Με επιτυχία ο Μαραθώνιος της Μεσσήνης

26-3-2013: Με επιτυχία έγινε την Κυριακή, για 8η χρονιά ο μαραθώνιος της Μεσσήνης και τα παράλληλα αγωνίσματα των 10 και 3 χλμ. για παιδιά. Οι τερματισμοί έλαβαν χώρα στην πλατεία της Μεσσήνης όπου είχε στηθεί ένα γιορτινό σκηνικό ενώ συνολικά και στα 3 αγωνίσματα έλαβαν μέρος περίπου  600 δρομείς όλων των ηλικιών. Στον μαραθώνιο, νικητής αναδείχθηκε ο Αντώνης Κατσίκης με 2:58:18 και η Γεωργια Πουλοπούλου με 3:17:40.

Share

8ος Μαραθώνιος Μεσσήνης

Με επιτυχία έγινε την Κυριακή, για 8η χρονιά ο μαραθώνιος της Μεσσήνης και τα παράλληλα αγωνίσματα των 10 και 3 χλμ. για παιδιά. Οι τερματισμοί έλαβαν χώρα στην πλατεία της Μεσσήνης όπου είχε στηθεί ένα γιορτινό σκηνικό ενώ συνολικά και στα 3 αγωνίσματα έλαβαν μέρος περίπου  600 δρομείς όλων των ηλικιών.

Στον μαραθώνιο, νικητής αναδείχθηκε ο Αντώνης Κατσίκης του ΣΜΑΧ Φειδιππίδης με 2:58:18 και η Γεωργια Πουλοπούλου του ΣΔΥΜ με 3:17:40.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ

