Απόβαση στο Φάληρο…

Ο 4ος Ποσειδώνιος Ημιμαραθώνιος έδωσε το δικό του στίγμα στη νότια πλευρά της Αθήνας με εκατοντάδες δρομείς να κατεβαίνουν.. παραλία με επίκεντρο το αθλητικό κέντρο του Φαλήρου στο Τροκαντερό. Συνολικά, περισσότεροι από 1.500 δρομείς συμμετείχαν σε όλους τους αγώνες του προγράμματος, διασκεδάζοντας με την ψυχή τους και περνώντας μερικές πολύ ευχάριστες ώρες. Δείτε τα πρώτα αποτελέσματα των αγώνων.

Share

4oς Ποσειδώνιος Ημιμαραθώνιος
Και ξαφνικά η παραλιακή του Φαλήρου γέμισε δρομείς. Ο 4ος Ποσειδώνιος Ημιμαραθώνιος έδωσε το δικό του στίγμα στη νότια πλευρά της Αθήνας με εκατοντάδες δρομείς να κατεβαίνουν παραλία με επίκεντρο το αθλητικό κέντρο του Φαλήρου στο Τροκαντερό συμμετέχοντας τόσο στον κύριο αγώνα του Ημιμαραθωνίου όσο και στον αγώνα των 10,5 χλμ. αλλά και σε μικρότερο αγώνα Fun Run την Κυριακή.

Από κοντά και οι μικροί δρομείς που πήραν τις πρώτες τους αγωνιστικές εμπειρίες συμμετέχοντας στους παιδικούς αγώνες των 1.500 μ. και 500 μ. παραδειγματίζοντας τους μεγάλους ενώ πραγματοποιήθηκε και αγώνας για παιδιά με ειδικές ικανότητες.

Στα αγωνιστικά τώρα, ο Μιχάλης Καλομοίρης πραγματοποίησε πολύ καλή επίδοση 1:13:41, αν αναλογιστεί κανείς και τις συνθήκες, ενώ τον ακολούηθησαν ο Edwin Keville και ο Γιώργος Παπαγεωργίου.

Η ‘Ελενα Λεβεντάκη κέρδισε έναν ακόμα αγώνα με 1:37:03 με τις Πηνελόπη Δρακοπούλου και Ελίνα Μακρίδη να συμπληρώνουν την πρώτη τριάδα.

Συνολικά, τερμάτισαν 694 δρομείς ενώ ακόμα 356 ολοκλήρωσαν την απόσταση των 10,5 χλμ. με τους δύο αγώνες να έχουν κοινή εκκίνηση λίγα λεπτά μετά τις 8:30.

Στον αγώνα 1/4 του μαραθωνίου, δηλαδή 10,5 χλμ. (που όμως ήταν λίγο περισσότερο) συμμετείχαν περίπου 400 δρομείς με τον Δημήτρη Αττιλάκο να τερματίζει πρώτος με 43:40 και τους Τουλγέρογλου Νίκο και Δημήτρη Θανόπουλο να ακολουθούν στη δεύτερη και τρίτη θέση.

Η ΦΙλίππα Πουλίδου ήταν πρώτη ανάμεσα στις γυναίκες καταλαμβάνοντας μάλιστα την 5η θέση στο σύνολο.

Παρά τη ζέστη όλοι είχαν την καλύτερη διάθεση και διασκέδασαν τους αγώνες, ενώ μέσα στο στάδιο τόσο πριν τις εκκινήσεις όσο και κατά τη διάρκεια των τερματισμών επικρατούσε μία πολύ ευχάριστη και οικογενειακή ατμόσφαιρα. Συνολικά σε όλους του αγώνες συμμετείχαν πάνω από 1.500 δρομείς ενώ αρκετοί ήταν αυτοί που ήρθαν να παρακολουθήσουν τον αγώνα και να εμψυχώσουν τους δρομείς.

