Ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλειστού

Τα αποτελέσματα και οι πρωταγωνιστές από το διήμερο των αγώνων στο ΣΕΦ

Share

Ολοκληρώθηκε το Σαββατοκύριακο το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας. Οι αγώνες αποτέλεσαν τη μεγαλύτερη διοργάνωση εντός συνόρων για την περίοδο του κλειστού στιβού και έδωσαν την ευκαιρία σε πολλούς Έλληνες αθλητές να δοκιμάσουν τις δυνάμεις τους.

Μεγάλος πρωταγωνιστής στα αγωνίσματα των μεσαίων αποστάσεων ήταν ο Ανδρέας Δημητράκης που έκανε ένα ακόμα νταμπλ στην καριέρα του κερδίζοντας τόσο τα 800 όσο και τα 1.500 μ. Ο αθλητής του Μιχάλη Αναγνώστου στον τελικό της 1ης ημέρας, αυτόν των 1.500 μ. μπήκε από νωρίς μπροστά με στόχο να κυνηγήσει το όριο για το Ευρωπαϊκό Κλειστού στίβου και μία επίδοση κάτω από 3:44. Ωστόσο δεν κατάφερε να κρατήσει τον ρυθμό και περιορίστηκε απλά στη νίκη με 3:46.97 ανοίγοντας τον ρυθμό του στα τελευταία 200 μ. μετά την πίεση του Κύπριου δρομέα, Φάνη Μιχαηλά που τερμάτισε τελικά 2ος σε 3:47.83. Τρίτος με νέο προσωπικό ρεκόρ ήταν ο νεαρός Μάρκος Γκούρλιας με 3:50.24.

Εντυπωσιακή όμως ήταν και η Αναστασία Μαρινάκου αφού όχι μόνο κέρδισε στα 1.500 μ. με 4:21.94 αλλά σημείωσε ακόμα ένα πανελλήνιο ρεκόρ στην κατηγορία των νεανίδων μετά από αυτό στα 800 μ. που είχε σημειώσει πριν από λίγες ημέρες. Η Μαρινάκου κυνήγησε μία ακόμα καλύτερη επίδοση όμως το γεγονός ότι έτρεχε μόνη της για πολύ μεγάλο μέρος της κούρσας έκανε το έργο της πιο δύσκολο.

Την επόμενη μέρα, στα 800 μ. ο Δημητράκης επικράτησε και στα 800 μ. με 1:51.09 αν και ουσιαστικά τερμάτισε δεύτερος καθώς πρώτος ήταν ο Κύπριος Δημητρίου που όμως συμμετείχε εκτός συναγωνισμού και τερμάτισε σε 1:49.68.

Στις γυναίκες, ξεχώρισε η Έλενα Φιλάνδρα στα 800 μ. Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια πάλεψε όσο μπορούσε για το όριο όμως αυτό δεν ήρθε αφού έμεινε από πολύ νωρίς μόνη της στην κούρσα (τα πρώτα 300 μ. τη “βοήθησε” η Αναστασία Μαρινάκου) με αποτέλεσμα να τερματίσε σε 2:04.38 και να προσθέσει ακόμα έναν πανελλήνιο τίτλο στην πλούσια καριέρα της.

Πανελλήνιο ρεκόρ όμως σημείωσε και ο Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ στ 5.000 μ. βάδην των ανδρών με 19:11.07.

Στο αγώνισμα των 3.000μ. νικητές αναδείχθηκαν ο Δήμος Μαγγίνας στους άνδρες και η Αναστασία Καρακατσάνη. Και οι δύο αθλητές οι οποίοι έκαναν απλά ένα “πέρασμα” από τον κλειστό στίβο δεν δυσκολεύτηκαν να φτάσουν στη νίκη με χρόνους 8:15.55 και 9:36.80 αντίστοιχα, επιδόσεις όμως που απείχαν αρκετά από τα όρια για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κλειστού.

