Μεγάλο ρεκόρ από τον Παρμάκη και τον κόσμο στα Τρίκαλα!

Με δύο μεγάλα ρεκόρ έγινε την Κυριακή 20 Μαρτίου, ο 4ος Ημιμαραθώνιος Δρόμος «Θανάσης Σταμόπουλος» στα Τρίκαλα. Στον αγώνα που διεξάγεται για 4η χρονιά, τερμάτισαν 505 δρομείς, υπερδιπλάσιοι σε σχέση με πέρσι, ενώ ο Μιχάλης Παρμάκης πέτυχε νέο ρεκόρ διαδρομής με 1:05.41. Δείτε όλα τα αποτελέσματα.

Διπλό ρεκόρ στα Τρίκαλα
Με δύο μεγάλα ρεκόρ έγινε την Κυριακή 20 Μαρτίου, ο 4ος Ημιμαραθώνιος δρόμος «Θανάσης Σταμόπουλος» στα Τρίκαλα. Στον αγώνα που διεξάγεται για 4η χρονιά στη μνήμη του δρομέα Θανάση Σταμόπουλου έλαβαν μέρος πάνω από 500 δρομείς αριθμός που αποτελεί ρεκόρ συμμετοχών, ενώ ο Μιχάλης Παρμάκης ήταν ο πιο γρήγορος από όλους πετυχαίνοντας νέο ρεκόρ διαδρομής.

Ο χρόνος του αθλητή που υποστηρίζεται από τη New Balance ήταν 1:05.41, 17 δευτερόλεπτα μπροστά από τον Κώστα Πούλιο που ακολούθησε με τους δύο πολύ ικανούς δρομείς να δείχνουν σε καλή κατάσταση και να συντρίβουν το ρεκόρ διαδρομής. Στην τρίτη θέση ακολούθησε ο Παύλος Τζαναβάρας με 1:13.37 ενώ στις γυναίκες νικήτρια ήταν η Χάιντι Διακομοπούλου με 1:24.10 με τις Βασιλική Καραγεωργάκη και Ευαγγελία Δελή να ακολουθούν με 1:26.46 και 1:28.47 αντίστοιχα.

Δυναμικό παρόν έδωσε και ο κόσμος που απέδειξε για μια ακόμα φορά την αγάπη του για το τρέξιμο αφού εκτός από τους «ντόπιους» δρομείς που είναι γνωστό ότι έχουν μεγάλη δυναμική, αγωνίστηκαν και αρκετοί από όλη την Ελλάδα. Έτσι, περίπου 505 δρομείς τερμάτισαν τον αγώνα και χειροκροτήθηκαν στην κεντρική πλατεία των Τρικάλων όπου ήταν και ο τερματισμός.

Οι καιρικές συνθήκες δεν ήταν και οι καλύτερες δυνατές αφού το πρωί ο καιρός ήταν ψυχρός ενώ κατά διαστήματα το ψιλόβροχο έκανε την εμφάνιση του σε μια διαδρομή που ξεκίνησε από την κεντρική πλατεία της Καλαμπάκας για να τερματίσει στην κεντρική πλατεία των Τρικάλων.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
(Κατά τη χρονομέτρηση υπήρξαν αθλητές των οποίων τα νούμερα δεν έγιναν αντιληπτά από τους κριτές, αλλά και πιθανά λάθη.
Παρακαλούνται όσοι δρομείς δεν βλέπουν το όνομά τους ή εντοπίζουν αναντιστοιχίες στα αποτελέσματα να επικοινωνήσουν με τους διοργανωτές.
email: [email protected] / Τηλ.: 6944 183507)