Καλλίας και Δημάκη στη Νέα Σμύρνη

Για μία ακόμα φορά η Νέα Σμύρνη φιλοξένησε τον αγώνα δρόμου στη μνήμη του Κώστα Κοτζιά στο πλαίσιο και φέτος της σειράς οι Γύροι των Πόλεων του ΣΕΓΑΣ. Νικητές στον αγώνα αναδείχθηκαν σχετικά εύκολα ο Χρήστος Καλλίας στους άνδρες και η Ντενίζ Δημάκη στις γυναίκες.

57ος Αγώνας Δρόμου “Κ.Κοτζιάς” – 2ος Αγώνας της σειράς “Οι Γύροι των Πόλεων”

Όλοι οι αγώνες του προγράμματος αυτή τη φορά έγιναν μέσα στο άλσος της Νέας Σμύρνης, στην κυκλική διαδρομή μήκους 850 περίπου μέτρων.
Στα 6 χλμ. των ανδρών ο Χρήστος Καλλίας του ΠΑΟΚ επανήλθε με τον καλύτερο τρόπο στην αγωνιστική δράση μετά από δύο περίπου χρόνια αποχής λόγω στρατιωτικής θητείας, κερδίζοντας τον αγώνα με 18:55 αφήνοντας αρκετά πίσω τους υπόλοιπους δρομείς. Δεύτερος πίσω από τον δρομέα από την Άμφισσα τερμάτισε ο Γιώργος Μενής της Νίκης Βύρωνα με 19:24.8 ενώ τρίτος ήταν ο Παναγιώτης Παπανδρεόπουλος με 19:39.1.

Στις γυναίκες, η Ντενίζ Δημάκη έκανε μία ευχάριστη προπόνηση στο πλαίσο της προετοιμασίας της για τον μαραθώνιο του Μιλάνο τον Απρίλιο. Η Ελληνίδα δρομέας τερμάτισε την απόσταση των 4 χλμ. σε 14:32 με τις Μιχαήλοβα και Κατσακιώρη να ακολουθούν με 14:49.1 και 15:10.5 αντίστοιχα.

Ancient Mycenaean Trail Run 2023
Ανακοινώθηκε η ημερομηνία διεξαγωγής του αγώνα
Αγώνας στη Ναύπακτο
Ο Δήμος Ναυπακτίας, ο Αθλητικός Σκακιστικός Όμιλος Ναυπάκτου “‘Επαχτος” και το ΣΜΥ Ναυπάκτου Lepanto διοργανώνουν τον 5ο Γύρο Ναυπάκτου την Κυριακή 1 Μαΐου.
1o Mother's Day Run
10-5-2015: Έναν ιδιαίτερο αγώνα διοργανώνουν η Marathon Team Greece by Maria Polyzou σε συνεργασία με τον Δήμο Αθηναίων για να γιορτάσουν την ημέρα της μητέρας την Κυριακή 10 Μαΐου.