Στα υπόλοιπα αγωνίσματα, η Γεωργία Κοκλώνη επέστρεψε δριμύτερη και με επίδοση 7.31 από τους προκριματικούς των 60 μ. έπιασε το όριο για το Ευρωπαϊκό της Πράγας. Το απόγευμα η Κοκλώνη απλά κέρδισε τον τελικό με 7.44. Στο αντίστοιχο αγώνισμα των ανδρών, ο Μάκης Στεργιούλης μπορεί να κέρδισε τον αγώνα όμως δεν έπιασε το όριο (σημείωσε 6.68) κι έτσι θα δοκιμάσει και πάλι στους Βαλκανικούς αγώνες.

Αξιόλογη ακόμα ήταν η παρουσία της Βασιλείου στα 400 μ. που κέρδισε με 54.14, της Πεσιρίδου στα 60 μ. εμπόδια με 8.44 και του Κώστα Δουβαλίδη στο ίδιο αγώνισμα με 7.65 αλλά και της Ανδριάνας Φέρρα στα 200 μ. με 24.44 που αποτελεί προσωπικό της ρεκόρ.

Στα άλματα, ο τελικός του άλματος σε ύψος των ανδρών ήταν παγκοσμίου επιπέδου με τον Αντώνη Μάστορα να επικρατεί με 2.30 μ., τον Δημήτρη Χονδροκούκη όμως να κλέβει την παράσταση αφού μετά από μεγάλο διάστημα εκτός αγώνων επανήλθε με καλύτερο άλμα στα 2.32 μ. (αγωνίστηκε εκτός συναγωνισμού με τα χρώματα της Κύπρου).

Τέλος στο επί κοντώ, ο Κώστας Φιλιππίδης και η Νικόλ Κυριακοπούλου επιβεβαίωσαν ότι είναι παγκοσμίου κλάσης αθλητές με άνετες νίκες με 5.65 μ. και 4.65 μ. αντίστοιχα.

Αποτελέσματα

60 μ.

1.Ευθ Στεργιούλης (ΜΕΑΣ Τρίτων) 6.68

2.Λυκ. Τσάκωνας (ΓΣ Ελ Βενιζέλος) 6.69

3.Κων Δουβαλιδης (ΣΚΑ Δραμας) 6.82

4.Βικτ Κρεμύδας (ΓΣ Πίνδαρος) 6.82

5.Βασ Τσούσης (Μεσσηνιακός) 6.92

6.Παν Τριβυζάς (ΠΑΟ Θερσιπος) 6.98

7.Παν Θανασούλας (ΠΑΟ) 7.06

8.Κυρ Αντωνίου (ΑΕΚ) 7.07

200 μ.

1.Κυρ Αντωνίου (ΑΕΚ) 22.01

2.Πετρ Κυριακίδης (ΟΣΦΠ) 22.05

3.Παν Τριβυζάς (ΠΑΟ Θέρσιππος) 22.20

4.Χρ Μπουκάλης (Εθνικός ΓΣ) 22.28

5.Γιαν Σταματελόπουλος (ΕΚΑ Δωδώνη) 22.50

6.Ευστρ Φραγκούλης (ΓΣ Ελ Βενιζέλος) 22.54

7.Αθ Τσακάλης (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 23.16

8.Κων Χουντάς (ΟΦΚΑ Οσυσσέας) 23.41

400 μ.

1.Πετρ Κυριακίδης (ΟΣΦΠ) 48.16

2.Περ Ιακωβάκης (ΑΕ Λεχαινών) 48.70

3.Γιαν Λουλάς (ΟΣΦΠ) 49.24

4.Νικ Εμπέογλου (ΑΣ Κολλεγίου) 49.27

5.Παρ Αμασιάδης (Αρίων Πάτρας) 49.59

6.Δημ Λεβαντίνος (ΓΣ Ηλιούπολης) 49.68

7.Βασ Κοπανάς (Σχολή Μωραίτη) 49.91

8.Γεωρ Δουρίδας (ΓΣ Γλυφαδας) 50.43

800 μ.

1.Ανδρ Δημητράκης (Παναξιακός) 1.51.09

2.Εντ Μούτσο (ΓΕΑ Τρικάλων) 1.51.61

3.Ανδρ Στεργίου (ΑΓΣ Ιωαννίνων) 1.52.91

4.Χρ Τρομπούκης (ΓΕ Αγρινίου) 1.56.52

5.Γεωρ-Αθ Δημητράκης (Παναξιακός) 2.00.37

6.Θεοδ Θεορώρου (ΓΣ Πίνδαρος) 2.03.57

7.Γρηγ Μπισκένης (Πανιώνιος) 2.05.02

1.500 μ.