  ΦΥΛΟ ΚΑΤ. ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ 21,1 Κm ΧΡΟΝΟΣ ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΣ 
1 1 1 ΚΑΤΣΙΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 1:25:37 2:58:18 ΣΜΑΧ ΦΕΙΔΙΠΙΔΗΣ
2 2 1 ΜΑΝΩΛΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 1:29:16 2:59:46 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ
3 3 2 ΜΠΟΥΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1:28:23 3:04:59 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ
4 4 3 ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ 1:27:50 3:06:46 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
5 5 2 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1:27:33 3:14:08 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
6 6 3 ΖΗΣΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 1:36:57 3:14:18 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
7 7 4 ΒΕΛΛΙΟΣ ΦΩΤΙΟΣ 1:36:57 3:17:40 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
8 1 1 ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 1:37:49 3:17:40 ΣΔΥΜ
9 8 5 ΚΑΒΑΘΕΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ 1:37:49 3:17:40 ΣΔΥΜ
10 9 4 ΖΟΥΜΠΟΥΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1:38:16 3:17:45 Γ.Σ. ΓΛΥΦΑΔΑΣ
11 10 1 ΑΔΑΚΤΥΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1:29:40 3:18:22 Γ.Α.Σ. ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
12 11 6 ΚΟΝΟΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1:37:49 3:19:25 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
13 12 1 ΣΚΟΥΠΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1:36:58 3:20:20 Σ.Δ.Υ. ΠΕΙΡΑΙΑ
14 13 7 ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΩΤΗΡΗΣ 1:31:30 3:21:38 Σ.Δ.Υ. ΠΕΙΡΑΙΑ
15 14 8 ΓΙΑΜΑΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1:38:44 3:21:42 RUN & FUN
16 15 2 ΠΑΠΠΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1:35:50 3:21:51 ΠΑΛΛΗΝΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ
17 16 9 ΚΑΤΣΑΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1:44:42 3:25:32 RODOPI 100 miles ADVENDURUN
18 17 10 ΜΗΤΣΑΚΗΣ ΣΕΡΑΦΕΙΜ 1:37:50 3:26:15 Σ.Δ.Υ. ΑΘΗΝΩΝ
19 18 3 ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ 1:37:50 3:27:18 Ο ΣΠΑΡΤΙΑΤΗΣ
20 19 2 ΓΕΩΡΓΟΥΛΙΑΣ ΑΛΕΞΗΣ 1:30:05 3:27:19 ΑΝΑΤΟΛΗ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ
21 20 3 ΜΩΡΑΙΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1:41:01 3:28:22 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
22 21 4 ΜΑΥΡΕΛΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 1:39:40 3:28:41 ΣΑΦΑΝΣ
23 22 5 ΜΠΡΟΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1:44:36 3:29:03 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ
24 23 11 ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1:38:44 3:29:15 RUN & FUN
25 24 5 ΤΟΥΝΤΑΣ ΜΑΡΚΟΣ 1:38:12 3:29:24 Σ.Δ.Υ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
26 25 12 ΕΥΔΑΙΜΩΝ ΜΗΝΑΣ 1:44:36 3:29:56 ΣΑΦΑΝΣ
27 26 6 ΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 1:43:00 3:30:11 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ
28 27 13 ΠΕΡΕΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1:44:36 3:30:12 ΑΝΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ
29 28 1 ΜΠΑΣΔΕΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 1:41:01 3:30:18 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ
30 29 6 ΔΑΣΚΑΛΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1:35:41 3:30:43 ΣΔΥΜ
31 30 2 ΝΟΜΙΚΟΣ ΙΑΚΩΒΟΣ 1:44:37 3:30:45 Σ.Δ.Υ. ΠΕΙΡΑΙΑ
32 31 7 ΚΑΤΣΑΓΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ   3:30:47 ΦΙΛΑΝΔΡΟΣ
33 32 14 ΜΑΡΑΓΚΟΣ ΝΙΚΟΣ 1:44:05 3:30:58 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
34 33 8 ΣΤΕΦΑΝΑΤΟΣ ΣΠΥΡΟΣ 1:44:38 3:31:20 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑΣ
35 34 9 ΚΑΤΣΟΥΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1:44:37 3:31:26 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
36 35 15 ΒΛΑΧΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1:38:42 3:31:57 ΣΜΑΧ ΦΕΙΔΙΠΙΔΗΣ
37 36 16 ΚΟΥΤΣΟΥΠΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1:41:25 3:32:18 ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΩΝ ΚΡΗΤΗΣ
38 37 17 ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1:49:46 3:37:59 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
39 38 18 ΠΑΠΑΠΕΤΡΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1:38:09 3:38:18 ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ ΑΙΓΙΟΥ
40 2 2 ΜΠΑΚΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ 1:48:52 3:40:38 Σ.Δ.Υ. ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
41 39 7 ΚΑΡΕΛΛΟΣ ΝΙΚΟΣ 1:38:16 3:41:22 Γ.Σ. ΓΛΥΦΑΔΑΣ
42 40 10 ΜΙΧΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 1:51:15 3:41:43 ΣΔΥΜ
43 41 19 ΒΑΤΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1:51:01 3:42:32 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
44 42 11 ΛΑΚΚΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 1:44:37 3:42:34 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ
45 43 8 ΜΑΣΤΡΟΧΡΗΣΤΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1:48:15 3:42:34 ΘΗΒΑΣ
46 44 20 ΡΑΛΛΗΣ ΝΙΚΟΣ 1:49:50 3:43:47 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑΣ
47 45 21 ΚΙΟΛΕΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 1:50:41 3:44:44 ΕΥΚΛΗΣ
48 3 1 ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΛΙΣΑ 1:51:32 3:46:39 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
