Καλαμπούκας και Παπουνίδου νικητές στην Σφενδάμη

Με νικητές τον Χαράλαμπο Καλαμπούκα (1:42.21) και την Ναταλία Παπουνίδου (2:08.06) αθλητές και οι δύο της Salomon team αλλά και νέο ρεκόρ συμμετοχών (224) πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 10 Απριλίου ο αγώνας ορεινού τρεξίματος του 4ου Sfendami Mountain Festival. Δείτε όλα τα αποτελέσματα…

Share

Με νικητές τον Χαράλαμπο Καλαμπούκα και την Ναταλία Παπουνίδου της Salomon team και νέο ρεκόρ συμμετοχών πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 10 Απριλίου ο αγώνας ορεινού τρεξίματος του 4ου Sfendami Mountain Festival. Στον αγώνα ξεκίνησαν αρχικά 240 δρομείς και τελικά τερμάτισαν 224.
Η επίδοση του Καλαμπούκα ο οποίος δείχνει ότι βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση ήταν 1:42.21 και αποτελεί ρεκόρ αγώνα αφού οι νικητές των δύο προηγούμενων ετών Νίκος Καλοφύρης και Δημήτρης Κασίμης είχαν πετύχει 1:46.22 και 1:48.01 αντίστοιχα.
Στη δεύτερη θέση τερμάτισε ο Γιάτσεκ Μπόκοτς με 1:44.49 και στην τρίτη ο Νίκος Σιδερίδης με 1:49.54, και οι δύο αθλητές της Orka team. Εξαιρετική μπορεί να χαρακτηρισθεί και η επίδοση του Δημήτρη Βενετικίδη (Just Run) ο οποίος ήταν τέταρτος με 1:54.31 ενώ την 6άδα έκλεισαν ο Θοδωρής Κοτόπουλος (Salomon)με 1:54.40 και ο Πλάτων Αρώνης (Red Zeppelin) με 1:55.18.

Στις γυναίκες η Ναταλία Παπουνίδου ήταν η μεγάλη νικήτρια αφού κατάφερε να πάρει εύκολα τη νίκη με 2:08.06 και την 24η στην γενική κατάταξη. Την Παπουνίδου ακολούθησε η Έλενα Καβαλιεράτου της Orka team με 2:20.47 και στην τρίτη θέση η Κική Αρσένη του Σ.Ε.Β.Α.Σ. Καβάλας με 2:24.03. Στον αγώνα τερμάτισαν συνολικά 19 γυναίκες.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

A/AΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟΧΡΟΝΟΣΚΑΤΗΓΟΡΙΑΟΜΑΔΑ
1Καλαμπούκας Χαράλαμπος1:42:2119-39 Salomon Hellas
2Μπόγκοτς Γιάτσεκ1:44:4919-39 Orka Team
3Σιδερίδης Νίκος1:49:5419-39 Orka Team
4Βενετικίδης Δημήτριος1:54:3140+Just Run
5Κoτόπουλος Θοδωρής 1:54:4040+ SALOMON
6Πλάτων Aρώνης1:55:1819-39 Red Zeppelin
7Γκανασούλης Ιωάννης1:57:1319-39 Α.Π.Σ ΖΕΥΣ Κατερίνης
8Σίκαλος Γεώργιος1:57:5140+
9Βογιατζής Δημήτρης1:58:4119-39 KAVALA TEAM
10Δημητριάδης Ελευθέριος2:01:2319-39
11Τυρολόγος Πέτρος 2:01:5719-39 PREVEZA TEAM
12Περικλέους Βασίλης 2:04:0519-39 Raid outdoor store
13Χατζάκος Νίκος2:04:4919-39
14Καραμέτσος Χρήστος2:04:5540+ Ο.Φ.Κ.Α Σερρών
15Προδρομίδης Ιωάννης2:05:3440+
16Παπαϊωάννου Γεώργιος2:05:3940+ A.F.A.R.