Ωστόσο, όλοι οι συμμετέχοντες πήραν αναμνηστικό μετάλλιο ενώ υπήρχε άφθονο νερό, ισοτονικά και μπανάνες για όλους.

Ακολουθόύν τα ανεπίσημα αποτελέσματα του αγώνα του ημιμαραθωνίου, των 10,5 χλμ. και του αγώνα Fun Run. 

Αποτελέσματα

Ημιμαραθώνιος 

 

<

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Plastira's Lake Trail Race 2017
9-4-2017: Νέος αγώνας βουνού θα πραγματοποιηθεί στην όμορφη λίμνη Πλαστήρα.
Ατματζίδης και Στάρφα νικητές στην Αίγινα
Με τη συμμετοχή 132 αθλητών πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 27 Ιανουαρίου ο 2ος Αγώνας Δρόμου «Ιωάννης Καποδίστριας» στην Αίγινα. Δείτε τα αποτελέσματα.
Imittos Epic 2021
Δείτε την ανακοίνωση της διοργάνωσης
Back to Top

  Φύλου Επώνυμο Όνομα Χρόνος Καθαρός Χρόνος Σύλλογος Ομάδα
1 1 ΚΑΛΟΜΟΙΡΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1:13:41 1:13:39 ΑΠΣ “ΑΠΟΛΛΩΝ”   ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
2 2 KEVILLE EDWIN 1:20:02 1:19:58  
3 3 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1:20:07 1:20:06  
4 4 ΖΑΧΑΡΑΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1:20:48 1:20:47 iptamenes xhnes
5 5 ΜΕΛΑΧΡΙΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1:22:04 1:22:02 ΣΔΥ ΠΕΙΡΑΙΑ
6 6 ΚΥΡΙΑΖΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1:22:16 1:22:12 ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ ΑΠΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ
7 7 ΜΑΛΙΟΓΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1:22:23 1:21:51  
8 8 ΜΑΡΤΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 1:23:51 1:23:49 ΑΠΣ “ΑΠΟΛΛΩΝ”   ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
9 9 ΚΑΤΣΙΟΣ ΝΕΣΤΟΡΑΣ 1:26:24 1:26:17  
10 10 ΠΟΝΟΜΑΡΕΒ ΒΙΚΤΩΡ 1:26:31 1:25:48 ΑΠΣ “ΑΠΟΛΛΩΝ”   ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
11 11 ΤΣΙΡΙΜΩΚΟΣ ΦΩΤΗΣ 1:27:27 1:26:50 Holmes Place Running Club
12 12 ΣΚΛΑΒΟΥΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1:27:27 1:27:25  
13 13 ΚΕΧΑΓΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1:27:54 1:27:49 ΣΕΔΑΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ
14 14 ΑΓΓΕΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΙΟΣ 1:28:02 1:27:53  
15 15 ΑΔΑΚΤΥΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1:28:53 1:28:50 Γ.Α.Σ. ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
16 16 ΤΡΟΙΖΗΣ ΡΑΛΛΗΣ 1:29:34 1:29:27 ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ ΑΠΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ
17 17 ΚΥΠΡΑΙΟΣ ΑΝΤΩΝΙΗΣ 1:30:05 1:30:00 ΣΔΥΑ
18 18 ΡΑΠΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1:30:05 1:29:23  
19 19 ΚΟΥΡΤΕΛΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 1:30:28 1:30:22 SATRAPISTAS
20 20 ΠΛΑΒΟΥΚΟΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ 1:30:49 1:30:41  
21 21 ΠΑΣΣΑΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ 1:31:20 1:31:18  
22 22 ΓΑΝΙΑΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1:31:32 1:30:00 FLYING GEESE
23 23 ΤΣΟΚΑΝΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1:31:40 1:31:33 ΑΠΣ “ΑΠΟΛΛΩΝ”   ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
24 24 MEHEUST BENOIT 1:31:51 1:31:44  
