Στο… τρέξιμο και η Λευκάδα

Πρασίνισε η Λευκάδα την Κυριακή αφού ο 3ος Πράσινος Ημιμαραθώνιος έδωσε το δικό του χρώμα στο όμορφο νησί του Ιονίου. 300 περίπου δρομείς στον ημιμαραθώνιο κι ακόμα 323 στα 5 χλμ. αλλά και δεκάδες παιδιά έλαβαν μέρος στους αγώνες του προγράμματος της διοργάνωσης που πραγματοποιήθηκε για 3η συνεχόμενη χρονιά. Νικητής του μεγάλου αγώνα αναδείχθηκε ο Γιάννης Τσιόκος με 1:18:09 και στις γυναίκες η Χάιντι Διακομοπούλου με 1:27:52. Δείτε τα αποτελέσματα.

Share

3ος Πράσινος Ημιμαραθώνιος

“Πρασίνισε” η Λευκάδα την Κυριακή αφού ο 3ος Πράσινος Ημιμαραθώνιος έδωσε το δικό του χρώμα στο όμορφο νησί του Ιονίου. 300 περίπου δρομείς στον ημιμαραθώνιο κι ακόμα 323 στα 5 χλμ. αλλά και δεκάδες παιδιά έλαβαν μέρος στους αγώνες του προγράμματος της διοργάνωσης που πραγματοποιήθηκε για 3η συνεχόμενη χρονιά.

Νικητής του μεγάλου αγώνα αναδείχθηκε ο Γιάννης Τσιόκος με 1:18:09 και στις γυναίκες η Χάιντι Διακομοπούλου με 1:27:52, ενώ στα 5 χλμ. νικητές αναδείχθηκαν ο Σωτήρης Καρφάκης και η Γεωργία Λουβή που μάλιστα ήταν 5η και στο σύνολο.
Δείτε τα ανεπίσημα αποτελέσματα των αγώνων του ημιμαραθωνίου και των 5 χλμ.