17Σιωπίδης Κώστας2:06:4919-39
18Roland Ohn2:06:5440+ Team 33
19Τίτας Χρήστος2:07:0140+ ΑΟ Φλώρινας
20Τσακίρης Βασίλειος2:07:1419-39 Κρύα Βρύση
21Γαλιάτσος Ιωάννης2:07:2319-39 ΣΔΥΠ – Path Runners
22Χριστοφορίδης Θανάσης2:08:0419-39 ΕΟΣ Σερρών
23Γαλανόπουλος Χρήστος2:08:0540+
24Παπουνίδου Ναταλία2:08:06ΓSalomon Hellas
25Κασιάρας Νίκος 2:08:1819-39
26Μουσούρης Μιλτιάδης 2:08:4540+ Liakos Cycling Team
27Σακλάς Γεώργιος2:09:3540+FitSN.com
28Κυριαζής Γιώργος2:09:3740+
29Ζαπάρτας Δημήτρης2:10:0919-39 Σχολη Οδηγων ΖΑΠΑΡΤΑΣ
30Ουζουνίδης Χρήστος2:12:1119-39
31Βάσιος Κωνσταντίνος2:12:4540+
32Γρηγορίου Γεώργιος2:13:0019-39 Raid outdoor store
33Φαχουρίδης Θοδωρής2:13:2819-39
34Κάκκαβας Σωτήρης2:14:0040+ KYPARISSIA
35Παπαθεοδώρου Αλέξανδρος2:14:1719-39
36Μπίσμπας Θωμάς2:14:5019-39 ΖΕΥΣ
37Ζούρας Κων/νος2:15:0940+
38Νικολής Αντώνης2:15:3219-39 FitSN
39Ακριτίδης Φίλης2:16:2119-39 Καταφύγιο Summit Zero
40Αβούρης Γιάννης2:16:5319-39 iCycling
41Σοφιανίδης Νικόλαος2:17:0840+ ΑΠΣ Δρομέων Πιερίας ΖΕΥΣ
42Γερομίχαλος Ευάγγελος2:17:0940+ ΑΠΣ Δρομέων Πιερίας ΖΕΥΣ
43Παντελιάδης Παύλος2:17:1119-39
44Iωαννόπουλος Ιωάννης2:18:0619-39 ΑΟ Φλώρινας
45Αδαμίδης Ηλίας2:19:2219-39
46Χύτας Χρήστος2:19:3940+
47Γαρτσιώνης Ιωάννης2:19:4040+ Orka Team
48Νάτσιος Ανδρέας2:19:5440+Υπαίθριος Ζωή Λάρισας
49Καρέλας Αθανάσιος 2:20:2019-39 4sports
50Καβαλιεράτου Έλενα2:20:47Γ Orka Team.gr
51Μαντζούρης Ηρακλής2:21:0319-39 Acqua Μania
52Γoύλας Βασίλειος2:21:1919-39 Fifth Element
53Βυζαρέλης Τόλης2:21:4419-39 Just Run – Raid Light
54Ανδρονικίδης Κων/νος2:22:0240+ROUT-ΣΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΕΡΒΙΣ
55Καμαριανάκης Ανδρέας2:22:0719-39
56Κίτρινος Νίκος2:22:1140+ Orka Team
57Κατραντζής Αντώνιος2:22:1319-39
58Παπαμιχαήλ Ιωάννης2:22:1440+
59Σουραβλιάς Παναγιώτης2:23:0219-39
60Δαμάχης Παναγιώτης2:23:5619-39
61Αρσένη Κική2:24:03ΓΣ.Ε.Β.Α.Σ Καβάλας
62Δάμκαλης Πέτρος2:24:0619-39
63Καριπίδης Άγγελος 2:25:0819-39 Raid outdoor store
64Δαλένιας Εμμανουήλ2:26:0219-39
65Παπαδημητρίου Θωμάς2:26:3040+ ΕΟΣ ΑΓΙΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ
66Μηλιώτης Αντώνης2:27:5619-39 Α.Π.Σ ΖΕΥΣ Κατερίνης
67Σκόρδας Πασχάλης2:28:0319-39 ΣΔΥ Κοζάνης