1.Ανδρ Δημητράκης (Παναξιακός) 3.46.97

2.Θεοφ Μιαχηλάς (ΓΣ Κηφισιάς) 3.47.83

3.Μάρκ Γκούρλιας (ΓΑΣ Ιλισός) 3.50.24

4.Αγγ Βασιλέιου (ΣΑΚΑ) 3.51.96

5.Εντ Μούτσο (ΓΕΑ ΥΤρικάλων) 3.52.50

6.Αν Παπαπούλιας (ΑΕΚ) 4.03.82

7.Χρ Φλώκας (ΓΕΑ Τρικάλων) 4.16.14

8.Γεωρ Ρουκλιώτης (ΑΟΝ Αργυρούπολης) 4.18.19

3.000 μ.

1.Δημος Μαγγίνας (Εθνικός Αλεξ) 8.15.55

2.Κων Γκελαούζος (ΑΕΚ) 8.27.30

3.Γεωρ Μίνο Οργκες (ΑΟ Μυκόνου) 8.31.76

4.Αναστ Παπούλιας (ΑΕΚ) 8.36.20

5.Παν Καραϊσκος (ΠΓΣ) 8.55.01

6.Γεωρ Ντούρος (Νίκη Βύρωνα) 8.55.40

7.Κων Σταμούλης (ΓΕ Αγρινίου) 8.55.84

8.Αλεξ Πασπάτης (ΓΑΣ Ιλισός) 8.58.95

60 μ. εμπ.

