Αποτελέσματα Πανελλήνιου Μαθητικού Ανωμάλου

Πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 7 Μαρτίου στην πίστα του Μαρκοπούλου το Πανελλήνιο Μαθητικό Πρωτάθλημα ανωμάλου δρόμου. Δείτε τα αποτελέσματα.

Share

Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Ανωμάλου Δρόμου
Στην πίστα του Μαρκοπούλου όπου έχει φιλοξενηθεί αρκετές φορές και το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ανωμάλου δρόμου, έγινε την Πέμπτη το Πανελλήνιο Μαθητικό Πρωτάθλημα δρόμου σε ανώμαλο έδαφος μόνο για μαθητές λυκείου.

Στον αγώνα των αγοριών συμμετείχαν 45 δρομείς ενώ στα κορίτσια έλαβαν μέρος 44. Νικητής στα 4 χλμ. των αγοριών αναδείχθηκε ο Γιώργος Νικέλλης ενώ δεύτερος ήταν ο Μυλωνάς και τρίτος ο Αλέξανδρος Αναστασιάδης και οι τρεις από σχολεία της Αθήνας.

Η Όλγα Μαρία Βεκιάρη από την Καστοριά ήταν η  νικήτρια των κοριτσιών (3 χλμ.) με τις Κωνσταντίνα Σταμούλη από την Αιτωλοακαρνανία και Κωνσταντίνα Γεροντή από τον νομό Λασιθίου να κλείνουν την πρώτη τριάδα. Δυστυχώς για μία ακόμα χρονιά δεν έγινε Πρωτάθλημα για τους μαθητές γυμνασίου λόγω περικοπών.

Παρακάτω ακολουθούν τα αποτελέσματα

Γκούρλιας και Πιτούλη στο Βαλκανικό
Σήμερα, Παρασκευή αναχώρησαν για το Βαλκανικό Πρωτάθλημα οι δύο αθλητές που θα μας εκπροσωπήσουν, ο Μάρκος Γκούρλιας και η Σοφία Πιτούλη καθώς ο ΣΕΓΑΣ αποφάσισε να μη στείλει ολοκληρωμένη ομάδα. Το Βαλκανικό ανωμάλου θα διεξαχθεί στην πόλη Ζγερνιανίν στη το Σάββατο.

Αποτελέσματα Πανελλήνιου Μαθητικού Ανωμάλου Δρόμου

Αγόρια

Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΝΙΚΕΛΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2ο ΓΕΛ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 12’50”8
2 ΜΥΛΩΝΑΣ  ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 2ο ΓΕΛ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ 12’51”2
3 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΛΥΚΕΙΟ-ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ 13’00”6
4 ΤΣΑΠΑΤΣΟΥΛΗΣ ΜΑΡΙΟΣ ΛΑΝΙΤΕΙΟ ΛΥΚΕΙΟ Β’ 13’02”7
5 ΤΡΟΜΠΟΥΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΕΛ ΑΜΦΙΛΟΧΙΑΣ 13’04”3
6 ΜΠΑΛΑΟΥΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 38ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 13’10”8
7 ΒΑΧΤΑΝΙΔΗΣ ΚΟΣΜΑΣ ΕΠΑ. Λ. ΚΑΣΣΑΝΔΡΑΣ 13’12”6
8 ΛΙΑΤΣΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΕΛ ΣΟΧΟΥ 13’12”9
9 ΒΑΡΤΖΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ 4ο ΓΕΛ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 13’13”5
10 ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ ΛΑΝΙΤΕΙΟ ΛΥΚΕΙΟ Β’ 13’20”0
11 ΜΑΝΤΖΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 5ο ΓΕΛ ΠΑΤΡΑΣ 13’22”9
12 ΦΙΛΑΙ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 1ο ΓΕΛ ΠΥΡΓΟΥ 13’26”2
13 ΤΕΡΖΗΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ ΕΠΑ. Λ. ΑΙΓΙΝΙΟΥ 13’32”8
14 ΑΤΖΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΕΛ ΣΗΤΕΙΑΣ 13’34”9
15 ΚΙΛΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 4ο ΓΕΛ ΣΕΡΡΩΝ 13’35”1
16 ΤΕΡΖΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1ο ΕΠΑ. Λ. ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 13’40’1
17 ΛΑΓΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 2ο ΓΕΛ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 13’43”9
18 ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΕΛ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ 13’45”0
19 ΚΟΥΤΟΥΛΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1ο ΓΕΛ ΧΑΝΙΩΝ 13’56”5
20 ΣΟΥΛΙΩΤΗΣ ΕΥΤΥΧΙΟΣ ΓΕΛ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ 13’58”6
21 ΚΑΡΑΜΕΤΟΣ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ 2ο ΓΕΛ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 13’59”0
22 ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ 3ο ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ 14’02”9
23 ΙΟΣΕΛΙΑΝΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2ο ΓΕΛ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ 14’17”2
24 ΚΡΕΜΕΡ ΟΙΣΙΝ ΓΕΛ ΠΕΤΡΑΣ 14’19”8
25 ΠΑΠΑΤΣΑΝΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ 1ο ΕΠΑ. Λ. ΓΡΕΒΕΝΩΝ 14’32”8