68Ταγίκας Δημήτρης2:29:1919-39 Sea World Suunto
69Νάτσιος Γεώργιος2:29:3540+Υπαίθριος Ζωή Λάρισας
70Κορολόγος Δημήτριος2:30:3919-39ΔΟΞΑ ΑΔΕΛΦΙΚΟΥ ΣΕΡΡΩΝ
71Τεφαρίκης Παύλος2:30:4819-39
72Μαυρούδης Γιάννης2:31:0440+ ΕΟΣ Λιτοχώρου
73Κλόγκιρι Αλέξανδρος2:31:1915-18Ν.Ο.ΚΑΤ
74Σούπος Ιωάννης2:31:3219-39
75Aφεντουλίδης Αλέξανδρος2:31:3319-39
76Συμεωνίδης Παναγιώτης2:32:2040+ Α.Ο ΣΕΡΡΩΝ
77Τσεπεσίδης Ιορδάνης2:33:2740+ ΑΟΣ Προσοτσάνης
78Καραγιάνης Λαμπρινός 2:33:5019-39 Σπάρτακος Ροδόπης
79Καϊσίδης Θωμάς2:33:5140+ Ε.Ο.Σ Κομοτηνής
80Πεταλάς Αθανάσιος2:34:0219-39
81Κούρναβος Μιχάλης2:35:0240+ ΣΑΦΑΝΣ
82Ουζουνίδης Ιωάννης2:35:3040+
83Γερμακόπουλος Ιωάννης2:35:3440+ ΟΛΥΜΠΙΟΙ
84Ρούσης Άγγελος2:36:4319-39ΝΟΜΑΣ
85Καλογεράς Δημήτριος2:36:5540+
86Νικολόπουλος Αλέξανδρος2:37:0619-39ΝΟΜΑΣ
87Χατζηβασιλείου Στάθης2:37:1540+
88Λούκας Γιώργος2:37:3519-39
89Σιδηρόπουλος Λάζαρος2:37:5240+ ΑΠΣ Δρομέων Πιερίας ΖΕΥΣ
90Ρόμπας Σπύρος2:37:5740+
91Τσακιρίδης Ιορδάνης2:37:5819-39
92Καρβούνης Μιλτιάδης2:38:1640+
93Παπαευσταθίου Γεώργιος2:38:3119-39
94Τσιλιπάκος Ηρακλής2:38:4619-39
95Δημητριάδης Χρήστος2:39:0040+
96Χαραλαμπίδου Κυριακή2:39:22ΓSarikos Bikes
97Λάσκαρης Μάριος2:39:3019-39
98Τσόλος Κώστας 2:39:4340+ Sea World Suunto
99Πατσιαλάς Αλέξανδρος 2:40:0519-39 DKG WELLNESS TEAM
100Ζητάκης Παύλος2:40:0619-39
101Βαλσαμίδης Σίμος2:40:2619-39
102Παπακοσμά Βηθλεέμ 2:40:43ΓΑΟ Φλώρινας
103Ράμναλης Αργύρης2:41:3640+ Α.Ο. ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ
104Σπαίας Άγγελος2:41:3740+
105Σταυρίδης Επαμεινώνδας2:41:4319-39 Σπάρτακος Ροδόπης
106Γεωργίου Γεώργιος2:41:4740+
107Καρατσιβής Δημήτρης2:42:1440+ ΕΟΣ Λάρισας
108Πιερίδης Νίκος 2:42:1919-39
109Κούτρας Ιωάννης2:42:5940+ Life Wellness Center
110Γερογιάννης Γιώργος2:43:0319-39
111Πουρλιώτης Διονύσης2:43:0440+ mountolympus.gr
112Μαρτίνης Κωνσταντίνος2:43:0540+
113Καραγιάννης Θεοφάνης2:43:3340+ BN Cycling
114Πρασάκη Ματίνα 2:44:11Γ Σ.Ε.Β.Α.Σ Καβάλας
115Αϊβαλιώτης Παναγιώτης2:44:1240+ ΠΥΡΣΟΣ
116Παπακώστας Γιάννης2:44:1319-39
117Σαββαϊδης Σάββας 2:44:1619-39 Σ.Ε.Β.Α.Σ Καβάλας
118Δελλής Νίκος2:44:2319-39
119Τελλίδης Γιώργος2:45:0540+ Road Runners
120Τσαπέκης Παναγιώτης2:45:1040+
