Ο Δήμος Ρήγα Φεραίου, η Περιφέρεια Θεσσαλίας, το ΚΕΠ Υγείας Ρήγα Φεραίου, ο ΣΔΥ Βόλου-Κένταυρος με την υποστήριξη της Λέσχης Ειδικών Δυνάμεων Ν.Μαγνησίας και φορέων της περιοχής, διοργανώνουν τον 17ο Ημιμαραθώνιο Ριζομύλου – Κερασιάς στις 20 Σεπτεμβρίου 2020 με εκκίνηση στον Ριζόμυλο και τερματισμό στην Κερασιά Πηλίου, ενώνοντας τα δύο μαρτυρικά χωριά.
Επίσης θα διεξαχθεί αγώνας 5χλμ καθώς και 500μ για παιδιά.
Ο αγώνας αρχικά είχε προγραμματιστεί για τις 22 Μαρτίου και μετατέθηκε στις 20 Σεπτεμβρίου.
17ος Ημιμαραθώνιος Ριζομύλου – Κερασιάς – Νέα ημερομηνία
![](https://runnermagazine.gr/wp-content/uploads/2020/02/Rizomylos_Kerasia-1152x648.png)