Με επιτυχία ο πρώτος αγώνας στο Εμπόριο.

Την Κυριακή 31 Μαίου πραγματοποιήθηκε στο Εμπόριο Κοζάνης, ο 1ος Ορειβατικός Μουρίκιος Δρόμος με την συμμετοχή 150 δρομέων από όλη την Ελλάδα με νικητή τον Ζαχαρία Θεοδώρου στους άνδρες και την Ιρένα Μαλιμπόρσκα στις γυναίκες. Δείτε τα αποτελέσματα.

Share

Σε μια καταπράσινη διαδρομή πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 31 Μαΐου ο 1ος Ορεινός Μουρίκιος Δρόμος με τη συμμετοχή 150 περίπου δρομέων από όλη την Ελλάδα. Η εκκίνηση και ο τερματισμός δώθηκε από την κεντρική πλατεία του Εμπορίου στον Νομό Κοζάνης. Ο νικητής του αγώνα Ζαχαρίας Θεοδώρου κάλυψε την απόσταση των 24 χλμ. σε 1:46.42 ενώ μόλις δύο δευτερόλεπτα πίσω του τερμάτισε ο Δημήτρης Κασίμης, ο οποίος είναι και ο υπεύθυνος προπονητής του Θεοδώρου και της υπόλοιπης Orca Team. Στην τρίτη θέση και με χρόνο 1:47.30 τερμάτισε ο Ανέστης Αποστολίδης εκπροσωπώντας το νέο κατάστημα για δρομείς στην Θεσσαλονίκη Just Run, ενώ τέταρτος τερμάτισε ο παλιός πρωταθλητής του μαραθωνίου Κώστας Γουγούσης με 1:47.47. Η συνολική υψομετρική διαφορά που κάλυψαν οι δρομείς ήταν 800 μέτρα με χαμηλότερο σημείο στα 680 μ. και υψηλότερο στα 1480 μ.

Στις γυναίκες είχαμε για άλλη μία φορά την κυριαρχία της Ιρένας Μαλιμπόρσκα η οποία τρέχει πλέον με την ομάδα της Under Armour. Η Μαλιμπόρσκα τερμάτισε σε χρόνο 2:01.23 κατακτώντας παράλληλα και την 17η θέση στην γενική κατάταξη. Ακολούθησε η Νίκη Μπυκουβάλα από την Εδεσσαϊκή Γ.Ε. με 2:07.03 και τρίτη ήταν η Ναταλία Παπουνίδου της Salomon Hellas me 2:07.52.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΘέσηΕπώνυμοΌνομαΧρόνοςΣύλλογος Πόλη
1Θεοδώρου Ζαχαρίας1:46:42ORCA TEAMΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
2ΚασίμηςΔημήτριος1:46:44ORCA TEAMΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
3ΑποστολίδηςΑνέστης1:47:30JUST RUNΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
4ΓουγούσηςΚωνσταντίνος1:47:47ΓΑΣ ΚΟΡΗΣΟΥΚΟΡΗΣΟΣ/ΚΑΣΤΟΡΙΑ
5ΤίταςΧρήστος1:49:29ΑΟΦ ΦλώριναςΦΛΩΡΙΝΑ
6ΚωνσταντινίδηςΚοσμάς 1:53:16ΑνεξάρτητοςΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
7ΜανώλαςΚωνσταντίνος1:55:35Αίολος Πτολεμαίδας ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ
8ΚουκουτέγοςΑντώνιος1:56:07ΟΜΓΒΕΡΟΙΑ
9ΑγαθόςΣπυρίδων1:57:14ΚΕΡΚΥΡΑΙΚΟΣ ΓΣΚΕΡΚΥΡΑ