1.Κων Δουβαλίδης (ΣΚΑ Δράμας) 7.65

2.Νικ Σαίσανάς (Ελ Βενιζέλος) 8.01

3.Μιχ Κιάφας (ΑΕΚ) 8.19

4.Παν Μπεκιαρίδης (ΕΚΑ Δωδώνη) 8.21

5.Παν Μαντής (ΑΣ Κόροιβος) 8.29

6.Αλεξ Αρβανίτης (Ολυμπιάδα Κηφισιάς) 8.33

7.Αλεξ Χατζησάββας (ΜΕΑΣ Τρίτων0 8.44

8.Ευαγγ Εξαρχος (ΓΣ Αρκαδίας) 8.54

5.000 μ. βαδην

1.Αλεξ Παπαμιχαήλ (ΑΟ Μυκόνου) 19.11.07 ΠΡΑ

2.Ζαχ Τσαμουδάκης (ΓΑΣ Ιλισός) 19.43.24 ΠΡΕ

3.Κων Ντεντόπουλος (Ολυμπιάδα Πατρ) 20.51.36

4.Σαβ Κραβαριώτης (Ολυμπιάδα Πατρ) 21.02.39

5.Γιαν Βαίτσης (ΓΑΣ Ιλισός) 21.28.28

6.Δημ Τσορδιάς (Ολυμπιάδα Πατρ) 22.41.40

Υψος

1.Αντ Μάστορας (ΓΣ Ηρακλής) 2.30

2.Κων Μπανιώτης (Ολυμπιάδα Κομ) 2.20

3.Γιωρ Τεσσαρομάτης (ΠΑΟΚ) 2.12

4.Αντ Μέρλος(Ποσειδων Λουτρακίου) 2.06

5.Θεοδ Αλεξιάδης (ΓΣ Κηφισια΄ς) 2.06

6.Δημ Πατραμάνης (ΟΦΗ) 2.02

7.Νικ Τζουγκαράκης (Κολλέγια Αθηνών) 1.90

Επί κοντώ

1.Κων Φιλιππίδης (ΠΓΣ) 5.65

2.Νικ Στυλιανού (ΑΣ ρήγας) 5.25

3.Στεφ κουφίδης (ΓΣ Κηφισιάς) 5.05

4.Εμμ Καραλής (ΓΣ Κηφισια΄ς) 5.05

5.Μαρ Ματσουκας (ΓΣ Ηλιούπολης) 4.95

6.Νικ Φαρμακίδης (ΑΟ Φιλοθέης) 4.85

7.Θεοφ Μπέλος (ΑΣ Ρήγας) 4.70

8.Νικ Νεράντζης (Κερκυραϊκός) 4.55

Μήκος

1.Λούης Τσάτουμας (Μεσσηνιακός) 7.86

2.Μιχ Μερτζανίδης (ΟΣΦΠ) 7.68

3.Αν Γαλαζούλας (ΓΣ ΕΛ Βενιζέλος) 7.56

4.Γεωρ Τσάκωνας (ΓΑΣ Σκάλας) 7.50

5.Νικ Καψής (ΑΕΚ) 7.29

6.Αγγελος Ρούσσος (ΓΕΑ Τρικάλων) 7.22

7.Αγγελής Ρουσσος (Παναχαϊκή) 7.13

8.Κων Σαράκης (ΜΕΑΣ Τρίτων) 6.91

Τριπλούν

1.Δημ Τσιάμης (ΟΣΦΠ) 16.06

2.Παυλ Μπόφτσης (ΓΣ Ελ Βενιζελος) 15.55

3.Νικ Τσιώκος (ΟΣΦΠ) 15.50

4.Μαν Μακρής (ΓΑΣ Ενιππεύς) 15.08

5.Στ Γεωργίου (Νεάπολη Χαλκίδας) 14.82

6.Δημ Μονοπώλης (Κερκυραϊκός) 14.26

7.Κων Κουλιούρας (Μεσσηνιακός) 14.11

8.Λούης Φίζι (ΠΓΣ) 13.92

Σφαιροβολία

1.Κυρ Ζώτος (ΓΣ Μανδρών) 16.68

2.Γερ Θεοδώρου (Ολυμπιακή Δομή) 16.64

3.Νικ Ποτουρίδης (ΠΓΣ) 16.63

4.Παν Μπουζιάνης (ΓΣ Λύκαια) 16.59

5.Φρ Λατιφλάρι (ΑΣ Κένταυρος) 16.53

6.Παν Ακτ’υπης (Παναξιακός) 16.34

7.Νικ Στάθης (ΑΟ Φιλοθέης) 15.72

8.Δημ Παπασπύρου (ΑΕΚ) 15.52

Έπταθλο 

1.Αθ Χατζόπουλος (Φίλιππος Βερ) 4.713

2.Δημ Αλαμπρίτης (ΠΑΟ) 4.487

3.Στ Σαλαβούρας (ΓΣ Λύκαια) 4.021

4.Χρ Τσιάβες (ΓΣ Τρικάλων) 3.942

5.Δημ Μανδηλαράς (Παναξιακός) 3.831

6.Παν Πήτας (ΓΣ Βόλου) 3.775

ΓΥΝΑΙΚEΣ

60 μ.

1.Γεωρ Κοκλώνη (ΑΕΚ) 7.44

2,Ελισ Πεσιρίδου (ΓΣ Κηφισιάς) 7.54

3.Ανδρ Φέρρα (ΟΣΦΠ) 7.57

4.Παν Βενιέρη (Πανιώνιος) 7.66

5.Ραφ Σπανουδάκη-Χατζηρήγα (ΓΣ Ηλιούπολης) 7.72

6.Κορ Πολίτη (ΓΣ Χαιδαρίου) 7.78

7.Ιουλ Πολοζοκ (ΜΕΑΣ Τρίτων) 7.79

8.Μαρ Τζογάνη (ΓΕ Αγρινίου) 7.86)

200 μ.

1.Ανδρ Φέρρα (ΟΣΦΠ) 24.23

2.Δεσπ Μουρτά (Ολυμπιάδα Πατρ) 24.65

3.Παν Βενιέρη (Πανιώνιος) 25.25

4.Ευφρ Θεοδώρου (ΓΣ Πίνδαρος) 25.38

5.Δημ Κυριακλιδου (ΟΣΦΠ) 25.42

6.Ευαγγ Ζυγόρη (ΓΣ Γλυφάδας) 25.62

7.Λίντ Στούπελ (ΓΑΣ Χολαργου) 25.82

8.Ζαφ καρυτινού (ΑΟ Βουλιαγμένης) 26.88

400 μ.

