Καλοκαιρινός ημιμαραθώνιος στην Αίγινα

Mε αρκετά μεγάλη συμμετοχή παρά την πολύ έντονη ζέστη που επικρατούσε έγινε το Σάββατο το απόγευμα στην Αϊγινα ο αγώνας δρόμου “Γιώργος Κωστάκος” μήκους 16 χλμ. Στον αγώνα που ξεκινούσε και τερμάτισε στην Αγία Μαρίνα έλαβαν μέρος 101 δρομείς με τους 96 από αυτούς να τερματίζουν αλλά και 22 περιπατητές. Νικητές του αγώνα αναδείχθηκαν ο Ογκένι Ταφέσε στους άνδρες και η Φιλίππα Πουλίδου στις γυναίκες.

Share

Mε αρκετά μεγάλη συμμετοχή παρά την πολύ έντονη ζέστη που επικρατούσε έγινε το Σάββατο το απόγευμα στην Αϊγινα ο αγώνας δρόμου “Γιώργος Κωστάκος” μήκους 16 χλμ. Στον αγώνα που ξεκινούσε και τερμάτισε στην Αγία Μαρίνα έλαβαν μέρος 101 δρομείς με τους 96 από αυτούς να τερματίζουν αλλά και 22 περιπατητές. Νικητές του αγώνα αναδείχθηκαν ο Ογκένι Ταφέσε στους άνδρες και η Φιλίππα Πουλίδου στις γυναίκες.
Ο αγώνας ξεκίνησε νωρίς το απόγευμα με αποτέλεσμα οι δρομείς να τρέχουν κάτω από πολύ δύσκολες συνθήκες με τη θερμοκρασία να φτάνει τους 37 βαθμούς αλλά και αρκετή υγρασία.
Ο αγώνας και αυτή τη φορά ήταν αφιερωμένος στη μνήμη του δρομέα Γιώργου Κωστάκου. Τα αποτελέσματα

Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΕΠΙΔΟΣΗ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
1 WEGENE TAFECE 0:55:42 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
2 ΖΑΜΠΕΛΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 0:58:58 ΚΟΥΡΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ
3 ΤΑΝΝΟΥΣ ΑΜΠΝΤΑΛΛΑ 1:01:15 ΔΜΑ
4 ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ ΒΛΑΣΣΗΣ 1:02:20 ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ
5 ΣΚΟΥΤΑΡΗΣ ΝΙΚΟΣ 1:05:30 ΣΔΥ ΒΟΛΟΥ
6 ΚΑΣΣΩΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1:07:90 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
7 ΖΑΚΥΝΘΙΝΟΣ ΕΥΓΕΝΙΟΣ 1:09:23 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
8 ΠΟΥΛΙΔΟΥ ΦΙΛΙΠΠΑ 1:10:24 ΓΑΣ ΗΛΙΣΣΟΣ
9 ΚΟΚΚΑΛΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 1:11:29 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
10 ΚΟΛΑΪΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1:13:28 ΣΔΥΠ
11 ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΕΤΡΟΣ 1:14:30 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
12 ΠΑΤΣΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 1:14:30 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
13 ΑΞΙΩΤΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ 1:18:15 ΙΔΡΥΜΑ “GEORGE BEST COSTACOS”
14 ΚΑΡΑΜΟΥΤΣΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1:20:23 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΠΡΕΒΕΖΑΣ
15 ΜΠΡΑΖΙΟΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ 1:21:08 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
16 ΜΩΡΑΪΤΗΣ ΖΑΦΕΙΡΗΣ 1:21:16 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
17 ΣΚΟΥΡΒΟΥΛΙΑΝΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 1:23:01 ΟΜΙΛΟΣ ΥΠΕΡΑΠΟΣΤΑΣΕΩΝ ΚΡΗΤΗΣ
18 ΜΑΡΚΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1:23:52 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
19 ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1:23:52 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
20 ΚΑΛΑΦΑΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1:24:40 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
21 ΓΙΑΝΖΙΝΑ-ΚΑΣΣΩΤΑΚΗ ΟΛΓΑ 1:25:40 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
22 ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ 1:28:09 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
23 ΧΑΡΑΤΣΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 1:28:16 ΣΔΥΑ ΑΘΗΝΩΝ
24 ΚΑΛΟΝΙΑΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 1:28:55 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
25 ΚΙΟΛΕΟΓΛΟΥ ΓΙΑΝΝΗΣ 1:29:02 ΣΔΥΑ
26 ΓΚΡΟΖΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 1:29:34 ΙΔΡΥΜΑ “GEORGE BEST COSTACOS”
27 ΤΣΙΡΓΕΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΣ 1:29:40 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
28 ΣΕΡΛΗ ΑΝΤΩΝΙΑ 1:29:43 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ
29 ΚΑΠΠΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1:30:03 ΙΔΡΥΜΑ “GEORGE BEST COSTACOS”
30 ΜΠΡΟΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1:30:50 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
31 ΜΩΡΑΪΤΙΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 1:30:50 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
32 ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1:31:45 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
33 ΣΤΕΡΙΩΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1:32:00 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ
34 ΚΟΥΚΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 1:32:17 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
35 ΖΕΡΓΚΙΝΟΓΛΟΥ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1:32:17 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
36 ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1:32:47 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
37 ΧΡΥΣΟΥΛΑΣ ΚΙΜΩΝ 1:33:10 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
38 ΛΑΜΠΑΔΑΡΙΟΣ ΣΩΖΟΣ 1:33:43 ΙΔΡΥΜΑ “GEORGE BEST COSTACOS”
39 ΤΖΙΝΙΩΛΗΣ ΕΡΡΙΚΟΣ 1:33:49 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
40 ΦΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΟΛΩΝΑΣ 1:34:49 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
41 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ 1:35:10 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
42 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1:35:13 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
43 ΚΑΛΠΟΥΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1:36:10 ΝΑΜΑ
44 ΡΕΚΛΕΙΤΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 1:36:10 ΝΑΜΑ
45 ΧΑΡΙΤΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1:36:25 MUSTUKULURU
46 ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1:37:19 ΣΕΒΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
47 ΣΠΕΤΣΕΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1:37:30 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
48 ΜΑΡΓΑΡΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 1:38:59 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
49 ΘΕΟΥ ΜΑΡΙΑ 1:39:45 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
50 ΨΩΜΙΑΔΗΣ ΟΜΗΡΟΣ 1:40:59 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
51 ΜΠΟΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1:43:03 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
52 ΠΡΕΑΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1:43:10 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
53 ΥΦΑΝΤΙΔΗΣ ΙΩΑΚΕΙΜ 1:43:40 ΣΔΥΑ
54 ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1:44:07 ΝΟΚΥ
55 ΚΟΙΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 1:44:44 ΣΔΥΑ
56 ΒΥΖΑΝΤΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1:44:45 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
57 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ 1:45:45 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
58 ΠΑΝΤΖΑΛΗ ΙΩΑΝΝΑ 1:45:45 ΣΑΦΑΝΣ
59 ΓΕΡΟΛΥΜΟΣ ΜΙΧΑΗΛ-ΑΓΓΕΛΟΣ 1:46:33 ΚΟΥΡΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ
60 ΚΟΣΚΙΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1:46:36 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
61 ΚΙΟΥΜΟΥΡΤΖΗ  ΕΛΕΝΗ 1:46:42 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
62 ΠΛΑΠΟΥΤΑΣ ΠΕΤΡΟΣ 1:46:46 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
63 ΜΠΕΛΛΟΣ ΗΛΙΑΣ 1:47:18 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
64 ΜΑΡΑΓΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1:48:20 ΣΕΒΑΣ ΑΘΗΝΩΝ
65 ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ 1:48:24 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
66 ΣΙΜΟΥ ΑΝΝΑ 1:49:16 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
67 PARKER KITH 1:49:30 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
68 CAUSHLLARI DINO 1:50:05 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
69 ΒΑΡΤΖΙΩΤΗ ΟΛΓΑ 1:50:32 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
70 ΚΟΝΤΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 1:50:32 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
71 ΚΑΤΡΟΔΑΥΛΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 1:52:28 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΩΝ ΚΡΗΤΗΣ
72 ΣΤΑΜΟΥΛΗ ΜΑΡΙΑ 1:52:58 ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ
73 ΦΛΕΒΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1:52:58 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
74 ΑΚΑΚΤΣΕ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1:54:25 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
75 ΠΑΝΑΓΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1:55:07 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
76 ΠΑΡΑΣΧΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ 1:55:24 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
77 ΤΣΕΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ 1:56:22 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
78 ΨΑΡΡΟΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ 1:56:56 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
79 ΚΟΚΚΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1:57:10 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
80 ΧΟΛΕΒΑΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ 1:57:25 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ
81 ΠΕΤΡΟΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ 1:57:45 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
82 ΚΟΝΤΖΙΛΑΣ ΝΙΚΟΣ 1:59:36 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
83 ΣΤΑΓΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 2:00:05 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
84 ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 2:00:53 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
85 ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2:02:23 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
86 ΠΕΤΡΟΥ ΑΝΤΩΝΗΣ 2:02:36 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
87 ΚΑΠΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΑΚΩΒΟΣ 2:02:54 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
88 ΠΡΩΤΟΝΟΤΑΡΙΟΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 2:03:10 ΝΑΜΑ
89 ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 2:03:47 ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ, ΑΠΟΛΛΩΝ
90 ΠΑΤΣΑΛΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 2:09:30 ΣΔΥΑ
91 ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2:09:40 ΒΡΗΛΙΣΣΟΣ
92 ΧΑΡΙΤΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2:09:40 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
93 ΜΟΝΟΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 2:12:35 ΣΕΒΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
94 ΚΟΥΤΣΟΥΡΑΔΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ 2:15:28 ΚΟΥΡΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ
95 ΦΡΑΓΚΑΚΗΣ ΚΙΜΩΝ 2:18:51 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
96 ΤΗΛΙΑΚΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ 2:41:58 ΣΔΥΠ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
2ος Μετεωρίτικος Δρόμος - Meteora Trail & City Trail
25-10-2015: Συναρπαστικοί αγώνες στα Μετέωρα
Run Greece 2021 - Ρόδος
Ο 7ος αγώνας της σειράς
Με 2 νέους αγώνες το Φεστιβάλ Υπεραποστάσεων
Μετά από την επιτυχημένη διοργάνωση των Αγώνων 6 και 12 ωρών μέσα σε στάδιο, ο ΑΠΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ σε συνεργασία με τον Σύλλογο Ελλήνων Ημεροδρόμων, αποφάσισε να προτείνει μέσα στη διοργάνωση του Φεστιβάλ Υπεραποστάσεων που διεξάγεται από 3-13 ΑΠΡΙΛΗ 2011 στο χώρο του Παλαιού Αεροδρομίου Ελληνικού, δυο νέους αγώνες που είναι σίγουρο ότι θα φέρουν πολλούς νέους δρομείς κοντά στις Υπεραποστάσεις.
Back to Top

Μετάβαση στο περιεχόμενο