Κάθε χρόνο και καλύτερα

Με μεγάλη αγωνιστική επιτυχία διεξήχθη ο 22ος Ορειβατικός Μαραθώνιος Ολύμπου. Ο Νίκος Κωστόπουλος και η Ειρήνη Μαλιμπόρσκα ήταν οι μεγάλοι νικητές.

Share

Με τη συμμετοχή 217 αθλητών πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 7 Σεπτεμβρίου ο 22ος Ορειβατικός Μαραθώνιος Ολύμπου που διοργανώνεται από τον ΕΟΣ Θεσσαλονίκης υπό την αιγίδα του Δήμου Λιτόχωρου και της Ελληνικής Ομοσπονδίας Ορειβασίας και Αναρρίχησης (Ε.Ο.Ο.Α.).

Από τους 217 αθλητές (204 άντρες και 13 γυναίκες) που στάθηκαν στην γραμμή της εκκίνησης εγκατέλειψαν συνολικά 28 αθλητές ενώ 189 κατάφεραν να καλύψουν τα 35,134 μ. της διαδρομής.

Πρώτος τερμάτισε με χρόνο 4:33:51,1 ο αθλητής του ΕΟΣ Αχαρνών – Salomon και συνεργάτης του Runner Νίκος Κωστόπουλος και ακολούθησαν οι Νικόλαος Σιδερίδης με χρόνο 4:40:17,8 και Γιάτσεκ Μπόγκοτς με χρόνο 4:46:16,9 που κατέλαβαν τη δεύτερη και τρίτη θέση αντίστοιχα.
Μετά τον αγώναο Νίκος Κωστόπουλος δήλωσε:” Εξαιρετική η φετεινή διοργάνωση. Οι σταθμοί πολύ καλά οργανωμένοι, οι κριτές άψογοι, ο καιρός θαυμάσιος για βόλτα στο βουνό αλλά λίγο ζεστός για αγώνα. Το ρεκόρ συμμετοχών δείχνει το ολοένα αυξανόμενο ενδιαφέρον του κόσμου για τους αγώνες βουνού. Συγχαρητήρια σε όλους όσους δούλεψαν για την επιτυχία του αγώνα. Και του χρόνου, να είμαστε καλά.

Πρώτη στις γυναίκες και 7η στη γενική κατάταξη η Ιρένα Μαλιμπόρσκα με χρόνο 4:53:46,8 του ΕΟΣ Λιτοχώρου με δεύτερη τη Ναταλία Παπουνίδου της Salomon με χρόνο 5:02:51,2 και τρίτη την Αμαλία Ματθαίου του Τρεχαλίς-Βουναλίς.

