Τσιούνης και Γρατσάνη τις πρωτιές στον Ημιμαραθώνιο της Λάρισας

Με νέο ρεκόρ συμμετοχών έγινε στα μέσα του Δεκεμβρίου στη Λάρισα ο καθιερωμένος πλέιν Ημιμαραθώνιος δρόμος “Τύρναβος – Λάρισα”. Στην 9η διοργάνωση του αγώνα όλα πήγαν περίφημα και τερμάτισαν 400 περίπου δρομείς ενώ νικητές αναδείχθηκαν ο Δημήτρης Τσιούνης από τα Τρίκαλα με 1:10:58 και στις γυναίκες η Παρασκευή Γρατσάνη, επίσης από τα Τρίκαλα, με 1:29:51.

Share

9ος Ημιμαραθώνιος “Τύρναβος – Λάρισα”
 Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε και αυτή τη χρονιά ο καθιερωμένος πλέον Ημιμαραθώνιος αγώνας δρόμου με την ονομασία “Τύρναβος – Λάρισα” την Κυριακή 11 Δεκεμβρίου.
Στη φετινή διοργάνωση, που ήταν η 9η κατά σειρά, σημειώθηκε ρεκόρ συμμετοχών, με περισσότερους από 400 δρομείς να τερματίζουν στο Κηποθέατρο Αλκαζάρ.
Νικητής του αγώνα αναδείχηκε ο Δημήτρης Τσιούνης με χρόνο 1:10:58 μπροστά από τον Γιάννη Ναρη που ήταν δεύτερος με 1:17:55 και τον Γιώργος Σπηλιόπουλο που ολοκλήρωσε την απόσταση σε 1:18:06.
Στις γυναίκες, πρώτη ήταν η Παρασκευή Γρατσάνη με 1:29:51 ενώ την ακολούθησαν η Βασιλική Καραγεωργάκη και η Ελένη Ντόβα.
Χορηγοί του αγώνα ήταν καταστήματα αθλητικών ειδών “ΣΑΚΟΡΑΦΑ” και “4SPORTS”, σημαντική ήταν επίσης η συμμετοχή εθελοντών για την ομαλή διεξαγωγή του αγώνα από μέλη των: Εθελοντές Σαμαρείτες του Ε.Ε.Σ. – Σώμα Προσκόπων – Σύλλογος Μοτοσικλετιστών ” Μοτοκίνηση” – Σύλλογος VESPA CLUB – Λέσχη Φαλαναίων Φίλων Αυτ/του Μοτοσικλέτας “ΛΕΦΦΑΜ” – Ελληνική Ομάδα Διάσωσης τμ. Λάρισας – Ένωση Ραδιοερασιτεχνών Θεσσαλίας – Ποδηλατικός Σύλλογος Λάρισας.