10ΣτογιάννηςΑθανάσιος1:57:46ΑνεξάρτητοςΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ
11ΓαρόφλοςΚωνσταντίνος1:57:51ΟΜΓΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
12ΣτόϊτσηςΚυριάκος1:58:50ΑνεξάρτητοςΕΜΠΟΡΙΟ ΔΗΜΟΣ ΜΟΥΡΙΚΙΟΥ
13ΦιλημέγκαςΓεώργιος1:59:14ΣΔΥ ΚοζάνηςΚΟΖΑΝΗ
14ΚόκληςΣταύρος1:59:36Εδεσσαϊκή Γ.Ε.ΕΔΕΣΣΑ
15ΡουσιαμάνηςΤρύφων2:00:53Σύλλογος Δρομέων Τρικάλων ΤΡΙΚΑΛΑ
16ΜπαρτζιώκαςΕυάγγελος2:01:23Σύλλογος Δρομέων Τρικάλων ΤΡΙΚΑΛΑ
17Μαλιμπόρσκα – ΚυριάκουΙρενα2:01:23UNDER ARMOURΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ
18ΔανιηλίδηςΚυριάκος2:01:55ΕΜΠΟΡΙΟΥ ΔΗΜΟΣ ΜΟΥΡΙΚΙΟΥ
19ΔέλλιοςΙωάννης2:05:47ΣΔΥΚ ΠτολεμαΐδαςΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ
20ΦολτόπουλοςΜωυσής2:05:47Αρδασσα Mountaining TeamΑΡΔΑΣΣΑ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ
21ΣουμαλιάςΖήνων2:06:27ΛΕΣΧΗ ΕΙΔΙΚΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝΚΑΣΤΟΡΙΑ
22ΜπουκουβάλαΝίκη2:07:03Εδεσσαϊκή Γ.Ε.ΕΔΕΣΣΑ
23ΚαλδέληςΠαναγιώτης2:07:03ΣΔΥ ΚοζάνηςΚΟΖΑΝΗ
24ΠαπουνίδουΝαταλία2:07:52ΣΑΛΟΜΟΝ HELLASΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
25ΤάχοςΔημήτριος2:09:29Σύλλογος Δρομέων Τρικάλων ΤΡΙΚΑΛΑ
26ΨαϊλαςΓεώργιος2:09:45ΚΕΡΚΥΡΑΙΚΟΣΚΕΡΚΥΡΑ
27ΚαμαριωτίδηςΑναστάσιος2:09:51JUST RUNΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
28Κόλλιας Νικόλαος2:10:09ΕΜΠΟΡΙΟΥ ΔΗΜΟΣ ΜΟΥΡΙΚΙΟΥ
29ΠαναγιωτίδηςΔημήτριος2:10:49ΟΜΓΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
30ΠαντακίδηςΣπυρίδων2:11:03ΟΜΓ
31ΣούκοςΙωάννης2:11:03ΟΜΓ
32ΚαταπόδηςΣπυρίδων2:11:08Σύλλογος Κέρκυρας
33ΣιαμόγλουΑλέξανδρος2:11:18ΣΔΥ Κοζάνης
34ΠατουλίδηςΠέτρος2:12:27ΣΔΥ ΚοζάνηςΚΟΖΑΝΗ
35ΤραπέζαςΔημήτριος2:12:46ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣΓΡΕΒΕΝΑ
36ΟικονόμουΙωάννης2:13:12ΑνεξάρτητοςΑΡΤΑ
37ΣκορδάςΠασχάλης2:14:22ΣΔΥ Κοζάνης
38ΧύταςΧρήστος2:14:39Ανεξάρτητος
39ΦραντζεσκάκηςΜάνος2:15:02Τρεχαλίσιους – ΒουναλίσιουςΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
40ΠαναγιωτίδηςΠαναγιώτης2:15:16Σύλλογος ΠΑΟΚΘεσσαλονίκηςΚΑΣΤΟΡΙΑ
41ΠέτσοςΧρήστος2:16:09ΟΜΓ
42ΚουσαλίδηςΚωνσταντίνος2:17:39ΣΔΥ ΚοζάνηςΚΟΖΑΝΗ
43ΠλούσιοςΚωνσταντίνος2:17:43Ανεξάρτητος
44ΠαπακοσμάςΚοσμάς 2:18:32Σύλλογος Πτολεμαΐδας
45ΟυζουνίδηςΧρήστος2:19:00ΟΜΓΚΡΥΑ ΒΡΥΣΗ ΠΕΛΛΗΣ