49 46 22 ΡΑΖΕΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1:43:40 3:48:15 Σ.Δ.Υ. ΑΘΗΝΩΝ
50 47 23 ΖΑΦΕΙΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1:51:38 3:49:37 ΣΜΑΧ ΦΕΙΔΙΠΙΔΗΣ
51 48 3 ΜΑΡΑΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 1:48:58 3:49:41 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ
52 49 12 ΚΕΦΑΛΟΥΡΟΣ ΒΑΛΑΝΤΗΣ 1:49:38 3:49:41 NALU
53 50 24 ΜΠΟΣΙΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1:55:28 3:49:59 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
54 4 1 ΤΑΒΟΥΛΑΡΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΔΗΜΗΤΡΑ 1:51:54 3:50:25 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
55 51 9 ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 1:49:15 3:51:36 Α.Ο. ΦΙΛΟΘΕΗΣ
56 52 25 ΔΡΙΚΟΣ ΝΙΚΟΣ 1:39:52 3:52:16 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
57 53 10 ΓΕΩΡΓΑΝΤΖΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1:55:28 3:52:28 ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΣΠΑΤΩΝ
58 54 11 ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 1:38:58 3:52:29 ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΣΠΑΤΩΝ
59 55 13 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1:51:54 3:53:18 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
60 56 12 ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΗΛΙΑΣ 1:53:13 3:53:26 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ
61 57 14 ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1:56:03 3:53:39 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
62 58 26 ΣΤΕΒΟΛΑΙΜΟΣ ΠΙΕΡΡΟΣ 1:51:31 3:53:40 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
63 59 27 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1:51:57 3:53:51 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
64 60 15 ΜΑΜΑΛΗΣ ΘΩΜΑΣ 1:59:52 3:54:06 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
65 61 13 ΠΑΤΑΚΑΣ ΘΕΡΙΝΟΣ 1:53:03 3:54:55 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ
66 5 2 SWAHN JAN HENRIK 1:48:12 3:55:38 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
67 62 16 ΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1:45:11 3:55:50 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
68 63 28 ΣΥΚΙΝΙΩΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 1:53:14 3:57:18 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
69 64 29 ΔΙΑΜΑΝΤΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1:57:41 3:57:31 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
70 65 30 ΠΡΙΦΤΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1:59:44 3:58:32 ΑΠΟΕΛ ΜΟΛΑΩΝ
71 66 1 ΖΕΠΠΟΣ ΝΙΚΟΣ 1:58:19 3:58:33 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
72 67 17 ΦΡΥΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2:01:43 3:58:41 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
73 68 31 ΚΟΝΤΟΓΙΩΡΓΗΣ ΣΠΥΡΟΣ 1:51:55 3:59:05 Σ.Δ.Υ. ΠΕΙΡΑΙΑ
74 69 14 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1:59:58 3:59:05 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ
75 70 15 ΚΑΡΑΛΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1:52:42 3:59:10 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ
76 71 18 ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1:58:17 3:59:51 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
77 72 32 ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ 1:59:52 4:00:13 ΣΔΥΜ
78 73 19 ΖΑΚΥΝΘΙΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2:00:12 4:00:53 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
79 74 4 ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1:59:57 4:02:13 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
80 75 33 ΜΟΥΚΑΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ 2:03:52 4:02:40 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
81 76 34 ΜΑΝΤΑΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1:59:53 4:03:05 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΜΕΓΑΡΩΝ
82 77 16 ΚΟΥΚΟΥΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1:44:40 4:03:32 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ
83 78 2 ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2:00:32 4:07:09 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
84 79 35 ΜΑΚΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1:59:59 4:07:38 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
85 6 3 ΚΑΛΤΣΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 1:59:48 4:07:52 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ
86 80 36 ΤΣΟΥΛΙΑΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ 1:51:55 4:07:53 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ
87 81 17 ΜΠΙΣΜΠΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2:00:20 4:11:53 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
88 82 37 ΚΑΡΑΜΠΕΤΙΑΝ ΜΑΡΙΟΣ 1:59:43</fon
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ημιμαραθώνιος και σκυταλοδρομίες στην Ελευσίνα
Την Κυριακή 7 Οκτωβρίου θα διεξαχθεί ο ημιμαραθώνιος δρόμος στα χνάρια του Παυσανία από την Ελευσίνα με τερματισμό στο Στάδιο των Μεγάρων. Παράλληλα θα γίνουν και αγώνες σκυταλοδρομίας 2×10 χλμ., δυναμικού βαδίσματος αλλά και μικρότερων αποστάσεων για τα παιδιά.
7ος Αγώνας Δρόμου Δαϊκλής
26-7-2014: Για 7η χρονιά θα πραγματοποιηθεί ο αγώνας δρόμου “Δαϊκλής” στη Μάνεση Μεσσηνίας
Ρεκόρ συμμετοχών
Η απρόσμενα μεγάλη συμμετοχή αθλητών (ρεκόρ αγώνα) στην πέμπτη έκδοση του Σχίνιαθλου, αποδεικνύει ότι ο αγώνας αυτός εκτός από την στήριξη των παλιών αθλητών κέρδισε και την εμπιστοσύνη των νέων.
Back to Top