Αποτελέσματα

ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΤΣΙΟΥΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΓΣ ΠΥΛΗΣ 1.10.58
2 ΝΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ   1.17.55
3 ΣΠΗΛΙΩΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΔΡ.ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1.18.06
4 ΚΡΕΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ 1.18.56
5 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΤΩΝΗΣ Α.Σ. ΑΡΗΣ.ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 1.19.48
6 ΖΗΣΟΠΟΥΛΟΣ ΒΗΣΣΑΡΙΩΝ ΣΔ ΚΑΡΔΙΤΣΑ 1.19.52
7 ΛΟΥΚΑΣ  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ   1.20.13
8 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΚΟΣΜΑΣ ΚΑΛΛΑΜΑΡΙΑ 1.20.17
9 ΜΑΡΑΓΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ   1.20.26
10 ΜΠΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΔ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 1.21.52
11 ΣΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΣΔΟ ΕΟΡΕΔΑΙΑΣ 1.22.06
12 ΚΑΡΑΖΗΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΜ ΛΑΡΙΣΑΣ 1.22.17
13 ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΣΔΥ ΒΟΛΟΥ 1.22.43
14 ΝΑΤΣΙΑΣ ΗΛΙΑΣ   1.22.58
15 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΣΜ ΛΑΡΙΣΑΣ 1.23.00
16 ΚΟΥΚΟΤΕΓΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ Ο.Μ.Γ. 1.23.01
17 ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 1.23.23
18 ΣΚΟΥΘΡΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΣΔ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 1.24.04
19 ΠΑΝΟΥ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΝΑΤΟΛΗ Ν.Ι. 1.25.20
20 ΑΜΒΡΑΖΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ Σ.Δ.Υ.Β. 1.25.23
21 ΣΑΡΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ ΜΟΤΟ ΛΕΣΧΗ ΚΑΒΑΛΑ 1.25.25
22 ΣΠΑΤΑ ΦΑΤΟΣ ΣΔΥ ΠΕΙΡΑΙΑ 1.25.33
23 ΓΚΟΥΤΖΟΥΡΕΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΜ ΛΑΡΙΣΑΣ 1.25.59
24 ΝΤΕΛΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Γ.Σ.ΤΥΡΝΑΒΟΥ 1.25.59
25 ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΔΡ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ 1.26.17
26 ΓΟΥΛΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΣΜ ΛΑΡΙΣΑΣ 1.26.25
27 ΚΑΤΣΟΥΛΑΣ ΤΙΜΟΣ ΣΔΥ ΠΕΙΡΑΙΑ 1.26.35
28 ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 1.26.47
29 ΣΙΑΜΟΓΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ 1.26.54
30 ΓΚΟΥΤΖΙΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ   1.27.16
31 ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ   1.27.24
32 ΚΥΡΓΙΑΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ   1.27.29
33 ΓΟΥΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΜ ΛΑΡΙΣΑΣ 1.27.33
34 ΑΖΑΣ ΠΕΤΡΟΣ ΦΑΡΣΑΛΑ 1.27.51
35 ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΑΓΙΑ 1.28.05
36 ΤΥΡΟΛΟΓΟΣ ΠΕΤΡΟΣ ΦΙΛΑΝΔΡΟΣ ΛΕΥΚ 1.28.24
37 ΔΑΚΤΥΛΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ   1.28.29
38 ΣΟΥΜΑΛΙΑΣ ΖΗΝΩΝ ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ 1.28.30
39 ΚΟΛΑΪΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΔΥ ΠΕΙΡΑΙΑ 1.28.43
40 ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ   1.28.44
41 ΤΣΙΟΛΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΣΜ ΛΑΡΙΣΑΣ 1.28.46
42 ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 1.28.53
43 ΠΑΤΣΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΖΕΥΣ 1.29.05
44 ΜΠΟΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 1.29.08
45 ΚΥΡΙΑΖΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΣΔΥ ΒΟΛΟΥ 1.29.27
46 ΓΡΑΤΣΑΝΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΔ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 1.29.51
47 ΤΑΧΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΔ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 1.29.52
48 ΚΕΛΛΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ   1.29.57
49 ΑΜΠΑΤΖΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΔΥ ΒΟΛΟΥ 1.30.07
50 ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΣ ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒ 1.30.08
51 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΣΜ ΛΑΡΙΣΑΣ 1.30.12
52 ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ   1.30.17
53 ΠΑΤΟΥΛΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ 1.30.19
54 ΤΣΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ   1.30.32
55 ΜΠΕΛΤΣΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΜ ΛΑΡΙΣΑΣ 1.30.54
56 ΣΑΜΟΛΑΔΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ   1.30.56
57 ΒΟΥΡΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΡΓΥΡΗΣ ΣΔΥ ΒΟΛΟΥ 1.31.03
58 ΜΩΥΣΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ ΖΕΥΣ 1.31.14
59 ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 1.31.38
60 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ   1.32.08
61 ΜΠΑΣΔΕΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΤΤ 1.32.09
62 ΧΑΛΙΚΙΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΦΙΛΑΝΔΡΟΣ 1.32.14
63 ΠΑΠΠΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ   1.32.15
64 ΓΕΡΟΜΙΧΑΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΖΕΥΣ 1.32.35
65 ΤΖΑΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΔ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 1.33.26
66 ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΣΜ ΛΑΡΙΣΑΣ 1.33.30
67 ΤΣΙΑΡΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΑΓΙΑ 1.33.33
68 ΠΕΓΙΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛ ΣΔΟ ΕΟΡΕΔΑΙΑΣ 1.33.48
