Σαρρίδης και Ταρρού νικητές στην Καβάλα

Με τη συμμετοχή 178 αθλητών πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 28 Σεπτεμβρίου ο 13ος Λαϊκός Αγώνας Δρόμου Καβάλας απόστασης 7 χλμ.

Πρώτος τερμάτισε ο Παύλος Σαρρίδης του ΟΚΑΚ με 20:29. Στη δεύτερη θέση ακολούθησε ο Δημήτριος Βογιατζής του ΟΚΑΚ με 20:56 ενώ ο Δημήτριος Φούκας με 21:53 έλαβε την τρίτη θέση.
Στις γυναίκες η νικήτρια τριάδα αποτελείται από τις Κυριακή Ταρρού με 27:43, Μαρία Ρίστου με 28:04 και Μαριλένα Καλαϊτζή του ΟΘΑΚ με 29:00.

Για να δείτε τα πλήρη αποτελέσματα πατήστε εδώ.

[!%ARTICLE_MODULE_ID:290:%!]

Δρομείς γέμισαν το Χαλάνδρι
Σχεδόν 1.500 δρομείς έτρεξαν στον αγώνα της Ρεματιάς στο Χαλάνδρι που διοργάνωσε για τρίτη χρονιά ο τοπικός Δήμος. Όλα κύλησαν ομαλά κι έτσι σχεδόν 1.000 δρομείς τερμάτισαν τον μεγάλο αγώνα των 10 χλμ. ενώ πάνω από 300 ολοκλήρωσαν τη μικρή διαδρομή των 4 χλμ. Νικητές του αγώνα των 10 χλμ. αναδείχθηκαν ο Αίθίοπας Ογιόρο με 35:56 και η Χριστίνα Φούκη, ενώ στα 4 χλμ. ο Γιώργος Βαλαβάνης και η Σοφία Γραμμένου ήταν οι νικητές.
12-2-2017: Στις 12 Φλεβάρη θα διεξαχθεί το Energy Duathlon Championship & Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Διάθλου στο Λουτράκι.
Στην τελική ευθεία για το ανοιξιάτικο Nike Run
Συνεχίζοντας την παράδοση των τελευταίων ετών, εκατοντάδες δρομείς αναμένεται να πλημμυρίσουν το Πάρκο «Αντώνης Τρίτσης» στο Ίλιον την Κυριακή 9 Μαΐου, συμμετέχοντας στον 9ο αγώνα της σειράς Nike Runs, που διοργανώνει η Nike, επιβεβαιώνοντας για μία ακόμη φορά το πάθος της για το τρέξιμο. Δηλώστε τώρα συμμετοχή στο 210 9490590 και πάρτε μέρος στη μεγάλη γιορτή!