46ΣταθόπουλοςΔημήτριος2:19:30ΣΔΥ Κοζάνης
47ΚαρατζέτζοςΑριστείδης2:19:47ΣΔΥ ΚοζάνηςΚΡΟΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
48ΜαυρουδήςΓεώργιος2:20:30ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣΔΡΑΜΑ
49ΡεντάκηςΜιχαήλ2:20:58ΟΜΓ
50ΙωαννόπουλοςΙωάννης2:21:35ΑΟΦ ΦλώριναςΤΡΟΠΑΙΟΥΧΟΣ/ΦΛΩΡΙΝΑ
51ΠατούραΦρόσω2:22:06ΣΔΥ ΚοζάνηςΚΟΖΑΝΗ
52ΙωαννίδηςΘεόδωρος2:22:24Σύλλογος Πτολεμαΐδας
53ΜπίσμπαςΘωμάς2:22:35KATERINI TRAIL RUNNINGΚΑΤΕΡΙΝΗ
54ΔραγατάςΚωνσταντίνος2:22:48ΣΔΥ Κοζάνης
55ΝτάγκαςΠαναγιώτης2:23:07ΑνεξάρτητοςΚΟΖΑΝΗ
56ΠαπαδόπουλοςΙωάννης2:23:15Ορειαβατική Λέσχη Εορδαίας
57ΒασδάρηΣουζάνα2:23:26ΑνεξάρτητοςΓΡΕΒΕΝΑ
58ΛαμπρινίδηςΔημήτριος2:24:10ΤΑΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
59ΠαπαιωάννουΓεώργιος2:24:10ΑΣ Ποσειδών Ιωαννινών
60ΓιαννόπουλοςΓεώργιος2:24:17ΣΔΥ Κοζάνης
61ΠολυχρονίδηςΙωάννης2:24:57ΑνεξάρτητοςΜΕΣΟΒΟΥΝΟ ΔΗΜΟΣ ΒΕΡΜΙΟΥ
62ΠαπανικολάουΑλέξανδρος2:25:05ΟΜΓ
63ΚακλίδηςΔημήτριος2:26:14Σύλλογος Πτολεμαΐδας
64ΟυζουνίδηςΙωάννης2:26:42ΟΜΓΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
65ΒεζυρίδηςΚωνσταντίνος2:26:53ΟΜΓ
66ΤσίγκαςΦίλιππος2:27:07ΣΔΥ ΚοζάνηςΚΟΖΑΝΗ
67ΠαππάςΔιονύσιος2:27:12ΟΜΓΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
68ΑθανασιάδηςΑνδρέας2:27:20ΣΔΥ Κοζάνης
69ΔανιηλίδηςΑθανάσιος2:27:35Λέσχη Εορδαίας
70Δρουδράκης Δημήτριος2:27:45ΣΔΥ Κοζάνης
71ΠατσίκαςΚωνσταντίνος2:27:47Α.Σ Δόξα Αναργύρων
72ΜελανοφρύδηςΓεώργιος2:27:49Ορειβατικός Σύλλογος Κτενίου
73ΧριστοδούλουΘεόδωρος2:28:10ΣΔΥ ΚοζάνηςΚΟΖΑΝΗ
74ΚαραγκιουρίδηςΓεώργιος2:28:15ΑνεξάρτητοςΑΜΜΟΥΔΙΑ/ ΣΕΡΡΩΝ
75ΠαπαδημητρίουΘωμάς2:29:00ΑνεξάρτητοςΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ
76ΒουλγαρίδηςΔημήτριος2:29:18ΟΜΓΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
77ΒουλγαρίδηςΧρήστος2:29:18ΟΜΓ
78ΠουταλήςΙωάννης2:29:22Σύλλογος Πτολεμαΐδας
79Ντανζελίκ Μικαελ2:29:25Ανεξάρτητος
80ΚανλήςΘεολόγος2:29:45ΑνεξάρτητοςΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ
81ΚοτσελίδηςΠαναγιώτης2:29:58ΕΠΑΛ Πτολεμαίδας
82ΣκόδραςΠαντελής2:30:15ΑνεξάρτητοςΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ
83ΡουσιαμάνηςΚωνσταντίνος2:30:37Σύλλογος Δρομέων Τρικάλων
84ΤσίρτσηςΓεώργιος2:31:12Χιλιομόδι Κορινθίας
85ΠάτσοςΓεώργιος2:31:35ΟΜΓ
86ΑρμενίδηςΑθανάσιος2:31:35ΣΕΒΑΣ Θεσσαλονίκης ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
