Mακρυγιάννης, Μαλιμπόρσκα και Κωνσταντίνου οι νικητές στα Γρεβενά

Με μικρή συμμετοχή αθλητών πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 2 Ιουνίου το 3ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ορεινού Δρόμου στην περιοχή του χωριού Ζιάκα στα Γρεβενά. Οι Mακρυγιάννης, Μαλιμπόρσκα και Κωνσταντίνου έλαβαν τελικά τις πρώτες θέσεις του Πρωταθλήματος στις κατηγορίες Ανδρών, Γυναικών και Εφήβων, αντίστοιχα, ενώ παράλληλα πραγματοποιήθηκε και κατηγορία Open. Δείτε τα αποτελέσματα.

Share

Με μικρή συμμετοχή αθλητών πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 2 Ιουνίου το 3ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ορεινού Δρόμου στην περιοχή του χωριού Ζιάκα στα Γρεβενά.

Τον αγώνα αποτελούσαν δύο αποστάσεις 13 & 8 χλμ. με τους άντρες να αγωνίζονται στη μεγάλη διαδρομή ενώ οι γυναίκες και οι έφηβοι έτρεξαν τη μικρότερη.

Τις πρώτες θέσεις έλαβαν στους άντρες ο Αθανάσιος Μακρυγιάννης με 1:06:51, στις γυναίκες η Ιρένα Μαλιμπόρσκα-Κυριάκου με 48:45 και στους εφήβους ο Φώτιος-Δημήτρης Κωνσταντίνου με 47:22.

Παράλληλα πραγματοποιήθηκε και αγώνας Open με τις πρώτες θέσεις να καταλαμβάνουν ο Κωνσταντίνος Γιαννόπουλος με 1:12:40 και η Αναστασία Ελευθεριάδου με 1:04:08.

 
Ακολουθούν τα αποτελέσματα:
 
ΑΝΔΡΕΣ

Α/Α ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΧΡΟΝΟΣ ΚΑΘΑΡΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
1 ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 01:06:51 01:06:50 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ.
2 ΤΖΑΝΑΒΑΡΑΣ ΠΑΥΛΟΣ 01:06:54 01:06:52 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο.
3 ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 01:10:32 01:10:30 Π.ΑΟ.Κ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
4 ΚΑΡΣΙΩΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 01:11:44 01:11:42 Γ.Σ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ
5 ΒΑΒΡΙΤΣΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 01:18:00 01:17:58 Γ.Σ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ
6 ΤΖΗΜΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 01:31:19 01:31:16 ΓΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

 

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Α/Α ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΧΡΟΝΟΣ ΚΑΘΑΡΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
1 ΜΑΛΙΜΠΟΡΣΚΑ-ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΙΡΕΝΑ 00:48:45 00:48:44 Γ.Α.Σ. Ο ΕΝΙΠΕΥΣ
2 ΦΙΛΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ 00:58:34 00:58:32 Γ.Σ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ
3 ΚΑΤΣΟΓΙΑΝΝΗ ΕΥΘΥΜΙΑ 00:58:54 00:58:51 Σ.Κ.Α. ΜΕΤΕΩΡΩΝ
4 ΜΑΛΑΜΑ ΓΕΩΡΓΙΑ 01:06:30 01:06:26 Α.Σ.Λ. ΦΙΛΑΝΔΡΟΣ


EΦΗΒΟΙ

Α/Α ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΧΡΟΝΟΣ ΚΑΘΑΡΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
1 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΦΩΤΙΟΣ-ΔΗΜΗΤ. 00:47:22 00:47:21 Α.Σ. ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
2 ΝΟΥΧΑ ΤΖΟΥΛΙΑΝ 00:53:24 00:53:23 ΓΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ


OPEN ΑΝΔΡΩΝ

Α/Α ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΧΡΟΝΟΣ ΚΑΘΑΡΟΣ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 01:12:40 01:12:39
2 ΝΤΕΜΚΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 01:21:22 01:21:19
3 ΚΑΤΣΑΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 01:24:07 01:24:04
4 ΣΑΚΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 01:25:58 01:25:54
5 ΒΛΑΧΟΔΗΜΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 01:26:30 01:26:26
6 ΜΠΟΤΕΛΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ 01:30:05 01:30:02
7 ΚΟΡΑΒΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 01:30:41 01:30:38
8 ΜΠΑΤΑΚΟΪΑΣ ΕΛΥΔΕΥΚΗΣ 01:30:41 01:30:37
9 ΠΑΡΤΣΑΝΗΣ ΘΩΜΑΣ 01:33:21 01:33:16
10 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 01:33:44 01:33:42
11 ΚΙΛΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 01:33:44 01:33:42
12 ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΙΟΥΛΙΑΝΟΣ 01:36:15 01:36:11
13 ΒΑΡΔΑΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 01:38:23 01:38:18
14 ΜΑΥΡΟΓΕΝΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 01:41:26 01:41:20
15 ΒΛΑΧΟΔΗΜΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 01:43:34 01:43:30
16 ΚΟΥΚΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 01:48:04 01:48:02
17 ΣΕΡΙΣΤΑΤΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 01:57:58 01:57:53
18 ΒΡΑΚΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 01:59:23 01:59:18
19 ΤΖΗΛΙΑΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ 01:59:36 01:59:30


OPEN ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Α/Α ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΧΡΟΝΟΣ ΚΑΘΑΡΟΣ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 01:04:08 01:04:04
2 ΤΑΣΙΩΝΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 01:26:26 01:26:21

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Andros Trail Race
2-10-2016: Αγώνες 22 & 10 χλμ. στην Άνδρο.
Under Armour Run Thessaloniki City Challenge
8-5-2016: Αγώνας στο κέντρο της πόλης με την Under Armour
ELLINIKON Cross Country Race Half Marathon 2016
10-9-2016: Αγώνας 24 χλμ. στο Ελληνικό Γορτυνίας
Back to Top
runnermagazine.gr
CLOSE
Runner Magazine Our E-shop is up and running...
Μετάβαση στο περιεχόμενο