Καλλίας και Μιχαήλοβα στη Φιλοθέη

Έγιναν την Κυριακή τα “Κυριακίδεια 2013” με τη συμμετοχή αρκετών δρομέων. Νικητές αναδείχθηκαν στον αγώνα της Φιλοθέης ο Χρήστος Καλλίας στους άνδρες και η Βαλεντίνα Μιχαήλοβα στις γυναίκες.

O Αθλητικός Όμιλος Φιλοθέης, ο Δήμος Φιλοθέης Ψυχικού και η Ε.Α.Σ Ανατολικής Αττικής, με τη συνεργασία και υποστήριξη του Σ.Ε.Γ.Α.Σ, διοργάνωσαν για μία ακόμα χρονιά τα ΚΥΡΙΑΚΙΔΕΙΑ. Στον αγώνα που ανήκει και φέτος στη σειρά των αγώνων “Γύροι Πόλεως – Μιχάλης Κούσης”έλαβαν μέρος αρκετοί δρομείς σε όλες τις κατηγορίες που ξεκίνησαν και τερμάτισαν στο στάδιο της Φιλοθέης καλύπτονας μία απόσταση 6 χλμ. (στους άνδρες) μέσα στους δρόμους του δήμου.

Νικητής στον αγώνα της Κυριακής αναδείχθηκε σχετικά εύκολα ο Χρήστος Καλλίας με 18:59 ενώ ακολούθησαν ο Παναγιώτης Παπανδρεόπουλος και ο Γιάννης Παπαδόπουλος με 19:18 και και 19:20 αντίστοιχα.

Στις γυναίκες, πρώτη ήταν η Βαλεντίνα Μιχαήλοβα με 14:31 με τις Παναγιώτα Βλαχάκη και Ελευθερία Πετρουλάκη να κλείνουν την πρώτη τριάδα.

2ος Καστόρειος Ορεινός Ημιμαραθώνιος Ταϋγέτου
21-12-2014: Η Τοπική Κοινότητα Καστορείο του Δήμου Σπάρτης διοργανώνει την Κυριακή 21 Δεκεμβρίου τον «2ο Καστόρειο Ορεινό Ημιμαραθώνιο Ταϋγέτου» στο Καστόρι Λακωνίας.
Απλά «Φανταστικός»
Μια ευχάριστη έκπληξη περίμενε τους 650 δρομείς που έτρεξαν στον 6ο Γύρο Λίμνης Ιωαννίνων. Παρά τη σφοδρή κακοκαιρία των προηγούμενων ημερών, ο καιρός κατά τη διάρκεια του αγώνα ήταν εξαιρετικός, με συννεφιά, άπνοια και καλή θερμοκρασία, γεγονός που επέτρεψε στους δρομείς να απολαύσουν τον αγώνα κα να σημειώσουν καλές επιδόσεις. Νικητής αναδείχθηκε ο Γιάννης Κρέκας της Intersport RT ενώ στις γυναίκες επικράτησε η πρωταθλήτριά του μαραθώνιου, Μάγδα Γαζέα με 1:56:23. Δείτε όλα τα αποτελέσματα.
17ος Δικταίος Δρόμος
Γραφική διαδρομή στο Οροπέδιο Λασιθίου σε υψόμετρο 820 μέτρων με ώρα εκκίνησης 17:00 ενώ θα διεξαχθούν και αγώνες 1.000 και 2.000 μέτρων για παιδιά Δημοτικού και Γυμνασίου. Επικοινωνία κ.Γιάννης Παντατοσάκης 6972865015 και Μύρων Σφακιανάκης 6976434950.