Τα αποτελέσματα από την Αίγινα

Με τη συμμετοχή 148 αθλητών πραγματοποιήθηκε την Κυριακή στην Αίγινα ο “5ος Διεθνής Ημιμαραθώνιος Αίγινας Γεώργιος Μπεστ Κωστάκος”. Δείτε τα αποτελέσματα.

Share

“5ος Διεθνής Ημιμαραθώνιος Αίγινας Γεώργιος Μπεστ Κωστάκος”
Ταννούς και Στάρφα νικητές στον ημιμαραθώνιο της Αίγινας

Με τη συμμετοχή 148 αθλητών (στις αποστάσεις των 21 & 6,5 χλμ.) πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου στην Αίγινα ο “5ος Διεθνής Ημιμαραθώνιος Αίγινας Γεώργιος Μπεστ Κωστάκος”. Νικητές αναδείχθηκαν στην μεγάλη απόσταση ο Αμπτάλα Ταννούς και η Πέγκυ Στάρφα ενώ ο Γιώργος Γιαννούλης ήταν ο νικητής της μικρής διαδρομής.

Ο αγώνας, το μήνυμα του οποίου ήταν “Συμμετέχω – Αγωνίζομαι – Στηρίζω την Έρευνα για τον Καρκίνο του Εγκεφάλου”, ήταν μία διοργάνωση του Ιδρύματος Γεώργιος Μπεστ Κωστάκος σε συνεργασία με την Περιφέρεεια Αττικής και την Περιφερειακή Ενότητα Νήσων, και περιελάμβανε εκτός από τους δρομικούς αγώνες, περιπατική και ποδηλατική διαδρομή αλλά και αγώνες για παιδιά. Σύντομα θα ανακοινωθούν περισσότερες πληροφορίες.

Ακολουθούν τα αποτελέσματα:
 

