Τα αποτελέσματα από την Έδεσσα

Την Κυριακή 8 Μαΐου έγινε ο 2ος «Δρόμος του Κερασιού στην Έδεσσα». Οι αθλητές απόλαυσαν την καταπράσινη φύση όπου η εναλλαγή εικόνων στο ανοιξιάτικο τοπίο και στα φυλλοσκέπαστα μονοπάτια αποζημίωσε τους αθλητές για τη δυσκολία της διαδρομής. Νικητής αναδείχθηκε ο Αντώνης Κουκουτέγος από τη Βέροια που κάλυψε τη διαδρομή των 18χλμ σε 1:32:15 και η η Σούζαν Σαμαρά από την Έδεσσα στις γυναίκες.

Την Κυριακή 8 Μαΐου έγινε ο 2ος «Δρόμος του Κερασιού στην Έδεσσα». Νικητής αναδείχθηκε ο Αντώνης Κουκουτέγος από τη Βέροια που κάλυψε τη διαδρομή των 18χλμ σε 1:32:15. Στη δεύτερη και τρίτη θέση της γενικής κατηγορίας ακολούθησαν ο Κώνστας Βάσσιος από την Πάργα και ο Γιώργιος Φιλημέγκας από την Κοζάνη. Στις επί μέρους κατηγορίες νικητές ήταν η Σούζαν Σαμαρά από την Έδεσσα στις γυναίκες, ο Μιχάλης Παρμάκης ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ και της New Balance στην κατηγορία ως 29 ετών των ανδρών ενώ στη Στην κατηγορία 31-40 την πρώτη θέση κατέλαβε ο Καραγιάννης Ευθύμιος από τη Θεσσαλονίκη, στην κατηγορία 41-50 πρώτος ήταν ο Αντώνης Κουκουτέγος και τέλος στη κατηγορία 50+ πρώτος τερμάτισε ο Φιλημέγκας Γεώργιος και οι δυο με την Ομάδα Μαραθωνίου Γιαννιτσών.

Οι αθλητές απόλαυσαν την καταπράσινη φύση όπου η εναλλαγή εικόνων στο ανοιξιάτικο τοπίο και στα φυλλοσκέπαστα μονοπάτια αποζημίωσε τους αθλητές για τη δυσκολία της διαδρομής. Eκείνο που έμεινε σε όλους τους συμμετέχοντες είναι η χαρά της επαφής με τη μοναδικότητα της Άνοιξης στην Έδεσσα.
Η οργανωτική επιτροπή προσπάθησε για το καλύτερο αποτέλεσμα ενώ τα επαινετικά σχόλια των συμμετεχόντων αποτελεί η εγγύηση για τη συνέχιση της προσπάθειάς της και την επόμενη χρονιά με στόχο ακόμη καλύτερους αγώνες.

4ο Ψάθαθλον Αττικής
7-6-2015: Ο Δήμος Μάνδρας-Ειδυλλίας και ο ΑΠΣ Απόλλων Δυτ.Αττικης διοργανώνουν την Κυριακή 7 Ιουνίου 2015, στην Ψάθα – Αλεποχωρίου, τον αγώνα τριάθλου 4ο Ψάθαθλον.