25 25 ΜΑΝΤΑΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1:32:17 1:32:09 Α.Ο.ΜΕΓΑΡΩΝ
26 26 ΚΑΡΕΛΟΣ ΝΙΚΟΣ 1:32:32 1:32:25 ΣΔΥ ΠΕΙΡΑΙΑ
27 27 ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ ΓΑΒΡΙΗΛ 1:32:34 1:32:30  
28 28 ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1:32:38 1:32:29  
29 29 ΤΟΥΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1:32:38 1:32:36  
30 30 ΜΑΥΡΟΕΙΔΕΑΣ ΗΛΙΑΣ 1:32:40 1:32:38 RUNNER MAGAZINE
31 31 ΓΚΕΛΗΣ ΑΛΕΞΗΣ 1:32:40 1:32:31 ΣΑΦΑΝΣ
32 32 ΚΟΛΤΣΙΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1:33:22 1:32:51  
33 33 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΡΑΤΟΣ 1:33:27 1:32:53 ΣΑΠΠΑΖ
34 34 ΚΑΤΣΟΥΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1:33:27 1:33:19  
35 35 ΚΙΟΥΛΑΦΗΣ ΣΤΑΘΗΣ 1:33:32 1:33:07  
36 36 ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1:33:41 1:33:20 Σ.Δ.Υ.ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
37 37 ΚΑΛΛΙΜΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1:33:42 1:33:35 ΦΛΟΓΑ
38 38 ΚΟΛΟΦΩΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1:33:50 1:33:46  
39 39 ΜΗΝΑΣ ΜΗΝΑΣ 1:33:56 1:32:34  
40 40 ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1:34:13 1:33:33  
41 41 ΓΙΑΝΝΟΥΤΣΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1:34:23 1:34:14 Ε.Σ.Α.Κ.
42 42 ΕΛΛΗΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1:34:24 1:33:53  
43 43 ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 1:34:38 1:34:04 ΣΑΦΑΝΣ
44 44 ΜΠΟΥΡΛΑΣ ΦΕΙΔΙΑΣ 1:34:44 1:34:39 ΕΨΙΛΟΝ
45 45 ΦΟΥΤΣΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 1:34:53 1:34:09 ΑΠΣ “ΑΠΟΛΛΩΝ”   ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
46 46 ΚΑΒΟΥΡΑΣ ΘΑΝΑΣΗΣ 1:34:54 1:34:47  
47 47 ΤΣΙΑΝΤΑΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ 1:35:13 1:33:08  
48 48 ΧΡΙΣΤΟΦΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ 1:35:14 1:35:05 ΣΔ ΜΕΣΟΓΑΙΑΣ -ΔΙΟΝΥΣΟΣ
50 50 ΑΥΓΕΡΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 1:35:57 1:35:15  
51 51 LABORN KARSTEN 1:36:07 1:35:15 Comrunners Berlin
52 52 ΠΕΤΡΟΥΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 1:36:27 1:36:22  
53 53 ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1:36:28 1:36:25  
54 54 ΚΑΡΑΜΠΕΛΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1:36:39 1:36:17 ΣΑΦΑΝΣ
55 55 ΠΟΤΗΡΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 1:36:40 1:36:18 ΣΑΦΑΝΣ
56 56 ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ 1:36:50 1:36:12 ΑΠΣ “ΑΠΟΛΛΩΝ”   ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
57 57 ΚΑΛΚΑΒΟΥΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1:37:00 1:36:20 ΣΔΥ ΠΕΙΡΑΙΑ
58 1 ΛΕΒΕΝΤΑΚΗ ΕΛΕΝΑ 1:37:03 1:37:02  
59 58 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ 1:37:08 1:37:04 ΔΡΟΜΕΙΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ
60 59 ΖΑΛΩΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1:37:08 1:36:21 ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ ΑΠΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ
61 2 ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ 1:37:16 1:36:47  
62 60 MESKHI LEVAN 1:37:17 1:37:11  