121Δέλλιος Χρήστος2:45:4119-39 AcquaΜania Car & Moto Wash
122Τζήμας Χρήστος2:46:0240+2917
123Ρόρρης Λάμπρος2:46:2240+
124Ζαφειράκης Νικήτας2:46:2819-39
125Φασούλας Αντώνης2:46:3440+ Σ.Δ. ΖΕΥΣ Κατερίνης
126Γεωργίου Δημήτρης2:47:0940+
127Κούρου Δημοσθένης2:47:2540+
128Ρεπσένκο Λόρα 2:47:28Γ
129Πολίτης Μαυρίκιος2:48:1340+
130Γλεντής Θωμάς2:48:2040+
131Φίλιππας Στάθης2:48:4119-39 ΑΠΣ Δρομέων Πιερίας ΖΕΥΣ
132Xριστάκη Ειρήνη2:49:09ΓFitSN
133Μπόσκος Αλέξανδρος2:49:1019-39 ΑΟ Φλώρινας
134Περγάμαλης Δημήτριος2:49:1719-39
135Καλόγηρος Δημήτριος2:50:0719-39 Sea World Suunto
136Διαμάντης Ευάγγελος 2:50:4840+
137Nichtburgerova Petra2:51:15ΓFΖΕΥΣ
138Δίγκας Αθανάσιος2:51:4940+ ΣΕΟ Θεσσαλονίκης
139Δεληγιάννης Νίκος2:51:5119-39
140Βακάλης Σωτήρης2:52:0540+
141Χαραλάμπους Πέτρος2:52:1319-39
142Αναστασιάδης Ιωάννης2:52:2640+KAVALA TEAM
143Καραγιάννης Ιωάννης2:53:0719-39 ΣΔΥ Κοζάνης
144Στάκινος Πασχάλης2:53:2719-39Α.Ο.Φλώρινας
145Παζάρογλου Ηρακλής2:53:3419-39
146Πετρίδης Πολύδωρος2:53:3519-39 Sea World
147Γενιτζές Παντελής2:54:4240+ ROUT
148Σπυριδόπουλος Ηλίας2:54:4440+ ROUT
149Γκιαούρης Ιορδάνης2:55:1140+1000 ΔΕΝΤΡΑ – ΠΟΔΗΛΑΤΟΡΑΜΑ
150Παράσχου Άγγελος2:55:1740+
151Koντορούσης Δημήτρης2:55:4640+Orka Team.gr
152Μπούτσικας Θανάσης 2:56:5019-39
153Ξαγαράς Θανάσης2:57:2219-39
154Ξαγαράς Γιώργος2:57:2440+
155Πολάτογλου Χαρίτων2:57:3040+
156Mπούσμπουρας Περικλής2:57:3340+
157Κωνσταντινίδης Τάσος2:57:4340+ ΑΠΣ Δρομέων Πιερίας ΖΕΥΣ
158Kαζούρης Δημήτριος2:57:4440+ ROUT
159Γιαννακοπούλου Δήμητρα2:57:45ΓROUT
160Μυστρίδης Χρήστος 2:59:0219-39 ΑΠΣ Δρομέων Πιερίας ΖΕΥΣ
161Κουτρουπής Χρήστος2:59:0340+
162Λιάμος Γιάννης 2:59:1340+ Road Runners
163Καραλιάς Θωμάς 2:59:5440+ ΑΠΣ Δρομέων Πιερίας ΖΕΥΣ
164Koυρδούπαλος Σωτήριος3:00:0019-39
165Καλλιμάνης Γιώργος3:01:0240+
166Παπαμόσχος Βασίλειος3:01:2419-39
167Τσέτης Θεόδωρος3:02:4340+
168Τσούκας Ευάγγελος3:03:0119-39 ΑΟ Φλώρινας
169Μιχαηλίδης Βασίλειος3:04:2119-39
170Ματσαρίδης Ιωάννης3:04:4440+Ο.Μ.Γιαννιτσών
171Μαυρικάκης Κωνσταντίνος3:05:5540+
172Ευθυμιάδης Κων/νος3:07:0840+Νεάπολις
173Ανδρεαδάκης Μανώλης3:07:1019-39
174Κωνσταντινίδης Ηρακλής3:07:2119-39 Sea World Suunto
175Κούρκουλα Δήμητρα3:08:39ΓΟΛΥΜΠΙΟΙ
