruiz Ismael43ΙσπανίαΑ
136Moore Arthur229Νότια ΑφρικήΑ
137Benz Fabian344ΓερμανίαΑ
138Rolon Sandra Noemi80ΑργεντινήΓ
139Dev Munish55ΙνδίαΑ
140Kumar Amit307ΙνδίαΑ
141Schliemann Thomas249ΓερμανίαΑ
142Neumann Martin283Τσεχική ΔημοκρατίαΑ
143Anagnostakos Christos86ΕλλάδαΑ
144Napast Francisek159ΣλοβενίαΑ
145Kashyap Rakesh65ΙνδίαΑ
146Takahashi Yuko269ΙαπωνίαΓ
147Stjärnvy Fredrik42ΣουηδίαΑ
148Van Dyck Wim61ΒέλγιοΑ
149Skadins Laimonis361ΛετονίαΑ
150Cabulis Peteris322ΛετονίαΑ
151Reyt Dimack203ΑργεντινήΑ
152Baka Stavroula75ΕλλάδαΓ
153Cazorla Julien125Ηνωμένο ΒασίλειοΑ
154Panos Georgios289ΕλλάδαΑ
155Silvestros Triantafyllos169ΕλλάδαΑ
156Fodor Szilard311ΦινλανδίαΑ
157Foldi Zsuzsanna107ΟυγγαρίαΓ
158Barák Péter323ΟυγγαρίαΑ
159Nana Andrei14Ηνωμενες Πολιτειες ΑμερικηςΑ
160Sardelas Dionisios13ΕλλάδαΑ
161Brosh Shalev21ΙσραήλΑ
162Leonelli Nicola263ΙταλίαΑ
163De Graef Yvan32ΒέλγιοΑ
164Barboutis Anestis2ΕλλάδαΑ
165Schonlieb Bostjan280ΣλοβενίαΑ
166Michel Seignobosc70ΓαλλίαΑ
167Femc Marko38ΣλοβενίαΑ
168Verdier Yann124ΓαλλίαΑ
169Raver Nina15ΙσραήλΓ
170Tateno Hisayuki170ΙαπωνίαΑ
171Takaki Sejie389Κορέα, Δημοκρατία τηςΑ
172Balogh Ildikó144ΟυγγαρίαΓ
173Niemenmaa Ville64ΦινλανδίαΑ
174Karadimitriou Manolis250ΕλλάδαΑ
175Karl Hubert317ΓερμανίαΑ
176Chronis Miltiadis337ΕλλάδαΑ
177Overal Sjirk359ΟλλανδίαΑ
178Dierx Wilma293ΟλλανδίαΓ
179Shimada Junko272ΙαπωνίαΓ
180Mangold Zandy194Ηνωμενες Πολιτειες ΑμερικηςΑ
181Jackson Thomas179Ηνωμενες Πολιτειες ΑμερικηςΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
4η Γύρα Μάνης
Δείτε την προκήρυξη της διοργάνωσης
8ος Δημοκρίτειος Ημιμαραθώνιος Ξάνθης
Τα αποτελέσματα του αγώνα
7ος Αυθεντικός Φειδιππίδειος Δρόμος: Live αποτελέσματα
Οι δρομείς έλαβαν εκκίνηση για τον αγώνα Αθήνα – Σπάρτη
Back to Top
runnermagazine.gr
CLOSE
Runner Magazine Our E-shop is up and running...
Μετάβαση στο περιεχόμενο