87ΓάϊτάνηςΧαράλαμπος2:31:49ΟΜΓ
88ΠαγκαλίδηςΚωνσταντίνος2:33:22ΣΔΥ Κοζάνης
89ΤσιντσαρΖοραν2:34:07ΟΜΑΔΑ ΕΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
90ΓίτσαςΚωνσταντίνος2:34:40Ανεξάρτητος
91ΦαγκρίδαςΚωνσταντίνος2:34:40Σύλλογος Δρομέων Τρικάλων
92ΧριστοδούλουΣάββας2:35:27ΣΔΥ Κοζάνης
93ΤσιμούραςΘεόδωρος2:36:30ΕΟΣ ΛΙΤΟΧΩΡΙΟΥΛΙΤΟΧΩΡΙΟΥ ΠΙΕΡΙΑΣ
94ΤσαβδαρίδηςΕυστάθιος2:36:42ΣΕΟ Θεσσαλονίκης
95ΡούσσοςΕυστάθιος2:36:42ΣΔΥ Κοζάνης
96ΠροσπαθόπουλοςΑλέξανδρος2:36:50ROAD RUNNERS
97ΣιαρλίδηςΒασίλειος2:37:20Αρδασσα Mountaining Team
98ΜητρούληςΔημήτριος2:37:50Αρδασσα Mountaining Team
99ΧατζηπαναγιωτίδηςΛεωνίδας2:38:10ΣΔΥ Κοζάνης
100ΚίληςΚυριάκος2:38:37Ορειαβατική Λέσχη Εορδαίας
101ΤελίδηςΓεώργιος2:38:52ROAD RUNNERS
102ΣπυρόπουλοςΜηνάς2:39:20ΣΔΥ Κοζάνης
103Τσακίρη Κυριακή2:39:44ΑνεξάρτητοςΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
104ΤσιφλίδουΚούλα2:40:45ΣΔΥ ΚοζάνηςΚΟΖΑΝΗ
105ΚατάνοςΑντώνιος2:42:18ΟΜΓΕΡΑΤΥΡΑ/ΚΟΖΑΝΗΣ
106ΒασιλειάδηςΧαράλαμπος2:44:17Ανεξάρτητος
107ΧατζηγιαννάκηςΘωμάς2:44:17ΣΔΥ Κοζάνης
108ΜπούσμπουραςΠερικλής2:46:35ΑνεξάρτητοςΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
109ΦίλιππαςΣτάθης2:46:40TRAIL RUNNINGΚΑΤΕΡΙΝΗ
110ΠεχλιβανίδηςΚωνσταντίνος2:47:00ΟΜΓ
111ΠαπακοσμάΒηθλεέμ2:47:25ΑΟΦ ΦλώριναςΦΛΩΡΙΝΑ
112ΚατακαλίδηςΝικόλαος2:48:08ΣΔΥ Κοζάνης
113ΒενίδηςΛεωνίδας2:50:00ORCA TEAMΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
114ΓκέκαςΑθανάσιος2:50:25Σύλλογος Δρομέων Τρικάλων ΤΡΙΚΑΛΑ
115ΘέμεληςΓεώργιος2:50:25Σύλλογος Δρομέων Τρικάλων ΤΡΙΚΑΛΑ
116ΒασιλειάδηςΒασίλειος2:50:25Σύλλογος Δρομέων Τρικάλων
117ΓιαφούρηςΗλίας2:51:52ΟΜΓ
118ΜανδέλαςΧάρης2:52:10ΣΔΥ Κοζάνης
119ΘωίδηςΓεώργιος2:52:30ΣΔΥ Κοζάνης
120ΤριανταφύλλουΧάρης2:53:00ΣΔΥ Κοζάνης
121ΡαφαηλίδηςΝικόλαος2:53:16ΕΜΠΟΡΙΟΥ ΔΗΜΟΣ ΜΟΥΡΙΚΙΟΥΚΑΣΤΟΡΙΑ
122ΤσάμοςΕλευθέριος2:55:04Σύλλογος Περιβάλλοντος Οινόη Καστορίας
123ΠασχαλίδηςΠαναγιώτης2:55:34ΕΠΑΛ Πτολεμαίδας
124ΤσακαλίδηςΚωνσταντίνος2:56:27ΟΜΓ
125ΑκρίβοςΧρήστος2:57:00Σύλλογος Δρομέων Τρικάλων ΤΡΙΚΑΛΑ
126ΤελλίδηςΠαναγιώτης2:57:25Ανεξάρτητος
127ΖέρβαςΚωνσταντίνος2:58:47Ανεξάρτητος
128ΚαρασιούναςΒασίλειος2:59:02ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ
129ΠράπαςΦώτιος2:59:17Ανεξάρτητος
130ΛιαμόςΙωάννης3:08:40ROAD RUNNERS
