Ευαγγελίδης και Καρπούζα τερμάτισαν πρώτοι στη Σφενδάμη – Νικητής του διημέρου ο Διττόπουλος!

Ο Δημοσθένης Ευαγγελίδης της New Balance και η Βίκυ Καρπούζα της Salomon Hellas / SIS ήταν οι μεγάλοι νικητές στον ορεινό αγώνα δρόμου του Sfendami Mountain Festival 2011. Ολοκληρώθηκε και ο αγώνας ποδηλασίας με νικητή το Δημήτρη Αντωνιάδη. Νικητής στους αγώνες του διημέρου ο Γιάννης Διττόπουλος.

Share

Με τη συμμετοχή 200 περίπου δρομέων πραγματοποιήθηκε ο αγώνας ορεινού τρεξίματος στο πλαίσιο του 5ου  Sfendami Mountain Festival. Νικητής του αγώνα ήταν ο Δημοσθένης Ευαγγελίδης της New Balance με χρόνο 1:40.22, δεύτερος ο Χάρης Καλαμπούκας της Salomon Hellas με 1:41.49 και τρίτος ο Γιάτσεκ Μπόγκοτς της ORKA team με 1:43.06. Στις γυναίκες επικράτησε η Βίκυ Καρπούζα της Salomon Hellas/SIS με 2:18.39 και ακολούθησαν η Ναταλία Παπουνίδου της Salomon Team με 2:20.41 και η Ευθυμία Ματζερίδου του Ορειβατικού Συλλόγου Αριδαίας με 2:25.46.  

