Γεμάτο τριήμερο στο Spetses Mini Marathon 2021 – Τα αποτελέσματα

Δείτε τι έγινε στο φετινό Spetses Mini Marathon

Φωτογραφίες από τη διοργάνωση

Ένα γεμάτο αθλητικό τριήμερο έζησαν οι Σπέτσες με τη διοργάνωση του Spetses Mini Marathon 2021.

Χιλιάδες δρομείς και κολυμβητές έδωσαν το παρών και χάρηκαν αγώνες, τις περισσότερες φορές κάτω από βροχή.

Αυτή ήταν μάλιστα και η επετειακή 10η διοργάνωση ενός αγώνα που έχει ξεχωριστή θέση στην καρδιά δρομέων και κολυμβητών.

Καλές επιδόσεις στα δρομικά

Στο αγωνιστικό και δρομικό κομμάτι ξεχώρισε η πολύ καλή επίδοση του Πρωταθλητή μας στον Μαραθώνιο, Κώστα Γκελαούζου στον Mini Marathon.

Ο Έλληνας πρωταθλητής στον αγώνα που έγινε κάτω από δυνατή βροχή τερμάτισε σε 1:23:28 πετυχαίνοντας νέο ρεκόρ διαδρομής. Σίγουρα δείχνει σε πολύ καλή κατάσταση εν όψει του μεγάλου του στόχου που δεν είναι άλλος από τον Μαραθώνιο της Αθήνας.

Τα αποτελέσματα στον Mini Marathon

Ο Κώστας Γκελαούζος (φωτο: από τη διοργάνωση

Γυναικεία υπεροχή στα 5χλμ. – Νικήτρια η Μαρινάκου

Καλή παρουσία είχε και η Αναστασία Μαρινάκου που ήταν πρώτη τόσο σε άνδρες και σε γυναίκες στα 5χλμ. με 17:21.

Μάλιστα και στη δεύτερη θέση τερμάτισε μία γυναίκα, η πρωταθλήτρια των 1.500μ., Ανθή Κυριακοπούλου σε 18:19.

Νταμπλ η Μάλαι

“Γεμάτο” διήμερο είχε και η Μαρία Μάλαι αφού το Σάββατο επικράτησε στα 10χλμ. με 38:38 όπου ήταν και 6η στο σύνολο, ενώ την επόμενη ημέρα κέρδισε στον Mini Marathon με 1:48:32.

Στα 10χλμ. των ανδρών νικητής ήταν ο Γιώργος Διαλεκτός σε μία από τις σπάνιες εμφανίσεις του στην άσφαλτο με 33:35.

Τα αποτελέσματα στα 10χλμ.

Ξεχωριστές παρουσίες

Αρκετοί ήταν αυτοί που έτρεξαν ή κολύμπησαν στους αγώνες του προγράμματος. Ανάμεσα σε αυτούς και ο Παραολυμπιονίκης Στέλιος Μαλακόπουλος, οι πρωταθλητές των σπριντ Γιάννης Νυφαντόπουλος και Κορίνα Πολίτη, ο Γιάννης Δρυμωνάκος κ.ά.