Ρεκόρ συμμετοχών στα Γιαννιτσά!

Με μεγάλη επιτυχία και με τον αριθμό των συμμετοχών να έχουν διπλασιαστεί από πέρυσι, πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου ο Δρόμος Θυσίας 2013 στα Γιαννιτσά. Τη νίκη στον Μεγάλο αγώνα του προγράμματος με την επωνυμία, Pella Half Marathon, κατέλαβε ο Αντώνης Παπαδημητρίου στους άνδρες με 1:13:20 και η πρωταθλήτρια του βάδην, Δέσποινα Ζαπουνίδου στις γυναίκες με 1:31:25. Δείτε περισσότερες πληροφορίες και τα αποτελέσματα.

Share

Με μεγάλη επιτυχία και με τον αριθμό των συμμετοχών να έχουν διπλασιαστεί από πέρυσι, πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου ο Δρόμος Θυσίας 2013 στα Γιαννιτσά. Την νίκη στον Pella Half Marathon έλαβαν ο Αντώνης Παπαδημητρίου και η πρωταθλήτρια του βάδην,  Δέσποινα Ζαπουνίδου. 
 
Ακολουθεί το δελτίο τύπου της διοργάνωσης:

Με απόλυτη επιτυχία πραγματοποιήθηκε ο Δρόμος Θυσίας 2013 την Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου. Ο αριθμός των συμμετοχών ήταν πέρα από κάθε προσδοκία και σχεδόν διπλάσιος από την περυσινή διοργάνωση, αφού οι δηλώσεις ξεπέρασαν τις 900. Συγκεκριμένα 385 αθλητές τερμάτισαν στον Pella Half Marathon και 520 αθλητές στο Δυναμικό Βάδισμα.

Η κοσμοσυρροή που σημειώθηκε ήταν πρωτοφανής. Το Κυριακάτικο πρωινό Αθλητές κατέφθαναν με κάθε μέσο από όλα τα σημεία της Ελλάδας και κατέκλυσαν το Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο “Πλατανότοπος”.

Στις 9:00 δόθηκε η εκκίνηση του Ημιμαραθωνίου 21.097,5μ και στις 9:10 δόθηκε η εκκίνηση του δρόμου των 6.000 μ.

Σε κομβικά σημεία της διαδρομής Μουσικές Μπάντες έδιναν κουράγιο στους Δρομείς και γενικά φαινόταν όλη η Πόλη των Γιαννιτσών να ζει στον ρυθμό του αγώνα.

Ο τερματισμός του αγώνα έγινε στον πεζόδρομο Γιαννιτσών, όπου πλήθος κόσμου με ενθουσιασμό χειροκρότησε την προσπάθεια των δρομέων.

Νικητής του αγώνα ήταν ο ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Αντώνιος του Άρη Θεσσαλονίκης με χρόνο 01:13:19.

Η ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ-Ο.Μ.Γ. συμμετείχε με το σύνολο σχεδόν των μελών της και είχε εντυπωσιακούς τερματισμούς και διακρίσεις σε όλες τις ηλικιακές κατηγορίες.

Συγχαρητήρια στον Δήμο Γιαννιτσών και στους συνεργαζόμενους φορείς για την άρτια οργάνωση, που απέσπασε τα ενθουσιώδη σχόλια όλων των συμμετεχόντων-αγωνιζομένων.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 

<t

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
3oς Καστόρειος Ορεινός Ημιμαραθώνιος Ταϋγέτου
20-12-15: Ορεινός ημιμαραθώνιος στον Ταΰγετο
Βρεττάκεια 2014 - Ελαίων Γη
2-8-2014: Ο αγώνας Βρεττάκεια 2014 – Ελαίων Γη θα διεξαχθεί στις Κροκεές Λακωνίας το Σάββατο 2 Αυγούστου.
Σπάρταθλον 2016
30-9-2016: Ο Διεθνής Σύνδεσμος «Σπάρταθλον» διοργανώνει την Παρασκευή 30 Σεπτεμβρίου αγώνα υπεραπόστασης 246 χλμ. από την Αθήνα στη Σπάρτη με την ονομασία Σπάρταθλον 2016.
Back to Top