1.Ειρ Βασιλείου (ΓΕ Ηρακλείου) 54.14

2.Ευαγγ Ζυγόρη (ΓΣ Γλυφάδας 56.24

3.Αλεξια Πολυκράτη (Σχολή Μωραίτη) 56.76 ΠΡΚ*

Μετά από ένσταση ακυρώθηκε η Πολυκράτη και η κατάταξη ήταν

3.Ευφρ Θεοδώρου (ΓΣ Πίνδαρος) 57.13

4.Γεωργ Αρσένου (ΓΣ Γλυφάδας) 57.79

5.Βαρβ Γρίλλου (ΓΣ Κερατσινίου (59.20

6.Ιρις Γεραση (ΑΟΠ Φαλήρου) 59.21

7.Δαν Ασημακοπούλου (Ολυμπιάδα Πατρ) 6.84

800 μ.

1.Ελ Φιλάνδρα (ΓΕΑ Τρικάλων) 2.04.38

2.Κορ Κυριακοπούλου (ΓΣ Γλυφάδας) 2.14.85

3.Κατερ Δόβρου (ΑΟ Κύδων) 2.16.23

4.Στεφ Λεοντιάδου (ΓΑΣ Ιλισός) 2.20.03

5.Παρ Θρασυβούλου (ΠΑΟΚ) 2.21.15

6.Βαρβ Γρίλλου (ΓΣ Κερατσινίου) 2.21.94

7.Πην Νίκα (ΑΟ Πευκοφύτου) 2.22.37

8.Μυρ Μυλωνά (ΕΚΑ Δωδώνη) 2.24.46

1.500 μ.

1.Αναστ Μαρινάκου (ΓΕΑ Τρικάλων) 4.21.94 ΠΡΝ

2.Κων Κεφάλα (ΑΕΚ) 4.31.00

3.Ανθ Κυριακοπούλου-Κοραϊνη (ΓΣ Γλυφάδας) 4.38.65

4.Στεφ Λεοντιαδου (ΓΑΣ Ιλισός) 4.53.15

5.Ζωή Ανδρικοπούλου (ΓΣ Ηλιούπολης) 4.54.91

6.Αναστ Θωμαϊδου (Αναγέννηση Λαμ) 4.55.29

7.Δανάη Λιάκου (Λούης Κορυδ) 5.02.92

8.Πην Νίκα ΑΟ Πευκοφύτου) 5.12.28

3.000 μ.

1.Αναστ Καρακατσάνη (ΓΣ Τρικάλων) 9.36.80

2.Ξανθ Ραυτοπούλου (ΠΓΣ) 9.57.25

3.Ειρ-Αννα Λαγώνικα (ΑΣ Βέλος) 10.44.53

4.Δανάη Πασπάτη (ΓΑΣ Ιλισός) 10.53.26

5.Ιουλ-Ελ Παναγιωτοπούλου (ΑΟ Φιλοθέης) 10.53.67

6.Μυρτω Κοκαλιάρη (ΠΑνιώνιος) 11.06.52

60 μ. εμπ.

