Τα αποτελέσματα των σημερινών αγώνων

Δείτε τους νικητές και τα αποτελέσματα των αγώνων της Κυριακής 17 Οκτωβρίου

RunGreece 2021- Ηράκλειο εκκίνηση αγώνα 5χλμ.
Από την εκκίνηση των 5χλμ. στο Run Greece Ηράκλειο

Πλούσιο είναι και σήμερα το αγωνιστικό πρόγραμμα με σημαντικούς αγώνες που γίνονται σε όλοι την Ελλάδα. Ακολουθούν νικητές και αποτελέσματα των αγώνων:

Navarino Challenge 2021

To Costa Navarino υποδέχθηκε φέτος δεκάδες συμμετέχοντες στους αγώνες τους.
Το πρόγραμμα περιελάμβανε τρεις αγώνες.
Στον Ημιμαραθώνιο τερμάτισε πρώτος ο Παναγιώτης Παναγιωτόπουλος με 1:23:24 και η Ασημένια Μπαρτσή με 2:05:53 ενώ είχαμε 58 τερματισμούς.

Στον αγώνα 10χλμ. by Caterpy που ακολούθησε ο Αριστοτέλης Διαμαντής με 57:49 και η Aurelie de Veiga με 1:05:14 ήταν οι νικητές, ενώ τερμάτισαν 44 δρομείς.

Τις πρωτιές στον αγώνα των 5χλμ. Powered by Samsung, όπου τερμάτισαν 139 αθλητές, έλαβαν οι Βασίλειος Ζαννής (20:09) και Ελένη Ιακωβάκη (22:24).

Δείτε εδώ τα αποτελέσματα του Navarino Challenge

Run Greece 2021 – Ηράκλειο

Το Ηράκλειο ήταν ο σημερινός σταθμός για τη σειρά Run Greece 2021, που μπορεί να μην έχει τους αριθμούς του παρελθόντος, συνεχίζει να είναι από τους πολυπληθέστερους αγώνες.

Ο αγώνας των 10χλμ. ξεκίνησε στις 10:00 με νικητής τον Γιάννη Ζερβάκη με 32:29, ενώ στις γυναίκες πρώτη ήταν η Πολυξένη Βασιλειάδου με 39:59. Στον αγώνα είχαμε 302 τερματισμούς.

Παράλληλα έγινε και το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10χλμ. σε δημόσιο δρόμο με νικητές τους πρώτους της γενικής κατηγορίας (Γιάννης Ζερβάκης 32:29, , Γιώργος Μαστοράκης 35:14, Χριστόφορος Πρωτόπαππας με 35:45), ενώ στις γυναίκες η νικήτρια τριάδα αποτελείται από τις Πολυξένη Βασιλειάδου (39:59), Ειρήνη Πευκιανάκη (40:11) και Άννα Βασιλείου (42:03).

Μιάμιση ώρα αργότερα ξεκίνησε ο αγώνας των 5χλμ. όπου την πρώτη θέση έλαβαν οι Ιωάννης Παπαλεωνίδας (16:27) και Μαρία Παπαγιαννάκη (21:03). Το εντυπωσιακό ήταν οι τερματισμοί που έφτασαν τους 706!

Δείτε εδώ τα αποτελέσματα του Run Greece 2021 – Ηράκλειο

13ος Αγώνας Ορεινού Δρόμου «Άρμα Πάρνηθας»

Στην Αττική και συγκεκριμένα στην Πάρνηθα πραγματοποιήθηκε σήμερα και ο 13ος Αγώνας Ορεινού Δρόμου «Άρμα Πάρνηθας».

Στον μεγάλο αγώνα του προγράμματος 17χλμ. πρώτοι τερμάτισαν οι Γεράσιμος Μητρόπουλος με 1:37:24 και η Παναγιώτα Δημακάκου με 2:00:54, ενώ είχα 175 τερματισμούς.

Παράλληλα είχαμε εκκίνηση και του αγώνα των 10χλμ. με νικητές τους Δημήτριο Ροντόπουλο με 47:00 και Δέσποινα Τσουκνάκη με 56:24 ενώ 118 πέρασαν τη γραμμή του τερματισμού.

Δείτε εδώ τα αποτελέσματα του 13ου Αγώνα Ορεινού Δρόμου «Άρμα Πάρνηθας»