Α/Α ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ 10 ΧΛΜ. ΧΡΟΝΟΣ ΚΑΘ.ΧΡΟΝΟΣ OMAΔΑ / ΣΥΛΛΟΓΟΣ
1 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 00:38:18 01:13:20 01:13:19 ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
2 ΓΑΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 00:39:24 01:16:15 01:16:15 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
3 ΤΣΙΑΝΑΚΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 00:40:23 01:19:18 01:19:18 ΣΔ ΒΕΡΟΙΑΣ
4 ΣΑΡΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 00:40:46 01:20:18 01:20:17 ΟΚΑ ΚΑΒΑΛΑΣ
5 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΚΟΣΜΑΣ 00:42:46 01:22:50 01:22:49 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
6 ΚΟΥΚΟΥΤΕΓΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 00:43:04 01:23:33 01:23:29 ΣΔ ΒΕΡΟΙΑΣ
7 ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 00:42:44 01:24:46 01:24:45 ΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ
8 ΤΟΥΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 00:43:55 01:25:09 01:25:08 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
9 ΣΑΣΑΚΑΡΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 00:43:00 01:25:30 01:25:30 Α.Σ ΒΕΡΓΙΝΑΣ
10 ΤΣΑΚΙΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 00:44:50 01:26:48 01:26:46 KASSIMIS TRAINING
11 ΚΑΛΔΕΛΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 00:44:23 01:27:51 01:27:48 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
12 ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΓΙΑΝΝΗΣ 00:45:15 01:28:26 01:28:20 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
13 ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 00:45:05 01:28:40 01:28:37 ΣΔΟ.ΕΟΡΔΑΙΑΣ
14 ΚΟΥΤΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 00:45:06 01:28:45 01:28:41 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
15 ΤΣΕΛΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 00:45:18 01:29:24 01:29:17 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
16 ΖΙΟΥΤΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 00:45:48 01:29:28 01:29:25 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
17 ΒΙΤΟΛΙΑΝΟΣ ΚΩΣΤΑΣ 00:45:36 01:29:50 01:29:39 ΣΕΒΑΣ ΕΔΕΣΣΑ
18 ΤΣΙΛΙΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 00:48:03 01:29:53 01:29:51 ΣΕΒΑΣ ΕΔΕΣΣΑ
19 ΑΥΓΕΡΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ 00:44:41 01:30:13 01:30:10 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚ. ΑΤΤΙΚΗΣ
20 ΟΥΡΓΑΝΤΖΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 00:45:35 01:30:15 01:30:04 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
21 ΚΟΠΑΤΣΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 00:46:34 01:30:19 01:30:16 ΟΜΓ
22 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 00:45:47 01:30:32 01:30:22 ΟΜΓ
23 ΤΟΝΓΙΑΛΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ 00:45:23 01:30:35 01:30:31 ΖΕΥΣ ΠΙΕΡΙΑΣ
24 ΖΑΠΑΡΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 00:47:29 01:30:41 01:30:33 ΣΔΥΘ-1000 ΔΕΝΤΡΑ
25 ΟΥΡΓΑΝΤΖΟΓΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 00:44:41 01:31:05 01:31:04 ΟΜΓ
26 ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΛΕΟΝΤΑΡΗΣ 00:48:46 01:31:10 01:31:06 ΟΜΓ
27 ΖΑΠΟΥΝΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 00:47:57 01:31:25 01:31:17 ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ
28 ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ 00:46:25 01:31:35 01:31:23 ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΟΜΗ
29 ΜΗΛΙΩΤΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 00:47:58 01:33:08 01:33:03 ΑΣ ΑΙΑΣ ΚΙΛΚΙΣ
30 ΣΟΥΠΙΑΔΗΣ ΧΡΙΣΟΣΤΟΜΟΣ 00:48:04 01:33:22 01:33:20 ΟΜΓ
31 ΤΣΑΠΑΡΔΑΝΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ 00:46:36 01:33:58 01:33:57 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΣΕΡΡΩΝ
32 ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ 00:48:05 01:34:17 01:34:14 ΣΔΥΠ
33 ΚΑΡΑΤΖΙΒΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 00:49:29 01:34:31 01:34:25 MY FITNESS RUNNING TEAM
34 ΠΑΣΙΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 00:49:34 01:34:48 01:34:40 Σ Δ Υ Θ