1.Ελισ Πεσιρίδου (ΓΣ Κηφισιάς) 8.44

2.Γεωρ Τερζάκη (ΓΣ Ηρακλής) 8.96

3.Χρ Θεοκα (ΑΕΚ) 9.16

4.Ευθ Μπαϊράμη (Παναξιακός) 9.20

5.Μαρ Γεωργοπούλου (Αστέρας Αιγ) 9.23

6.Δημ Φρατζή (Νεάπολη Χαλκιδας) 9.43

3.000 μ. Βαδην

1.Παν Τσινοπούλου (Βέλος Παλ Φαλήρου) 13.03.01

2.Σπ Σταύρου (ΑΟ Πέυκης) 13.23.74

3. Αικ Θεοδωρακοπούλου (Φωκιανός Καρδ) 13.26.00

4. Αθ Βαϊτση (ΓΑΣ Ιλισσός) 13.51.39 ΠΡΚ

5.Αναστ Μήτσου (ΓΕ Αγρινιου) 14.34.65

6.Ευγ Βαϊτση (ΓΑΣ Ιλισσός) 15.03.26

7.Αλικη Κοντογιάννη (ΑΟ Πέυκης) 15.29.59

8.Νεκτ Σταμάτη (ΑΟ Πέυκης) 15.47.27

Υψος

1.Κατ Κυριακοπούλου (Παναχαϊκή) 1.81

2.Δημ Μπόνια (ΑΕΚ) 1.73

2.Ιωαν Ζάκκα (ΑΟ Φιλοθέης) 1.73

4.Μυρσ Βλάχου (ΑΣΕ Δούκα) 1.73

4.Αλεξ Ζάγορα (ΕΛ Βενιζέλος) 1.73

6.Ελευθ Χριστογεώργου (ΑΣ Βέλος) 1.73

7.Αννα Θεοδώρου (ΑΟ Ρόδου) 1.63

7. Θεοδ Κολοβού (ΠΑΟΚ) 1.63

Επί κοντώ

1.Νικ Κυριακοπούου (ΑΓΕΣ Καμειρος) 4.60

2.Στελ Λεδάκη (ΓΣ ΕΛ Βενιζέλος) 4.40

3.Λορέλα Μάνου (Κερκυραϊκός) 4.35

4.Κατερ Βαγενά (ΓΣ Κηφισια΄ς) 3.95

5.Μυρτ Κασσωτάκη (ΓΣ Ελ Βενιζέλος) 3.70

6.Μαρ Αριστοτέλους (ΑΟ Φιλοθέης) 3.70

7.Ελ Πόλακ (ΑΟ Μεγάρων) 3.70

8.Χρ Καλογεροπούλου (ΓΣ Κηφισιάς) 3.55

Μήκος

1.Χάιδω Αλεξούλη (ΑΣ Πελασγός) 6.24

2.Ευθ Κολοκυθά (ΓΑΣ Αλεξάνδρεια) 6.03

3.Μαρθα Χαλκιαδάκη (ΓΣ Κηφισιάς) 5.93

4.Ελ-Φιλ Καλαϊτζή (ΓΣ Λαγκαδά) 5.86

5.Βασ Μαρκοπούλου ( ΑΣ Κόροιβος) 5.83

6.Ραφ-Βασ Γκαμις (ΓΣ Διαγόρας) 5.68

7.Βασ Κουστουμπού (ΓΣ Αρκαδίας) 5.66

8.Χρ Κωστή (Πανιώνιος) 5.41

Τριπλούν

1.Παρ Μακρή (ΓΑΣ Ενιππεύς) 12.88

2.Κρθστ Αλβερτσιάν (ΑΓΕΜΣ Σπάρτακος) 12.74

3.Αναστ Φουτσιτζίδου (ΑΟ Κούρος) 12.71

4.Κων Ρωμαίου (Κερκυραϊκός) 12.38

5.Μυρτώ Πάτση (ΓΑΣ Παιανίας) 12.18

6.Βασ Ταχτάρα (ΑΟ Μεγαρων) 11.57

7.Θεμις Ανδριανοπούλου (ΑΕ Μεσογείων) 11.55

8.Μαρ Μανέτα (ΑΟ Μεγάρων) 11.26

Σφαιροβολία

1.Ευαγ. Σοφάνη (ΠΓΣ) 14.78

2.Εριζ Τχένγκο (ΑΣ Κένταυρος) 14.68

3.Ρεν Μπολσακοβάιτε (ΟΣΦΠ) 13.88

4.Ευαγ Γκάβαλη (Νεάπολη Χαλκ) 11.80

5.Μαντω Σδηροπούλου (ΓΣ Λαγκαδά) 11.73

6.Ελ Ανουσάκη (Εθνικός ΓΣ) 11.12

7.7.Μαρ Χαμπουντανίδου (ΑΣ Κένταυρος) 11.08

8.Χαρ Μιχοπούλου (ΑΣ Κόροιβος) 10.86

5θλο

1.Μελ Καστρινού (ΟΦΗ) 3.414

2.Χρ Μαρούδα (ΠΑΟ) 3.174

3.Μαρ Δέτση (ΠΓΣ) 3.120

4.Βασ Τσικριτέα (2.034

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Loutraki Run 2022 - Μετάθεση σε νέα ημερομηνία
Δείτε την ανακοίνωση της διοργάνωσης για την νέα ημερομηνία του αγώνα
Η Maude Mathis στο Corfu Mountain Trail 2022
Μεγάλα ονόματα του trail running στους αγώνες της Κέρκυρας
Back to Top