Ημιμαραθώνιος

<tr heigh

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
2η Αθαμάνιος Διαδρομή
Αγώνας στα Τζουμέρκα με σημείο εκκίνησης στην πλατεία του Δ.Δ Αθαμανίου στις 18:00 και τερματισμό στην πλατεία του Δ.Δ Τετρακώμου. Η περιπατητική διαδρομή θα ξεκινήσει στις 17:30 και όσοι επιθυμούν μπορούν να κάνουν και μέρος αυτής. Για δηλώσεις συμμετοχής στα τηλέφωνα 6948603400, 6974125719 (κ.Κώστας Κοτσιάνης) και 6974991254 (κ.Νίκος Τσιοφύλας) αλλά και την ημέρα του αγώνα 2 ώρες πριν την εκκίνηση.
2ο Νάουσα Βέρμιο Trail
15-9-2019: Αγώνας στο Βέρμιο
3rd Chios Women's Run
12-3-2017: Αγώνας μόνο για γυναίκες στη Χίο
Back to Top
runnermagazine.gr
CLOSE
Runner Magazine Our E-shop is up and running...
Μετάβαση στο περιεχόμενο
ΘΕΣΗ ΦΥΛΟ ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΧΡΟΝΟΣ ΚΑΘ.ΧΡΟΝΟΣ ΟΜΑΔΑ / ΣΥΛΛΟΓΟΣ
1 1 ΤΑΝΝΟΥΣ ΑΜΠΤΑΛΛΑ 01:20:54 01:20:53  
2 2 ΖΑΜΠΕΛΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 01:20:58 01:20:57 Ο.Α.ΚΟΥΡΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ
3 3 ΤΖΕΝΕΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 01:21:35 01:21:32    
4 4 ΛΑΖΑΡΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 01:22:34 01:22:34 ΠΕΛΟΠΑΣ ΠΑΤΡΩΝ
5 5 ΖΑΚΥΝΘΙΝΟΣ ΕΥΓΕΝΙΟΣ 01:30:27 01:30:23 ΙΔΡΥΜΑ GEORGE BEST
6 6 ΚΟΛΑΙΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 01:32:53 01:32:51  
7 7 ΛΟΡΕΝΤΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 01:33:45 01:33:42  
8 8 ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ 01:34:55 01:34:50    
9 9 ΜΟΥΣΟΥΝΤΑΣ ΚΩΝΑΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 01:37:22 01:37:17  
10 10 ΑΡΓΥΡΟΣ ΝΙΚΟΣ 01:38:32 01:38:28    
11 11 JAGERSMA DIK 01:38:56 01:38:50    
12 12 ΚΟΛΥΜΠΙΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 01:39:49 01:39:47    
13 13 ΑΞΙΩΤΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ 01:40:58 01:40:51 ΙΔΡΥΜΑ Γ.ΚΩΣΤΑΚΟΣ
14 14 ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 01:44:11 01:44:04  
15 15 ΓΚΕΛΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ 01:44:11 01:44:04    
16 1 ΣΤΑΡΦΑ ΠΕΓΚΥ 01:45:12 01:45:10  
17 16 ΣΟΥΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 01:46:25 01:46:14    
18 17 ΤΣΙΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 01:48:56 01:48:50  
19 18 ΓΚΡΟΖΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 01:49:03 01:48:56 ΣΔΥ ΑΙΓΙΝΑΣ
20 19 ΧΡΗΣΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 01:49:40 01:49:33 ΣΔΥ ΘΗΒΑΣ  
21 20 ΚΑΡΑΦΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 01:50:39 01:50:38  
22 21 ΚΑΤΡΑΟΥΡΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 01:50:58 01:50:51 RED STAR TRIATHLON CLUB
23 22 ΔΑΝΙΗΛΑΚΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ 01:51:20 01:51:14    
24 23 ΤΣΑΛΑΠΑΤΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 01:51:21 01:51:14  
25 2 ΤΕΡΛΑΑΚ ΠΑΣΚΑΛ 01:51:45 01:51:36  
26 3 CECILIA LANDGREN 01:52:17 01:52:03  
27 24 ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 01:52:57 01:52:55  
28 25 ΚΑΠΠΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 01:53:51 01:53:49 ΣΔΥ ΑΙΓΙΝΑΣ
29 26 CARLE MARTIN 01:53:52 01:53:43  
30 27 ΚΟΜΝΗΝΟΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ 01:54:48 01:54:39 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ ΑΤΤΙΚ
31 28 ΚΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 01:55:09 01:55:05  
32 29 ΚΑΜΠΑΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 01:55:41 01:55:24  
33 30 ΛΑΜΠΑΔΑΡΙΟΣ ΣΩΖΟΣ 01:56:23 01:56:19 ΣΔΥ ΑΙΓΙΝΑΣ
34 31 SCHOENFELDER FALK 01:56:25 01:56:23    
35 32 ΜΠΟΓΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 01:57:07 01:57:01  
36 33 ΠΕΤΡΟΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ 01:57:08 01:57:03    
37 34 ΛΑΡΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 01:57:11 01:56:56    
38 35 ΓΕΩΡΓΑΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 01:57:52 01:57:43    
39 36 ΖΟΥΜΠΟΥΛΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 01:58:10 01:58:00 LAU-LAU TEAM  
40 37 ΠΕΛΕΚΑΝΟΣ ΜΗΝΑΣ 01:59:02 01:58:52 PELECANUS CRISPUS
41 38 ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ 02:01:12 02:01:03  
42 4 ΦΡΑΓΚΗ ΚΑΝΕΛΛΑ 02:01:31 02:01:21  
43 39 ΑΛΙΦΡΑΓΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 02:01:58 02:01:37    
44 40 BIGLER MARC 02:02:15 02:01:59  
45 41 ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 02:02:45 02:02:32  
46 42 ΜΑΡΣΕΛΛΟΣ ΙΩΑΚΕΙΜ 02:02:47 02:02:40 ΣΔΥ ΑΘΗΝΑ  
47 43 ΚΑΤΣΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 02:03:00 02:02:48  
48 44 ΓΟΡΑΝΙΤΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 02:04:01 02:03:53 ΑΠΟΛΛΩΝ   
49 5 ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑ 02:04:34 02:04:22    
50 6 ΑΡΓΥΡΙΟΥ ΒΙΚΥ 02:04:55 02:04:43    
51 7 ΡΕΚΛΕΙΤΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 02:05:03 02:04:53    
52 45 ΚΑΤΣΑΝΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ 02:05:04 02:04:56  
53 46 ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 02:05:30 02:05:24    
54 47 ΜΟΙΧΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 02:05:34 02:05:29  
55 8 ΚΟΝΤΟΤΟΛΗ ΜΑΡΙΝΑ 02:05:35 02:05:22 ΔΡΟΜΕΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ  
56 48 ΜΠΕΣΗΣ ΣΠΥΡΟΣ 02:05:42 02:05:37  
57 9 ΚΑΤΣΑΡΕΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ 02:06:03 02:05:58  
58 49 PLANT INEKE 02:07:01 02:06:55    
59 10 ΤΖΩΝΗ ΣΤΕΛΛΑ 02:07:59 02:07:47    
60 50 ΠΕΤΣΙΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 02:08:21 02:08:16    
61 51 ΚΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 02:08:52 02:08:48  
62 52 ΠΑΤΣΙΑΤΖΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 02:08:58 02:08:58    
63 53 ΔΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 02:09:05 02:09:03 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ ΑΤΤΙΚ
64 54 ΛΥΚΟΥΡΗΣ ΖΑΝΝΗΣ 02:09:49 02:09:47  
65 55 ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ 02:10:05 02:10:02 ΣΔΥ ΑΙΓΙΝΑΣ  
66 56 ΤΡΙΓΚΑΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 02:10:12 02:09:59  
67 57 ΨΥΧΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 02:10:28 02:10:12  
68 58 ΚΑΤΣΑΚΙΩΡΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 02:10:28 02:10:12  
69 11 ΣΤΡΑΤΗ ΧΑΡΟΥΛΑ 02:10:32 02:10:28 ΣΔΥ ΑΙΓΙΝΑΣ  
70 59 ΡΕΚΛΕΙΤΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 02:10:53 02:10:41    
71 60 ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 02:11:52 02:11:37 ΝΑΥΠΛΙΟ
72 61 ΚΟΥΜΠΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 02:12:18 02:12:03  
73 62 ΠΑΓΚΡΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 02:12:29 02:12:17    
74 63 ΣΑΚΕΛΛΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 02:12:46 02:12:40 ΣΔΥ ΠΕΙΡΑΙΑ  
75 64 ΒΕΡΓΥΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 02:14:01 02:13:54