35 ΜΥΓΔΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 00:50:13 01:35:04 01:34:40 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
36 ΤΣΑΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 00:50:13 01:35:04 01:34:40 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
37 ΤΖΙΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 00:49:35 01:35:05 01:34:58 OMΓ
38 ΜΟΥΡΤΖΑΝΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 00:47:57 01:35:15 01:35:01 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
39 ΦΡΥΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 00:49:30 01:35:27 01:35:15 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
40 ΤΣΑΚΙΡΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 00:48:05 01:35:39 01:35:32 ΟΜΓ
41 ΒΑΒΑΤΣΟΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 00:48:48 01:36:11 01:36:09 ΑΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ
42 ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 00:49:02 01:36:12 01:36:05 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΒΕΡΟΙΑΣ
43 ΤΣΙΑΠΑΝΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 00:47:59 01:36:27 01:36:25 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
44 ΠΑΝΤΖΑΡΤΖΙΔΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ 00:49:29 01:36:41 01:36:38 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ
45 ΚΑΛΚΑΒΟΥΡΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 00:50:55 01:37:24 01:37:16 ΟΜΓ
46 ΠΑΝΤΑΚΙΔΗΣ ΣΠΥΡΟΣ 00:51:37 01:37:42 01:37:35 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
47 ΤΖΩΤΖΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 00:50:28 01:37:49 01:37:25 ΣΕΒΑΣ ΕΔΕΣΣΑ
48 ΔΡΟΥΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 00:50:03 01:37:58 01:37:55 ΔΡΟΜΕΙΣ ΥΓΕΙΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
49 ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ 00:49:34 01:38:00 01:37:52 ΟΜΓ
50 ΦΙΟΥΝΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 00:49:02 01:38:13 01:38:10 ΟΜΓ
51 ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 00:50:34 01:39:21 01:38:56 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
52 ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΑΡΥΦΑΛΟΣ 00:52:12 01:39:30 01:39:10 ΖΕΥΣ ΠΙΕΡΙΑΣ
53 ΜΑΛΙΜΠΟΡΣΚΑ ΙΡΕΝΑ 00:50:47 01:39:47 01:39:43 ΕΝΙΠΠΕΥΣ ΛΙΤΟΧΩΡΟΥ
54 ΡΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 00:50:52 01:40:00 01:39:49 ΣΔΥΘ
55 ΚΟΥΤΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 00:50:04 01:40:32 01:40:29 Α Ο ΝΕΑΣ ΖΙΧΗΣ-ΣΕΡΡΩΝ
56 ΦΕΝΕΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 00:49:55 01:41:10 01:41:06 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
57 ΤΣΑΝΑΚΛΙΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 00:50:54 01:41:11 01:40:57 ΣΚΥΔΡΑΪΚΟΣ
58 ΣΟΥΜΕΡΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 00:53:52 01:41:30 01:40:58 ΣΔΥΘ
59 ΣΟΥΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 00:54:30 01:41:47 01:41:42 ΟΜΓ
60 ΣΥΚΟΠΕΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 00:51:31 01:41:47 01:41:45 ΟΜΓ
61 ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 00:53:37 01:41:54 01:41:22 ΖΕΥΣ ΠΙΕΡΙΑΣ
62 ΠΙΤΣΑΚΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 00:52:21 01:42:10 01:42:01 ΣΥΛΛ ΔΡΟΜΕΩΝ ΠΕΖΟΠΟΡΩΝ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ
63 ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ ΜΑΡΚΟΣ 00:53:26 01:42:10 01:42:03 ΣΕΒΑΣ ΕΔΕΣΣΑΣ
64 ΧΟΥΜΚΟΣΛΗΣ ΑΒΡΑΑΜ 00:53:21 01:42:14 01:42:11 ΣΔΥΘ
65 ΞΥΛΟΥΡΓΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 00:53:25 01:42:24 01:42:11 ΣΕΒΑΣ ΕΔΕΣΣΑ
66 ΣΥΜΕΩΝΙΔΟΥ ΕΛΠΙΔΑ 00:51:10 01:42:33 01:42:29 ΟΜΓ
67 ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 00:54:32 01:42:35 01:42:30 ΟΜΓ
68 ΡΕΝΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 00:54:26 01:42:45 01:42:26 ΟΜΓ
69 ΝΙΜΠΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 00:54:54 01:43:04 01:42:52 ΟΜΓ
70 ΠΕΧΛΥΒΑΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 00:51:32 01:43:07 01:43:00 ΟΜΓ
71 ΜΕΛΕΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 00:54:02 01:43:09 01:42:53 ΟΜΓ
72 ΚΟΛΥΜΠΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 00:53:39 01:43:12 01:42:58 ΣΔΥΘ