63 61 ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1:37:29 1:37:00  
64 62 ΚΑΝΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 1:37:34 1:37:18 ΑΠΣ “ΑΠΟΛΛΩΝ”   ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
65 63 ΜΑΛΑΜΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1:37:38 1:37:31  
66 64 DHAMO LEO 1:37:39 1:37:13  
67 65 ΠΑΡΘΕΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1:37:44 1:37:40 SATRAPISTAS
68 66 ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ 1:37:52 1:37:30 ΣΑΦΑΝΣ
69 3 ΜΑΚΡΙΔΗ ΕΛΙΝΑ 1:37:54 1:37:51 SATRAPISTAS
70 67 ΧΑΡΚΙΟΛΑΚΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ 1:37:55 1:36:32 ΣΑΦΑΝΣ
71 68 ΚΟΛΟΚΥΘΑΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΟΣ 1:38:01 1:37:24 ΣΑΦΑΝΣ
72 69 ΛΟΖΙΟΣ ΣΤΕΛΙΟΣ 1:38:10 1:37:37  
73 70 ΧΑΡΤΑΣ ΜΑΝΟΣ 1:38:31 1:37:42 AMOS RUNNING TEAM
74 71 ΚΛΑΔΕΥΤΗΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1:38:42 1:38:25  
75 72 ΕΥΣΤΑΘΙΑΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1:38:46 1:36:16 ΥΓΕΙΑ & ΔΙΑΠΛΑΣΗ
76 73 ΒΑΡΒΕΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1:38:46 1:36:17 ΥΓΕΙΑ & ΔΙΑΠΛΑΣΗ
77 74 ΡΟΥΣΣΟΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ 1:38:50 1:38:30 Adidas running team
78 75 ΚΟΥΤΣΟΔΗΜΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1:39:01 1:36:44 2α ΜΑΛ RUNNERS
79 76 ΝΤΑΡΟΥΤΣΟΣ ΘΩΜΑΣ 1:39:04 1:36:53  
80 77 ΣΟΥΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1:39:14 1:37:58  
81 78 JAN LEJA 1:39:18 1:39:10 osobisty wklad[*]
82 79 ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ NIKOΛΑΟΣ 1:39:24 1:39:00 ΣΑΦΑΝΣ
83 80 ΘΩΜΑΚΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 1:39:24 1:38:58 ΣΑΦΑΝΣ
84 81 ΚΟΝΤΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1:39:36 1:38:59  
85 82 ΝΕΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1:39:43 1:39:39  
86 83 ΨΥΧΟΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1:39:45 1:39:07 Intersport Running Team
87 84 ΤΖΙΩΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1:40:01 1:38:59  
88 85 ΞΑΝΘΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 1:40:15 1:39:37  
89 86 ΠΑΠΑΣΤΑΜΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1:40:17 1:40:12  
90 87 ΑΛΚΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ 1:40:20 1:39:32  
91 88 ΝΙΚΑΣ ΠΕΤΡΟΣ 1:40:23 1:39:35  
92 89 ΔΕΜΕΡΟΥΤΗΣ ANTΩΝΙΟΣ 1:40:24 1:39:46 ΣΔΥΑ
93 90 HEYM JOHANNES 1:40:33 1:39:12  
94 91 ΚΟΛΥΜΠΙΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1:40:49 1:40:24  
95 92 ΚΑΡΤΑΛΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ 1:40:49 1:40:07  
96 93 ΜΠΟΥΓΛΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 1:41:15 1:41:09  
97 94 ΓΚΟΥΜΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1:41:31 1:41:22 ΑΠΣ “ΑΠΟΛΛΩΝ”   ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
98 95 ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 1:41:35 1:40:10 ΣΑΦΑΝΣ
99 96 ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1:41:36 1:41:08 ΑΠΣ “ΑΠΟΛΛΩΝ”   ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
100 97 ΚΡΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1:41:43 1:40:18  
101 98