Αποτελέσματα του Αγώνα Δρόμου “Μνήμες Λιγνίτη”

Με επιτυχία διεξήχθει την Κυριακή 11 Σεπτεμβρίου ο 3ος Πανελλήνιος Αγώνας Δρόμου «Μνήμες Λιγνίτη» στην Πτολεμαΐδα. Μιχάλης Παρμάκης και Ευφροσύνη Πατούρα οι νικητές του αγώνα. Δείτε τα αποτελέσματα.

Share
Με επιτυχία διεξήχθει την Κυριακή 11 Σεπτεμβρίου ο 3ος Πανελλήνιος Αγώνας Δρόμου «Μνήμες Λιγνίτη» που διοργάνωσε το σωματείο εργαζομένων στη ΔΕΗ «Σπάρτακος» μαζί με τη Δημόσια Επιχείρηση Ηλεκτρισμού.
Στο κάλεσμα ανταποκρίθηκαν 143 δρομείς κυρίως από τη Βόρεια Ελλάδα με νικητή τον αθλητή της New Balance από την Κοζάνη και Πρωταθλητή Μαραθωνίου, Μιχάλη Παρμάκη με χρόνο 31:49. Δεύτερος ακολούθησε ο Δημήτρης Καπετάνος από τον Πολύγυρο με 34:40 και τρίτος ο Γιάννης Αμοιρίδης από την Πτολεμαΐδα με 37:05. Στις γυναίκες πρώτη τερμάτισε η Ευφροσύνη Πατούρα του ΦΣΚΑ Κοζάνης με 42:01, δεύτερη η Κούλα Τσιφλίδου από την Κοζάνη με 50:54 και τρίτη η Αναστασία Μουτάφη από την Πτολεμαΐδα με 57:13.
Η διοργάνωση θα ήθελε να ευχαριστήσει όλους όσους συμμετείχαν, στήριξαν και διασφάλισαν την άρτια διοργάνωση και διεξαγωγή του αγώνα και ανεβάζουν τον πήχη για τη διοργάνωση της επόμενης χρονιάς.

AΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

  
 

<td
class="xl25" align="rig

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
4ος Αγώνας Ορεινού Δρόμου «Στα χνάρια του Δευκαλίωνα»
6-12-2015: Την Κυριακή 6 Δεκεμβρίου διοργανώνεται για άλλη μία φορά ο 4ος Αγώνας Ορεινού Δρόμου «Στα χνάρια του Δευκαλίωνα» 22 & 8 χλμ.
31-5-2015: Ο Οργανισμός Πολιτιστικών Αθλητικών Κοινωνικών Δράσεων Αλοννήσου προκηρύσσει τον Alonissos Challenge 2015 που θα πραγματοποιηθεί στις 31 Μαΐου.
Ios Adventure 2019
27/30-6-2019
Back to Top