Αποτελέσματα Ημιμαραθωνίου

ΘΕΣΗ ΘΕΣΗ (Φ) ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ 5 10 13 18 ΧΡΟΝΟΣ ΚΑΘ.ΧΡΟΝΟΣ ΟΜΑΔΑ/ΣΥΛΛΟΓΟΣ
1 1 ΤΣΙΟΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 00:17:49 00:36:24 00:47:45 01:06:48 01:18:09 01:18:08 ΣΔ ΠΡΕΒΕΖΑΣ
2 2 ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 00:18:10 00:36:58 00:48:24 01:07:10 01:18:23 01:18:23 ΑΣΛ ΦΙΛΑΝΔΡΟΣ
3 3 ΚΟΚΟΛΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 00:18:20 00:36:58 00:48:24 01:07:19 01:18:52 01:18:51 ΑΟ ΠΕΛΟΨ
4 4 ΛΑΖΑΡΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 00:18:20 00:37:22 00:49:02 01:08:27 01:19:50 01:19:49 ΣΔΥ ΠΑΤΡΑΣ
5 5 ΓΕΩΡΓΟΠΕΤΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 00:18:20 00:37:48 00:49:50 01:09:31 01:21:26 01:21:25 ΠΑΣ ΛΩΜΑΤΙΑΝΩΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
6 6 MARTENS BERT 00:18:55 00:38:57 00:51:04 01:11:11 01:22:45 01:22:44 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
7 7 ΛΟΥΚΕΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 00:19:16 00:38:58 00:51:02 01:11:12 01:22:48 01:22:45 GR RUNNERS CLUB
8 8 ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 00:18:46 00:38:45 00:50:47 01:11:11 01:22:58 01:22:56 Σ.Μ.ΑΧ.ΦΕΙΔΙΠΠΙΔΗΣ
9 9 ΣΚΑΦΙΔΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 00:19:26 00:39:43 00:51:49 01:11:46 01:23:23 01:23:19 ΣΔ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ
10 10 ΜΠΕΝΕΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 00:18:55 00:38:55 00:51:12 01:11:36 01:23:35 01:23:32 ΑΓΣΙ
11 11 ΠΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 00:18:45 00:38:41 00:50:51 01:12:12 01:24:37 01:24:35 ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ
12 12 ΛΕΟΝΤΙΔΗΣ ΟΡΦΕΑΣ 00:18:48 00:39:13 00:51:36 01:12:45 01:25:18 01:25:17 ΑΣΛ ΦΙΛΑΝΔΡΟΣ
13 13 ΑΝΤΥΠΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 00:19:08 00:39:34 00:52:13 01:13:22 01:25:24 01:25:23 ΑΣΛ ΦΙΛΑΝΔΡΟΣ
14 14 ΚΑΤΣΙΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 00:19:25 00:39:52 00:52:47 01:13:46 01:25:57 01:25:55 Σ.Μ.ΑΧ.ΦΕΙΔΙΠΠΙΔΗΣ
15 15 ΠΕΡΙΒΟΛΑΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 00:19:32 00:40:10 00:52:47 01:13:46 01:26:06 01:26:00 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
16 16 ΚΟΥΤΣΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 00:19:08 00:39:25 00:51:46 01:13:32 01:26:29 01:26:27 Α.Γ.Σ.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
17 17 ΓΙΑΚΙΜΗΣ ΗΛΙΑΣ 00:19:29 00:40:10 00:52:55 01:14:16 01:26:53 01:26:51 ΔΡΟΜΕΩΝ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
18 18 ΜΠΕΛΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 00:20:04 00:40:59 00:53:56 01:15:31 01:27:23 01:27:21 ΣΔ ΠΡΕΒΕΖΑΣ
19 19 ΝΑΤΣΙΑΣ ΗΛΙΑΣ 00:19:47 00:40:37 00:53:26 01:15:00 01:27:46 01:27:44 ΣΔ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
20 20 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 00:20:25 00:41:46 00:54:38 01:15:43 01:27:48 01:27:43 ΕΦΥΡΑΙΟΙ ΩΚΥΠΟΔΕΣ
21 1 ΔΙΑΚΟΥΜΟΠΟΥΛΟΥ ΧΑΪΝΤΙ 00:19:47 00:40:28 00:53:21 01:15:09 01:27:52 01:27:51 ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ
22 21 ΖΑΚΥΝΘΙΝΟΣ ΕΥΓΕΝΙΟΣ 00:19:19 00:40:45 00:53:45 01:15:21 01:27:58 01:27:55 FIT FOR FUN
23 22 ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 00:20:18 00:41:25 00:54:11 01:15:35 01:28:00 01:27:58 ADIDAS RUNNING TEAM
24 23 ΚΟΝΟΜΙ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 00:21:23 00:42:19 00:55:02 01:15:58 01:28:29 01:28:18 ΣΔΥ ΠΑΤΡΑΣ
25 24 ΤΥΡΟΛΟΓΟΣ ΠΕΤΡΟΣ 00:20:07 00:41:36 00:54:25 01:16:11 01:28:57 01:28:55 ΑΣΛ ΦΙΛΑΝΔΡΟΣ
26 2 ΛΟΥΒΗ ΘΕΩΝΗ 00:20:49 00:42:23 00:55:11 01:16:46 01:29:04 01:29:02 ΑΟ ΠΕΛΟΨ
27 25 ΜΑΛΛΙΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 00:20:04 00:40:59 00:53:56 01:16:21 01:30:05 01:30:00 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
28 26 ΚΑΤΣΑΓΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 00:21:02 00:42:55 00:56:13 01:17:50 01:30:23 01:30:11 ΑΣΛ ΦΙΛΑΝΔΡΟΣ
29 27 ΜΑΤΣΟΥΚΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 00:19:57 00:41:24 00:54:51 01:17:13 01:30:30 01:30:27 Σ.Δ.Υ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ
30 28 ΣΤΑΥΡΑΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 00:19:47 00:41:00 00:54:33 01:17:50 01:31:51 01:31:49 ΑΣΛ ΦΙΛΑΝΔΡΟΣ
31 29 ΝΤΑΓΙΑΝΤΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 00:20:59 00:42:46 00:56:15 01:18:38 01:31:55 01:31:53 Σ.Δ.Υ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ
32 30 ΜΑΡΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 00:20:55 00:42:40 00:56:08 01:18:43 01:32:15 01:32:12 ΣΔ ΠΡΕΒΕΖΑΣ
33 31 ΛΙΩΝΤΟΣ ΜΙΧΑΗΛ 00:20:07 00:42:03 00:55:34 01:18:44 01:32:31 01:32:28 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
<s

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ο Πέτρος Μεγαλοκονόμος νικητής στα Κύθηρα
Πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 26 Οκτωβρίου ο 4ος Δρόμος της Σεμπρεβίβας στα Κύθηρα με τον καιρό να είναι με το μέρος των συμμετεχόντων.
Ολοκληρώθηκε την περασμένη Κυριακή με απόλυτη επιτυχία ο 3ος αγώνας του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Skyrunning, στα Νάματα Κοζάνης. 178 αθλητές και αθλήτριες έλαβαν μέρος σε έναν αγώνα που κέρδισε για άλλη μια φορά τις εντυπώσεις και άφησε μόνο χαμόγελα σε όλους τους Skyrunners που έτρεξαν πάνω από τα σύννεφα, ένω έβαλε… φωτιά στους τελικούς βαθμολογικούς πίνακες.
1oς Βασιλικός Αγώνας Δρόμου "Πηνελόπειος Δρόμος"
7-9-2019: Αγώνες στο πλαίσιο των Υακίνθειων 2019
Back to Top
runnermagazine.gr
CLOSE
Runner Magazine Our E-shop is up and running...
Μετάβαση στο περιεχόμενο