131ΜπάλτοςΓεώργιος3:09:06ΟΜΓΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
132ΦιλιππίδουΑναστασία3:11:25ΜΑΡΑΘΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
133ΣάμιοςΚωνσταντίνος3:14:33ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ
134ΚαραμπάσηςΠασχάλης3:16:27ROAD RUNNERS
135ΤασιώνηΒασιλική3:20:06ΣΔΥΚ ΠτολεμαΐδαςΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ
136ΠαπαδόπουλοςΘεόδωρος3:21:25Σύλλογος Περιβάλλοντος Οινόη Καστορίας
137ΠαπαιωάννουΠαναγιώτης3:21:30Σύλλογος Περιβάλλοντος Οινόη Καστορίας
138ΚαζαντζήςΔημήτριος3:30:00ΑνεξάρτητοςΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ
139ΒασιλείουΚοσμάς 3:31:00ROAD RUNNERS
140ΤσόλοςΠαναγιώτης3:32:00ΟΜΓΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
141ΛαζαρίδηςΗλίας3:34:00ΑνεξάρτητοςΜΑΥΡΟΠΗΓΗ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ
142ΛιάροςΒασίλειος3:34:42ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ ΣΤΙΒΟΥ ΕΔΕΣΣΑΣ
143ΚαρύδουΕλένη3:34:54ΑνεξάρτητοςΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ
144ΚυριλίδηςΒασίλειος3:35:00ΕΟΣ Καβάλας
145ΒαδίναςΚωνσταντίνος3:35:00ΑνεξάρτητοςΣΕΡΡΕΣ
146ΓράϊδηςΧρήστος3:35:00Ανεξάρτητος
147ΠαρεσίδηςΣοφοκλής3:35:00Ανεξάρτητος
148ΜαυρίδηςΠαναγιώτης3:35:00ΟΜΓΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
149ΒλάχουΧρήστος3:35:00Ανεξάρτητος
150ΒυζαρέληςΑπόστολος3:35:00JUST RUN
151ΜαυρουδήΓλυκερία 3:35:00Δράμα
152ΜανάσηςΠολυχρόνης3:40:09POONTANS
153ΣιδηρόπουλοςΜιλτιάδης4:20:00Ανεξάρτητος

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ο αγώνας του βουνού
Οι πλαγιές του όμορφου Ταϋγετου θα φιλοξενήσουν και το φετινό αγώνα Taygetos Challenge που περιλαμβάνει αγώνες βουνού 42 και 17 χλμ το διήμερο 7 και 8 Απριλίου.
2ος Βυζαντινός Αγώνας 50 χλμ.
20-1-2019: Αγώνας 50 χλμ. στα Μέγαρα
Στην τελική ευθεία για το ανοιξιάτικο Nike Run
Συνεχίζοντας την παράδοση των τελευταίων ετών, εκατοντάδες δρομείς αναμένεται να πλημμυρίσουν το Πάρκο «Αντώνης Τρίτσης» στο Ίλιον την Κυριακή 9 Μαΐου, συμμετέχοντας στον 9ο αγώνα της σειράς Nike Runs, που διοργανώνει η Nike, επιβεβαιώνοντας για μία ακόμη φορά το πάθος της για το τρέξιμο. Δηλώστε τώρα συμμετοχή στο 210 9490590 και πάρτε μέρος στη μεγάλη γιορτή!
Back to Top

Μετάβαση στο περιεχόμενο