Α/Α   ΟΝΟΜΑ ΟΜΑΔΑ ΧΡΟΝΟΣ
1   ΠΑΡΜΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ   0:31:49
2   ΚΑΠΕΤΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ 0:34:40
3   ΑΜΟΙΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ 0:37:05
4   ΚΟΥΚΟΥΤΕΓΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΟΜΓ 0:37:55
5   ΣΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΟΥ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ 0:38:08
6   ΦΑΡΔΟΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ 0:38:43
7   ΜΑΝΩΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ 0:39:05
8   ΣΙΑΜΟΓΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ   0:39:52
9   ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΑΒΒΑΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ 0:40:11
10   ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΝΙΚΟΣ   0:40:35
11   ΠΕΓΙΟΣ ΤΡΙΝ/ΦΥΛΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑ 0:40:35
12   ΚΟΥΤΣΙΚΟΥΤΖΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ   0:40:35
13   ΣΟΥΜΑΛΙΑΣ ΖΗΝΩΝ   0:40:47
14   ΜΠΟΓΙΑΤΖΗΣ ΘΩΜΑΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ 0:41:23
15   ΣΤΡΟΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ   0:41:30
16   ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ 0:41:50
17   ΚΑΛΔΕΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ   0:42:00
18   ΠΑΤΟΥΡΑ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ ΦΣΚΑ ΚΟΖΑΝΗΣ 0:42:01
19   ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΟΜΓ 0:42:18
20   ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ 0:42:21
21   ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ 0:42:33
22   ΝΙΤΣΙΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ 0:42:43
23   ΤΣΙΡΩΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΟΖΑΝΗ 0:42:47
24   ΚΑΤΣΙΜΕΡΟΣ ΤΙΜΟΛΕΩΝ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ 0:42:49
25   ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ   0:43:18
26   ΜΠΑΜΠΟΥΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΗΛΟΧΩΡΙ 0:43:54
27   ΤΣΙΓΓΕΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑ 0:43:55
28   ΜΟΣΙΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΚΟΖΑΝΗ 0:44:02
29   ΚΟΤΣΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ   0:44:14
30   ΜΑΜΑΛΙΓΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΑΛΑΤΕΙΑ 0:44:19
31   ΚΕΒΡΕΚΙΔΗΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ 0:44:37
32   ΝΤΑΓΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΟΖΑΝΗ 0:44:52
33   ΤΣΙΧΟΥΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ   0:44:52
34   ΤΣΑΟΥΣΙΔΗΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΟΣ ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ 0:45:04
35   ΚΛΕΙΣΙΑΡΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΓΡΕΒΕΝΑ 0:45:18
36   ΝΙΤΣΙΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ 0:45:23
37   ΡΑΛΟΣ ΤΑΣΟΣ ΠΕΛΕΚΑΝΟΣ 0:45:30
38   ΚΩΤΣΙΔΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ   0:45:47
39   ΠΑΤΣΙΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ 0:45:52
40   ΠΟΥΤΑΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑ 0:46:10
41   ΦΙΛΗΜΕΓΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΟΖΑΝΗ 0:46:19
42   ΣΙΟΥΤΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΑΤΤΙΚΗ 0:46:19
43   ΣΑΡΗΜΑΝΩΔΗΣ ΣΥΜΕΩΝ ΠΟΝΤΟΚΩΜΗ 0:46:25
44   ΜΕΛΑΝΟΦΡΥΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ 0:46:33
45   ΣΙΣΚΟΣ ΤΡΥΦΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ 0:46:35
46   ΣΙΣΚΟΣ ΠΕΤΡΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑ 0:46:40
47   ΚΑΡΑΤΖΕΤΖΟΣ ΑΡΗΣ   0:46:42
48   ΖΙΛΕΛΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ 0:46:45
49   ΚΙΛΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ 0:47:11
50   ΚΑΛΦΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ   0:47:12
51   ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ 0:47:18
52   ΜΟΥΜΟΥΛΙΔΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ 0:47:21
53   ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ   0:47:25
54   ΚΑΚΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ 0:47:32
55   ΤΣΑΚΙΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑ 0:47:32
56   ΖΟΥΓΡΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ   0:47:33
57   ΚΑΤΣΑΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ   0:47:33
58   ΝΕΣΤΟΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ   0:47:48
59   ΘΩΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ   0:47:49
60   ΝΑΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ   0:47:51
61   ΜΑΛΟΥΤΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ   0:48:17
62   ΜΠΑΛΤΖΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ 0:48:41
63   ΚΟΡΑΒΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΑ 0:49:06
64   ΣΙΩΝΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΣΕΒΑΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 0:49:07
65   ΤΣΑΚΙΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑ 0:49:15
66   ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΗΝΑΣ   0:49:18
67   ΜΠΕΛΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΟΖΑΝΗ 0:49:27
68   ΧΑΡΙΤΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑ 0:49:27
69   ΜΠΙΜΠΙΡΗΣ ΑΡΓΥΡΗΣ ΚΟΖΑΝΗ 0:49:37
70   ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ   0:49:41
71   ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ   0:49:53
72   ΤΖΙΜΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ   0:50:02
73   ΜΠΙΓΚΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ 0:50:05
74   ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΠΤΟΛ/ΔΑ 0:50:07
75   ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΓΡΕΒΕΝΑ 0:50:10
76   ΜΠΑΛΑΧΤΖΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ 0:50:14
77   ΛΙΑΛΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ 0:50:35
78   ΣΑΒΟΥΛΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΣΔΟΕ 0:50:36
79   ΡΕΒΥΘΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΚΟΖΑΝΗ 0:50:42
80   ΠΑΓΚΑΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΟΖΑΝΗ 0:50:54
81   ΤΣΙΦΛΙΔΟΥ ΚΟΥΛΑ ΚΟΖΑΝΗ 0:50:54
82   ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ 0:50:58
83   ΜΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ   0:51:02
84   ΚΟΕΜΤΖΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ   0:51:02
85   ΧΑΪΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑ 0:51:11
86   ΦΙΛΗΜΕΓΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ   0:51:13
87   ΚΑΡΑΠΟΝΑΡΙΔΗΣ ΕΥΤΥΧΗΣ   0:51:18
88   ΤΣΙΑΠΑΡΑΣ ΝΙΚΟΣ   0:51:20
89   ΤΖΕΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ   0:51:20
90   ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΘΩΜΑΣ   0:51:21
91   ΔΙΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ 0:52:05
92   ΤΖΙΚΑΝΟΥΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΕΡΒΙΑ ΚΟΖΑΝΗΣ 0:52:06
93   ΛΟΥΜΠΟΥΤΕΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ   0:52:17