Στην καρδιά της Μακεδονίας

Δοκιμάστε τις δυνάμεις σας στον ημιμαραθώνιο του Ν. Πέλλας. Ιδανική επιλογή για τους κατοίκους της Βόρειας Ελλάδας αλλά και για όλους που δεν τους τρομάζουν τα χιλιόμετρα.

Ο Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Μακεδονίας σε συνεργασία με τον Δήμο Αριδαίας διοργανώνει στις 21 Σεπτεμβρίου 2008 τον 4ο Αριδαίο Ημιμαραθώνιο. Ο αγώνας διεξάγεται στους Πρόμαχους-Αριδαία και η διαδρομή καλύπτει 21 χλμ. επί ασφάλτινης οδού.
Για περισσότερες πληροφορίες καλέστε στα τηλέφωνα 2310-698654 & 6946695935 κ. Αριστοτέλη Κακογεωργίου.

5ος Δρόμος του Νερού – Water Trail Race 2014
8-6-2014: Για πέμπτη συνεχή χρονιά διεξάγεται στην Καβάλα ο ορεινός αγώνας Δρόμος του Νερού – Water Trail Race 2014 στο πλαίσιο του φεστιβάλ υπαίθριων δραστηριοτήτων/outdoors activities festival με την ονομασία Wood Water Wild.
Virtual Race: 1821-2021 Μνήμες Ελευθερίας
Έως την Κυριακή 19 Ιουνίου οι εγγραφές
Απλά «Φανταστικός»
Μια ευχάριστη έκπληξη περίμενε τους 650 δρομείς που έτρεξαν στον 6ο Γύρο Λίμνης Ιωαννίνων. Παρά τη σφοδρή κακοκαιρία των προηγούμενων ημερών, ο καιρός κατά τη διάρκεια του αγώνα ήταν εξαιρετικός, με συννεφιά, άπνοια και καλή θερμοκρασία, γεγονός που επέτρεψε στους δρομείς να απολαύσουν τον αγώνα κα να σημειώσουν καλές επιδόσεις. Νικητής αναδείχθηκε ο Γιάννης Κρέκας της Intersport RT ενώ στις γυναίκες επικράτησε η πρωταθλήτριά του μαραθώνιου, Μάγδα Γαζέα με 1:56:23. Δείτε όλα τα αποτελέσματα.