69 ΛΑΜΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΜ ΛΑΡΙΣΑΣ 1.33.58
70 ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ   1.34.12
71 ΑΚΑΚΤΣΕ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΤΤ 1.34.18
72 ΕΠΙΤΡΟΠΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΤΤ 1.34.26
73 ΚΑΣΙΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ   1.34.39
74 ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΔ ΤΡΙΚΑΛΏΝ 1.34.42
75 ΔΡΟΥΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ 1.34.49
76 ΚΑΤΣΙΜΕΡΟΣ ΤΙΜΟΛΕΩΝ ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ 1.34.54
77 ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ   1.34.57
78 ΒΕΝΕΤΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ Σ.Ο.Υ.ΘΕΣ/ΝΙΚΗ 1.35.14
79 ΤΣΑΡΟΥΧΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΜ ΛΑΡΙΣΑΣ 1.35.22
80 ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΣΔΟ ΕΟΡΕΔΑΙΑΣ 1.35.25
81 ΠΑΠΑΡΙΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ   1.35.44
82 ΦΙΟΥΝΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ Ο.Μ.Γ. 1.35.47
83 ΒΑΓΕΝΑΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΦΙΛΑΝΔΡΟΣ 1.35.55
84 ΚΟΤΣΟΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΒΑΛΑΝΤΗΣ ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ 1.35.58
85 ΚΟΚΚΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΜ ΛΑΡΙΣΑΣ 1.36.02
86 ΠΑΙΔΑΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝ/ΝΩΝ 1.36.04
87 ΑΥΓΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ   1.36.07
88 ΜΟΣΙΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ 1.36.13
89 ΧΑΛΙΚΙΑΣ ΣΠΥΡΟΣ ΦΙΛΑΝΔΡΟΣ 1.36.19
90 ΧΑΤΖΗΜΙΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΜ ΛΑΡΙΣΑΣ 1.36.22
91 ΜΠΟΓΙΑΤΖΗΣ ΘΩΜΑΣ ΣΔΟ ΕΟΡΔΑΙΑΣ 1.36.27
92 ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΣ ΠΑΛΑΜΑ 1.36.27
93 ΜΠΡΟΥΤΣΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΣΜ ΛΑΡΙΣΑΣ 1.36.45
94 ΓΚΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΖΕΥΣ 1.36.46
95 ΝΤΟΒΑ ΕΛΕΝΗ ΣΔ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 1.37.08
96 ΚΑΡΕΤΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Σ.Δ.ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 1.37.09
97 ΠΕΡΙΦΑΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ   1.37.28
98 ΠΑΠΑΠΕΤΡΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ  1.37.37
99 ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΣΜ ΛΑΡΙΣΑΣ 1.37.50
100 ΚΑΛΚΑΝΤΕΡΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ   1.37.52
101 ΤΟΜΑΡΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ   1.38.00
102 ΠΑΤΣΙΚΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΣΔΟ ΕΟΡΔΑΙΑΣ 1.38.12
103 ΠΟΥΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 1.38.15
104 ΠΑΠΑΧΡΤΗΣΤΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΣΔΥ ΒΟΛΟΥ 1.38.16
105 ΝΑΤΣΙΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ   1.38.17
106 ΜΥΣΤΡΙΔΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΖΕΥΣ 1.38.33
107 ΔΡΑΓΟΝΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΤΤ 1.38.36
108 ΧΑΤΖΗΣ ΑΡΗΣ ΔΡ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ 1.38.38
109 ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΗΛΙΑΣ ΣΜ ΛΑΡΙΣΑΣ 1.38.40
110 ΚΟΛΛΙΑΣ ΤΑΣΟΣ ΣΔΟ ΕΟΡΔΑΙΑΣ 1.38.43
111 ΘΩΪΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ 1.38.46
112 ΔΑΔΑΜΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΖΕΥΣ 1.38.49
113 ΚΑΣΙΝΗ  ΣΟΦΙΑ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΤΤ 1.38.52
114 ΤΡΕΜΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΜ ΛΑΡΙΣΑΣ 1.38.57
115 ΡΑΜΠΟΥΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ 1.39.02
116 ΣΥΡΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΜ ΛΑΡΙΣΑΣ 1.39.02
117 ΜΑΡΑΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΤΤ 1.39.10
118 ΜΑΝΙΑΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 1.39.12
119 ΣΒΑΡΝΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ   1.39.17
120 ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΜ ΛΑΡΙΣΑΣ 1.39.24
121 ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΣΙΟΣ ΑΣ ΠΑΠΑΜΑ 1.39.27
122 ΒΕΝΙΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΣΔΥΠ 1.39.31
123 ΠΟΥΤΑΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΔΟ ΕΟΡΔΑΙΑΣ 1.39.34
124 ΚΑΜΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΔ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 1.39.41
125 ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΔ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 1.39.42
126 ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΛΕΟΝΤΑΡΗΣ ΟΜΓ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ 1.39.51
127 ΚΟΚΚΙΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Ο.Μ.Γ. 1.39.57
128 ΣΕΙΤΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΜ ΛΑΡΙΣΑΣ 1.40.08
129 ΚΟΝΙΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΖΕΥΣ 1.40.24
130 ΑΛΕΞΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ G.R.T. 1.40.36
131 ΜΑΛΟΥΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ 1.40.37
132 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΣΔΥ ΒΟΛΟΥ 1.40.39
<font size="2

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
27-9-2015: Ο πέμπτος αγώνας της σειράς θα γίνει στην Αλεξανδρούπολη.
7-4-2019: O 2ος σταθμός της σειράς
1ος Ημιμαραθώνιος Δρόμος Φυλής
5-6-2016: O Α.Σ. Αγών διοργανώνει την Κυριακή 5 Ιουνίου τον 1ο Ημιμαραθώνιο Δρόμο Φυλής.
Back to Top