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ  ΑΓΩΝΑ ΟΡΕΙΝΟΥ ΤΡΕΞΙΜΑΤΟΣ

<td class="xl28" height="17" width="27" x:nu

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Δίνουμε τη σκυτάλη στον Μεγάλο Περίπατο
Την Κυριακή 19 Ιουλίου η εκδήλωση
Χιλιάδες δρομείς φώτισαν την Αθήνα
Χιλιάδες δρομείς κατέκλυσαν τους δρόμους του κέντρου της Αθήνας το βράδυ του Σαββάτου 27 Απριλίου κατά τη διάρκεια του 2ου Energizer Night Run. Ήταν μία καταπληκτική βραδιά, όπου μικροί και μεγάλοι διασκέδασαν τρέχοντας στην καρδιά της πόλης προσφέροντας παράλληλα σημαντική βοήθεια στα Παιδικά Χωριά SOS. Η συναυλία των Megavat ολοκλήρωσε την γιορτή αυτή που για άλλη μια φορά κέρδισε τις εντυπώσεις με την αρτιότητα της διοργάνωσης και την φανταστική ατμόσφαιρα που επικρατούσε. Δείτε όλα τα αποτελέσματα.
4o Komorun 2020
Αγώνας δρόμου στην Κομοτηνή
Back to Top
runnermagazine.gr
CLOSE
Runner Magazine Our E-shop is up and running...
Μετάβαση στο περιεχόμενο
ΘΕΣΗ ΔΡΟΜΕΑΣ ΧΡΟΝΟΣ ΚΑΤ. ΠΟΛΗ ΟΜΑΔΑ
1 ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ 1:40:22 19-39 ΚΑΒΑΛΑ NEW BALANCE
2 ΚΑΛΑΜΠΟΥΚΑΣ ΧΑΡΗΣ 1:41:49 19-39 ΣΙΑΤΙΣΤΑ SALOMON TEAM HELLAS
3 ΜΠΟΚΟΤΣ ΓΙΑΤΣΕΚ 1:43:06 19-39 ΒΕΡΟΙΑ ORKA TEAM
4 ΚΑΛΟΦΥΡΗΣ ΝΙΚΟΣ 1:50:02 40-49 ΜΕΤΣΟΒΟ SALOMON TEAM HELLAS
5 ΑΡΩΝΗΣ ΠΛΑΤΩΝ 1:50:17 19-39 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ   JUST RUN
6 ΔΙΤΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1:52:32 50 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ   LIAKOS TEAM / PAOK
7 ΚΟΥΡΚΟΥΡΙΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ  1:56:02 40-49 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  NEW BALANCE
8 ΦΩΤΟΓΛΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ 1:57:08 19-39 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  
9 ΜΩΥΣΙΔΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 1:58:42 40-49 ΙΩΑΝΝΙΝΑ FIFTH ELEMENT
10 ΔΟΥΛΗΣ ΜΑΡΙΟΣ 1:58:57 40-49 ΙΩΑΝΝΙΝΑ   FIFTH ELEMENT
11 ΤΥΠΟΥ ΒΙΚΤΩΡ 2:00:35 40-49 ΙΩΑΝΝΙΝΑ FIFTH ELEMENT
12 ΔΑΒΙΩΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 2:00:57 19-39 ΕΛΑΣΣΟΝΑ  
13 ΤΖΟΥΜΑΚΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 2:01:49 40-49 ΙΩΑΝΝΙΝΑ   FIFTH ELEMENT
14 ΦΑΧΟΥΡΙΔΗΣ ΘΟΔΩΡΗΣ 2:02:03 19-39 ΚΙΛΚΙΣ  ΠΑΜΕ ΠΕΤΑΛΙ
15 ΑΣΛΑΝΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 2:03:09 50 ΚΟΥΚΟΣ ΠΙΕΡ.  
16 ΖΙΑΚΟΣ ΚΩΣΤΑΣ 2:03:30 19-39 ΕΛΑΣΣΟΝΑ GREEN RUNNING TEAM ΕΛΑΣΣΟΝΑ
17 ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2:03:43 40-49 ΘΕΡΜΗ  Α.Ο. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
18 ΤΣΙΜΟΥΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2:03:58 19-39 ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΕΟΣ ΛΙΤΟΧΩΡΟΥ
19 ΜΑΝΤΣΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2:04:37 40-49 ΣΕΡΡΕΣ   Ο.Φ.Κ.Α. ΣΕΡΡΩΝ
20 ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟΣ ΠΕΤΡΟΣ 2:04:54 19-39 ΛΙΤΟΧΩΡΟ OLYMPUS TEAM  
21 ΒΕΝΕΤΙΚΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 2:06:18 50 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ JUST RUN
22 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ 2:06:44 40-49 ΙΩΑΝΝΙΝΑ FIFTH ELEMENT
23 ΑΦΡΟΖΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 2:07:35 19-39 ΦΛΩΡΙΝΑ Α.Ο.Φ.
24 ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣ. 2:10:42 40-49 ΙΩΑΝΝΙΝΑ FIFTH ELEMENT
25 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΘΑΝΟΣ 2:11:18 19-39 ΣΕΡΡΕΣ  ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΩΝ 
26 ΒΑΣΙΟΣ ΚΩΣΤΑΣ 2:11:59 50 ΠΑΡΓΑ  
27 ΚΟΡΟΛΟΓΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 2:12:41 40-49 ΣΕΡΡΕΣ ΔΟΞΑ ΑΔΕΛΦΙΚΟΥ Ν. ΣΕΡΡΩΝ
28 ΜΑΚΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 2:14:01 19-39 ΙΩΑΝΝΙΝΑ FIFTH ELEMENT
29 ΜΗΤΡΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2:14:13 19-39 ΣΕΛΙ URBANBIKES
30 ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 2:14:47 19-39 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ SYNERGY
31 ΤΣΟΥΡΓΙΑΝΝΗΣ ΑΡΙΩΝ 2:16:15 40-49 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ RED JEPPELIN
