Αποτελέσματα από το Πάικο

Έγινε με επιτυχία ο 3ος Ημιμαραθώνιος Πάικου το περασμένο Σαββατοκύριακο. Δείτε περισσότερα νέα καθώς και τα αποτελέσματα

Share

Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη ο3ος Ημιμαραθώνιος Πάικου στην Καστανερή της Γουμένισσας. Παράλληλα με τον αγώνα επιτροπές αγώνα από τη Μ. Παναγιά, τις Σέρρες και το Κιλκίς ενημέρωσαν τους παρευρισκόμενους για τις εξελίξεις στο θέμα των μεταλλείων, καθώς και φέτος ο ημιμαραθώνιος ήταν αφιερωμένος στον αγώνα που διεξάγουν οι κάτοικοι αυτών των περιοχών κατά των μεταλλείων. 

Παράλληλα με τον αγώνα έγινε και ένας «οικολογικός περίπατος» στην περιοχή του Προφήτη Ηλία και οι μικροί φίλοι ετοίμασαν τα έπαθλα των αθλητών.  Όλοι οι τερματίσαντες  πήραν και φέτος από ένα δεντράκι για μεταφύτευση,  ενώ σε μια συμβολική κίνηση οι διοργανωτές ανακοίνωσαν την «αδελφοποίηση» του αγώνα με αυτόν της Μ. Παναγιάς ενώνοντας έτσι τις δυνάμεις τους  στον αγώνα για την προστασία της φύσης από τις καταστροφικές «επενδύσεις». Οι τοπικοί πολιτιστικοί σύλλογοι φρόντισαν για τον πλούσιο μπουφέ για τους αθλητές αλλά και για τη φασολάδα, τον τραχανά και το τσάι για τους επισκέπτες.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στους άνδρες πρώτος ήταν ο Φωτιάδης Αλέξανδρος με τον εξαιρετικό χρόνο 1.47.05 που αποτελεί και ρεκόρ διαδρομής, δεύτερος ο Κουρκουρίκης Ιωάννης  ο οποίος μία εβδομάδα μετά την νίκη του στα 164 χλμ στο Παρανέστι έδειξε ότι είναι πολύ μεγάλος αθλητής και τρίτος ο Κουρής Αθανάσιος ο οποίος παρόλα τα προβλήματα που αντιμετώπισε, κατάφερε να κρατήσει τη θέση του.

Στις γυναίκες πρώτη τερμάτισε  η Μπαράτσα Ιωάννα από τα Ιωάννινα δείχνοντας ότι η πόλη αυτή έχει αποκτήσει τη  δική της «σχολή» στο ορεινό τρέξιμο, δεύτερη και φέτος η Τσιρπανλή Πόπη βελτιώνοντας το χρόνο της, ενώ η περσινή  νικήτρια ,έχοντας τρέξει και αυτή τα  100 χλμ στο Παρανέστι πριν από μία εβδομάδα, πιστή στο ραντεβού της τερμάτισε  τρίτη.

Βραβεύτηκαν  επίσης ο μικρότερος αθλητής Τσολάκης Βασίλειος ο οποίος όπως και πέρσι εντυπωσίασε και ο γηραιότερος αθλητής που και φέτος ήταν ο αειθαλής Βεζυριανίδης Γιώργος.

Οι διοργανωτές δεν ξέχασαν την Στέλλα Φώτη που τερμάτισε πέρσι στην τρίτη θέση και στη διάρκεια της τεχνικής ενημέρωσης ανέφεραν: «Αντί για ενός λεπτού σιγή, κρατάμε το χαμόγελο της για πάντα…»
Όλοι ανανέωσαν το ραντεβού τους για του χρόνου,  και έφυγαν με τις καλύτερές εντυπώσεις.

AΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Α/Α Επώνυμο Ονομα Ομάδα Ωρες Λεπτά Δευτερόλεπτα
1 ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 01 47 05
2 ΚΟΥΡΚΟΥΡΙΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ PEARL IZUMI 01 59 28
3 ΚΟΥΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 02 05 43
4 ΜΥΛΩΝΙΔΗΣ ΤΑΣΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 02 07 34
5 ΤΣΑΝΤΑΡΛΙΩΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ KOURKOURIKIS TRAINING GROUP 02 10 43
6 ΜΑΚΕΔΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ KASIMIS TRAINING 02 11 18
7 ΜΠΑΜΠΟΥΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Σ.Δ.Ο. ΕΟΡΔΑΙΑΣ 02 12 58
8 ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 02 13 01
9 ΦΡΥΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 02 16 50
10 ΧΡΗΣΤΑΝΤΩΝΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ Ο.Σ.ΠΕ.Γ. 02 17 15
11 ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ Σ.Δ.Ο. ΕΟΡΔΑΙΑΣ 02 17 36
12 ΠΑΜΠΟΥΧΙΔΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ Ο.Σ.ΠΕ.Γ. 02 19 00
13 ΚΟΥΚΕΣΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ Σ.Δ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 02 19 11
14 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Σ.Δ.Υ.Θ. 02 19 34
15 ΚΑΡΑΜΗΤΡΟΣ ΠΑΥΛΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 02 21 49
16 ΠΑΡΤΣΑΝΗΣ ΘΩΜΑΣ ΒΛΑΣΤΗ 02 22 00
17 ΔΑΜΚΑΛΗΣ ΠΕΤΡΟΣ Ο.Σ.ΠΕ.Γ. 02 22 18
18 ΧΑΣΑΠΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 02 23 15
19 ΔΕΛΛΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 02 23 29
20 ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 02 23 42
21 ΣΟΥΠΙΑΔΗΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ Ο.Μ.Γ. 02 24 35
22 ΜΑΡΓΑΡΙΤΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 02 25 34
23 ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΒΑΓΓΕΛΗΣ 1000 ΔΕΝΤΡΑ 02 26 17
24 ΦΥΛΑΚΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 02 27 31
25 ΜΠΑΡΑΤΣΑ ΙΩΑΝΝΑ FIFTH ELEMENT 02 27 33
26 ΚΟΣΜΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 02 28 02
27 ΝΑΤΣΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 02 28</td

16
28 ΣΙΩΠΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΗΓΑΣΟΣ 02 29 19
29 ΙΡΟΥΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Ο.Σ.ΠΕ.Γ. 02 29 24
30 ΤΣΙΡΠΑΝΛΗ ΠΟΠΗ 1000 ΔΕΝΤΡΑ 02 30 35
31 ΠΕΣΜΑΤΖΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΛΥΜΠΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑΣ 02 31 45
32 ΑΓΓΕΛΟΓΛΟΥ ΓΙΑΝΝΗΣ Α.Σ. ΛΕΥΚΟΣ ΠΥΡΓΟΣ 02 31 46
33 ΠΕΤΣΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Ο.Μ.Γ. 02 31 47
34 ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ ΣΤΑΘΗΣ RODOPI ADVENDURUN 100 MILES 02 33 00
35 ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Σ.Ε.Β.Α.Σ. 02 33 01
36 ΠΑΠΟΥΝΙΔΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ SALOMON 02 33 20
37 ΚΟΠΑΣΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 02 33 22
38 ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 02 33 54
39 ΧΑΣΑΠΙΔΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 02 34 50
40 ΚΑΣΑΠΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Σ.Δ.Υ.Θ. 02 34 52
41 ΚΡΙΕΖΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 02 34 57
42 ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΥΛ. ΑΡΚΑΔΩΝ ΟΡΕΙΒΑΤΩΝ 02 35 37
43 ΚΑΦΕΤΖΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 02 35 51
44 ΟΥΖΟΥΝΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Ο.Μ.Γ. 02 36 06
45 ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ FIFTH ELEMENT 02 36 29
46 ΧΥΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Σ.Δ.Υ.Θ. 02 36 59
47 ΠΙΠΕΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 02 37 46
48 ΣΤΑΪΟΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ Φ.Ο.ΣΤΑΥΡΟΥ 02 38 49
49 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ Ο.Σ.ΠΕ.Γ. 02 38 53
50 ΚΕΧΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΛΕΣΧΗ ΑΣΤΥΝΟΜ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 02 39 34
51 ΦΕΝΕΡΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 02 39 35
52 ΜΠΑΓΙΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 02 40 05
53 ΒΑΣΑΡΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Σ.Δ.Υ.Θ. 02 40 07
54 ΚΟΥΠΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Σ.Δ.Υ.Θ. 02 41 03
55 ΓΑΪΤΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 02 41 30
56 ΚΑΛΕΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΟΜΑΔΑ Α 02 42 08
57 ΜΠΑΚΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Γ.Σ.Ν.Κ. ΑΝΑΤΑΣΙΣ 02 43 00
58 ΚΑΛΛΙΑ ΕΛΕΝΗ Σ.Δ.Υ.Θ. 02 44 09
59 ΤΣΙΑΒΔΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Ο.Σ.ΠΕ.Γ. 02 44 12
60 ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 02 44 18
61 <font size="1

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Keratea Night Run 2018
17-6-2018: Αγώνες εντός σταδίου
9ος Ποσειδώνιος Ημιμαραθώνιος
22-4-2018: Ημιμαραθώνιος και παράλληλοι αγώνες στο Φάληρο
4ο Κύπελλο Αφαία 2015
24-5-2015: Αγώνες στην Αίγινα
Back to Top