Στην κόψη των αετών: Νικητής ο Μπαλαμώτης

Δείτε τους νικητές του τελευταίου αγώνα του Ολύμπου

Μπαλαμώτης νικητής Olympus Vertical και Στην κόψη των αετών

Ο Βασίλης Μπαλαμώτης, ήταν ο νικητής του αγώνα «Στην κόψη των αετών» με 1:02:24. Ο αθλητής του My athlete-chozen team σημείωσε τον πιο γρήγορο χρόνο στον αγώνα και παρά το γεγονός ότι δεν ήταν αυτός που έκοψε πρώτος το νήμα του τερματισμού πήρε την πρώτη θέση. Το ειδικό πρωτόκολλο που ακολουθήθηκε από τη διοργάνωση λόγω των περιορισμών covid 19, επέβαλαν η τελική κατάταξη να εξαχθεί από τους καθαρούς χρόνους των δρομέων.

Ο Μπαλαμώτης ήταν νικητής και στον αγώνα Olympus Vertical που έγινε την Παρασκευή.

Στη δεύτερη θέση ακολούθησε ο Άγγελος Φραγκούλης της FIND FRAG με 1:06:45, ενώ στην τρίτη θέση ο Νίκος Πονηρέας της La Sportive Team Greece με 1:07:35.

Στις γυναίκες πρώτη τερμάτισε η Κωνταντίνα Μποσχοπούλου με 1:20:48. Στη δεύτερη θέση με 1:23:50 ήταν η Χρυσούλα Βλισαρούλη της Vmaxtraining, ενώ στην τρίτη θέση η Ελπίδα Σπύρου της L-Crew με 1:29:14.

Να σημειώσουμε ότι στον αγώνα έλαβαν εκκίνηση 301 αθλητές.

Για να δείτε όλα τα αποτελέσματα πατήστε εδώ.