Κορίτσια

Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΒΕΚΙΑΡΗ ΟΛΓΑ-ΜΑΡΙΑ 3ο ΓΕΛ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 11’07”3
2 ΣΤΑΜΟΥΛΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 4ο ΓΕΛ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 11’20”8
3 ΓΕΡΟΝΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 1οΓΕΛ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ -ΕΤΑΔ 11’24”9
4 ΛΟΥΚΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΝΑ ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΥΚΚΟΥ Β’ 11’30”1
5 ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 1ο ΓΕΛ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 11’40”0
6 ΜΙΧΑΛΑ ΕΙΡΗΝΗ ΓΕΛ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ 11’45”0
7 ΣΑΚΚΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 6ο ΕΠΑ. Λ. ΠΑΤΡΑΣ 11’46”3
8 ΚΟΝΤΟΣΤΕΡΓΙΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ – ΙΩΑΝΝΑ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟ ΠΡΟΤ. ΠΕΙΡΑΜ. ΛΥΚΕΙΟ 11’57”1
9 ΑΤΖΕΜΙΑΝ ΜΑΡΙΑ 3ο ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ 12’06”8
10 ΝΤΟΥΡΟΥ ΜΑΡΙΑ 3ο ΓΕΛ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 12’08”4
11 ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 1ο ΓΕΛ ΔΡΑΜΑΣ 12’10”9
12 ΝΤΙΝΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ ΓΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ 12’13”2
13 ΛΑΓΩΝΙΔΟΥ ΡΟΔΑΜΑ ΛΥΚΕΙΟ ΠΑΛΙΟΜΕΤΟΧΟΥ 12’15”8
14 ΦΩΚΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 6ο ΓΕΛ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 12’18”7
15 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΓΕΛ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ 12’20”9
16 ΜΑΝΤΖΟΡΟΥ ΕΛΕΝΗ 2ο ΓΕΛ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 12’22”8
17 ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 3ο ΕΠΑ. Λ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 12’36”6
18 ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ 8ο ΓΕΛ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 12’45”9
19 ΜΑΝΘΟΥ ΚΑΛΛΗ – ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΓΕΛ ΕΛΕΟΥΣΑΣ 13’01”6
20 ΚΟΥΤΛΕ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΓΕΛ ΑΛΙΣΤΡΑΤΗΣ 13’05”1
21 ΑΡΓΥΡΟΥ ΑΓΑΘΗ 4ο ΓΕΛ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 13’10”4
22 ΚΟΖΑΝΙΤΗ ΕΛΕΝΗ 2ο ΓΕΛ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 13’16”1
23 ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 2ο ΓΕΛ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ 13’26”0
24 ΤΕΚΕΛΙΔΟΥ – ΤΣΙΓΚΡΟΒΣΚΙ ΜΑΡΙΑ 10ο ΓΕΛ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 13’26”7
25 ΤΟΚΑ ΕΙΡΗΝΗ ΓΕΛ ΑΓΡΙΑΣ 13’36”8

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
4ο Olympic Day Run Greece
Ξεκίνησαν οι εγγραφές για τον αγώνα
Ο Ορειβατικός του Ολύμπου
Ο Ε.Ο.Σ. Θεσσαλονίκης, συνεχίζοντας την παράδοση που ξεκίνησε από κάποιους πρωτοπόρους ορειβάτες το 1986, διοργανώνει και φέτος τον 27ο Ορειβατικό Μαραθώνιο Ολύμπου.
Back to Top