176Παπαμανώλης Ιωάννης3:10:3919-39
177Ντούλιας Αχιλλέας3:10:5640+ Runner Magazine
178Πατσιαλάς Χαράλαμπος3:10:5719-39 DKG wellness Team
179Γραμμένος Αντώνιος3:11:0040+
180Γάτσης Νικόλαος3:11:0219-39
181Μυλωνίδης Τίμος3:11:4640+
182Τσάχαλης Δημήτρης3:14:1519-39
183Γεωργιάδης Θεόδωρος3:14:3840+
184Χρήστου Νίνα3:14:43Γ
185Παπαοικονόμου Κώστας 3:16:4319-39 Ε.Ο.Σ ΚΑΒΑΛΑΣ
186Aναστασιάδης Ιωάννης3:17:2019-39
187Πόϊας Παύλος3:18:0519-39
188Κατροδαύλης Κώστας3:18:3919-39
189Roman Aprin3:19:0415-18Team 33
190Βούκαλης Βασίλειος3:19:0540+ NESPO
191Πέρκος Στέφανος3:19:1240+
192Θεοδωράκης Γιάννης3:19:1340+
193Ναυπλιώτης Νικόλαος3:19:2719-39
194Προκόβας Αθανάσιος3:19:5240+ Bolero Shoes
195Ευθυμιάδης Ευθύμιος3:19:5740+
196Σερίφη Ευτυχία3:20:02Γ
197Bασιλείου Κοσμάς3:20:3240+ Road Runners
198Αδαμόπουλος Σπυρίδων3:23:4140+ NASA
199Κωτίδης Κωνσταντίνος3:23:4315-18Ν.Ο.ΚΑΤ
200Βεζυργιανίδης Γεώργιος3:24:2240+ ΛΕΟΝΤΕΣ
201Φεταλίδου Κατερίνα3:24:52Γ
202Ματθαιοπούλου Ελένη3:26:10ΓROUT/DKG WELLNESS TEAM
203Κατσάνος Χρήστος3:26:1140+ ROUT
204Πετρίδου Νόπη3:26:12ΓΧΙΛΙΑ ΔΕΝΔΡΑ – ΠΟΔΗΛΑΤΟΡΑΜΑ
205Γεώργιος Αρχοντίδης3:26:4940+ Team 33
206Jean Luc3:26:5040+ Team 33
207Παπαργύρη Γιώτα3:28:13ΓΕΟΣ Λάρισας
208Αυτζόγλου Πέτρος3:29:2519-39 Just Run
209Πετρίδης Γεώργιος3:32:4219-39
210Ευσταθιάδης Ευστάθιος3:32:4940+
211Αποστόλου Σοφία3:36:02Γ
212Φωτεινοπούλου Χριστίνα3:39:54Γ
213Σιπητάνος Άγγελος3:46:2319-39 Just Run
214Κοντελετσίδης Μιχάλης3:46:2419-39 Just Run
215Μανωλούδης Αντώνης3:48:0519-39
216Σάββας-Γκαντάκας Δημήτριος3:48:0640+
217Ξανθόπουλος Σοφοκλής3:50:4040+TELEX
218Μώρης Γιώργος 3:52:4740+ Just Run
219Κεραμιδιώτης Γιώργος4:04:4140+ ΔΙΟΝ Tηλεόραση
220Παυλίδης Θεόδωρος4:04:4240+ ΔΙΟΝ Tηλεόραση
221Τασχουνίδης Πλάτων4:04:4340+ ΔΙΟΝ Tηλεόραση
222Γκιάτας Αριστείδης4:04:4419-39TELEX
223D’ Angelique Mickael4:16:2640+
224Θεοχάρης Αθανάσιος4:29:4219-39

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
1ος Αγώνας Κήρυξης Ελληνικής Επανάστασης
16-3-2019: Αγώνες 23 & 10 χλμ. στην Αρεόπολη
Δρόμος «Ειρήνης» Ορεστιάδας
27-5-2018: Αγώνας συμπαράστασης για τους δύο Έλληνες στρατιωτικούς στην Ορεστιάδα
Kea Run 2021
Τελευταία ημέρα εγγραφών για τους αγώνες της Κέας
Back to Top