32 ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΟΣ 2:16:27 19-39 ΠΥΛΑΙΑ SUMMIT ZERO
33 ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΗΣ 2:16:34 19-39 ΧΑΝΙΑ   Σ.Α.Φ.Α.Ν.Σ.
34 ΚΑΡΑΜΠΟΥΡΝΙΩΤΗΣ ΆΡΗΣ 2:16:47 15-18 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΒΑΟ ΠΟΛΙΧΝΗΣ
35 ΜΠΑΛΤΖΩΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2:16:57 19-39 ΑΘΗΝΑ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΡΟΔΟΠΗΣ
36 ΓΚΟΥΤΖΑΚΗΣ ΝΑΟΥΜ 2:18:05 40-49 ΚΑΒΑΛΑ ΑΟΣ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 
37 ΚΑΣΙΑΡΑΣ ΝΙΚΟΣ 2:18:13 19-39 ΕΛΑΣΣΟΝΑ  
38 ΠΑΠΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 2:18:17 40-49 ΙΩΑΝΝΙΝΑ  FIFTH ELEMENT
39 ΛΑΠΑΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2:18:26 19-39 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  
40 ΚΑΡΠΟΥΖΑ ΒΙΚΥ 2:18:39 Γ ΚΟΖΑΝΗ SALOMON TEAM HELLAS / SIS 
41 ΓΛΑΡΟΥΔΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ 2:19:36 19-39 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ SEA WORLD
42 ΠΑΜΠΟΥΚΙΔΗΣ ΝΕΟΦΥΤΟΣ 2:19:49 40-49 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  
43 ΜΠΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2:20:19 50 ΑΘΗΝΑ ΤΕΦΑΑ ΑΘΗΝΩΝ
44 ΠΑΠΟΥΝΙΔΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ 2:20:41 Γ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ SALOMON TEAM HELLAS
45 ΤΖΟΥΜΑΚΑΣ ΠΕΤΡΟΣ 2:21:15 50 ΙΩΑΝΝΙΝΑ   FIFTH ELEMENT 
46 ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 2:21:33 19-39 ΕΛΑΣΣΟΝΑ  GREEN RUNNING TEAM ΕΛΑΣΣΟΝΑ
47 ΚΟΡΟΜΠΕΛΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 2:22:03 40-49 ΑΘΗΝΑ  
48 ΜΟΥΡΕΛΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2:22:42 50 ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΝΕΒΟΛΕΜΑ
49 ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ 2:22:44 19-39 ΚΑΤΕΡΙΝΗ  
50 ΟΡΤΑΞΙΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 2:23:00 19-39 ΚΟΜΟΤΗΝΗ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΡΟΔΟΠΗΣ
51 ΑΒΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2:24:41 19-39 ΆΝΟΙΞΗ ICYCLING.GR
52 ΣΟΥΛΤΑΝΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 2:24:42 40-49 ΣΕΡΡΕΣ  
53 ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2:24:43 19-39 ΚΟΜΟΤΗΝΗ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΡΟΔΟΠΗΣ
54 ΜΑΚΡΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 2:24:46 40-49 ΚΙΛΚΙΣ Ο.Σ.ΠΕ.Γ.
55 ΣΟΦΙΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΣ 2:24:48 40-49 ΚΑΤΕΡΙΝΗ ΖΕΥΣ ΠΙΕΡΙΑΣ / ΔΙΑΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
56 ΡΟΥΣΗΣ ΆΓΓΕΛΟΣ 2:25:28 19-39 ΙΩΑΝΝΙΝΑ  ΝΟΜΑΣ / ΜEGA BIKE
57 ΜΑΤΖΕΡΙΔΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ 2:25:56 Γ ΑΡΙΔΑΙΑ ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ
58 ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 2:26:21 19-39 ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΑΧΕΡΩΝ ΡΟΜΑΝΟΥ
59 ΒΑΓΕΝΑΣ ΠΑΥΛΟΣ 2:26:21 40-49 ΙΩΑΝΝΙΝΑ  
60 ΓΚΡΕΜΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 2:26:41 Γ ΙΩΑΝΝΙΝΑ FIFTH ELEMENT
61 ΔΑΜΚΑΛΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 2:28:08 19-39 ΚΙΛΚΙΣ Ο.Σ.ΠΕ.Γ.
62 ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2:29:03 40-49 ΚΑΤΕΡΙΝΗ ΤΕΜΟΝ ΑEK
63 ΚΑΪΑΦΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 2:29:04 40-49 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ADVENTURE ZONE
64 ΤΣΕΚΑΣ ΝΙΚΟΣ 2:30:22 40-49 ΙΩΑΝΝΙΝΑ FIFTH ELEMENT
65 ΘΕΟΔΩΡΟΥΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 2:30:56 19-39 ΚΑΒΑΛΑ   
66 ΞΑΓΑΡΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 2:31:41 40-49 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  
67 ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ ΜΑΡΑ 2:32:26 Γ ΙΩΑΝΝΙΝΑ   FIFTH ELEMENT
68 ΜΑΡΤΙΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 2:32:53 40-49 ΣΕΡΡΕΣ  
69 ΠΑΤΣΙΑΛΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2:32:57 19-39 ΛΑΓΚΑΔΑΣ   JUST RUN / DKG WELLNESS TEAM