Δεν μπορούμε παρά να τονίσουμε ότι ο μεγάλος αριθμός των αθλητών που συμμετείχαν (πέρυσι είχαν τερματίσει 96 αθλητές) φανερώνει ότι η «δίψα» των δρομέων για παρουσία σε έναν αγώνα σ’ αυτό το δύσκολο και μοναδικό βουνό της Ελλάδας ολοένα και μεγαλώνει.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΚΑΤΑΤΑΞΗΑΘΛΗΤΗΣ/ΤΡΙΑΕΤ.ΓΕΝ.ΦΥΛΛΟΕΠΙΔΟΣΗΣΥΛΛΟΓΟΣ
1ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ 1965Α4h23:51,1 ΕΟΣ ΑΧΑΡΝΩΝ SALOMON
2ΣΙΔΕΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1981Α4h20:17,8
3ΜΠΟΓΚΟΤΣ ΓΙΑΤΣΕΚ 1975Α4h26:16,9
4ΖΙΑΜΠΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1969Α4h29:02,1 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ
5ΦΩΤΕΙΝΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1973Α4h29:02,1 Ο.Σ.ΣΠΑΤΩΝ
6ΜΠΑΡΤΖΙΩΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1951Α4h52:57,9 Σ.Δ.Υ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ
7ΜΑΛΙΜΠΟΡΣΚΑ ΙΡΕΝΑ 1965Γ4h53:46,8 ΕΟΣ ΛΙΤΟΧΩΡΟΥ
8ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ 1969Α4h57:01,1 ΣΕΟ ΚΟΖΑΝΗΣ
9ΧΑΛΚΙΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 1954Α4h57:06,2 Σ.Δ.Υ. ΒΟΛΟΥ
10ΖΑΝΕΒ ΒΛΑΔΙΜΗΡΟΣ 1988Α5h01:09,3 ORKA TEAM
11ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1963Α5h01:59,9
12ΠΑΠΟΥΝΙΔΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ 1965Γ5h02:51,2 SALOMON
13ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΗΣ 1979Α5h02:55,1 Ο.Μ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
14ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1964Α5h06:09,8 Ο.Μ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
15ΡΟΥΣΙΑΜΑΝΗΣ ΤΡΥΦΩΝ 1974Α5h09:52,6 Σ.Δ.Υ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ
16ΚΟΥΚΟΥΤΕΓΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 1968Α5h14:28,9 Ο.Μ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
17FIJNAUT STAN 1968Α5h16:56,8
18ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1968Α5h19:46,4 ΕΟΣ ΞΑΝΘΗΣ
19ΜΑΡΙΝΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 1977Α5h20:40,7 ΕΟΣ ΛΙΤΟΧΩΡΟΥ
20ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1974Α5h22:31,1
21ΜΑΤΘΑΙΟΥ ΑΜΑΛΙΑ 1968Γ5h25:48,8 ΤΡΕΧΑΛΙΣ.ΒΟΥΝΑΛΙΣ
22ΦΑΓΚΡΙΔΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1969Α5h21:11,2 Σ.Δ.Υ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ
23ΓΚΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1965Α5h21:11,2
24ΒΑΜΒΑΚΙΤΗΣ ΑΡΓΥΡΗΣ 1981Α5h26:20,9
25ΝΑΤΣΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1959Α5h26:22,6 ΧΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ
26ΣΤΑΥΡΟΥ ΒΑΣΩ 1982Γ5h26:22,6
27ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1965Α5h28:45,0
28ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1965Α5h29:52,9 ORKA TEAM
29ΦΟΛΤΟΠΟΥΛΟΣ ΜΩΥΣΗΣ 1984Α5h21:08,4 ΟΡ.ΛΕΣΧΗ ΑΡΔΑΣΣΑΣ
30ΠΑΤΟΥΛΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 1964Α5h22:10,4 PONTOKOMI
31ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1965Α5h25:56,5 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ
32ΕΦΡΑΙΜΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1956Α5h25:56,5 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ
33ΝΙΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1967Α5h26:24,1 ΕΟΣ ΛΙΤΟΧΩΡΟΥ
34ΤΖΑΒΑΡΑΣ ΠΕΠΠΑΣ 1974Α5h29:28,3
35ΜΑΛΕΚΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ 1971Α5h29:37,2 ΕΟΣ ΧΑΝΙΩΝ
36ΦΑΧΟΥΡΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1977Α5h50:35,3
37ΔΑΒΙΩΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1990Α5h51:22,6 ΧΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ
38ΔΙΟΝΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ 1978Α5h54:15,5
39ΝΤΕΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1972Α5h55:39,8 Ο.Α.Λ.ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
40ΜΠΑΡΙΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1952Α5h56:00,8 Σ.Δ.Υ. ΧΑΝΙΩΝ
41ΜΑΛΛΙΑΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1966Α5h56:00,8
42ΒΕΝΕΤΟΥΛΗΣ ΔΡΟΣΟΣ 1951Α5h58:40,6 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ
43ΠΕΡΙΚΛΕΟΥΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 1981Α6h01:16,2 ΕΟΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ
44ΘΕΟΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1966Α6h01:36,1
45ΣΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1967Α6h02:39,3 ΚΑΒΑΛΑ ΤΕΑΜ
46ΜΑΥΡΟΥΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 1966Α6h04:01,7 ΕΟΣ ΛΙΤΟΧΩΡΟΥ
47ΦΙΛΙΠΠΑΣ ΣΤΑΘΗΣ 1972Α6h05:44,6
48ΜΠΟΥΚΟΥΒΑΛΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ 1972Γ6h06:55,6
49ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΤΑΣ 1973Α6h07:49,1 Ο.Α.Λ.ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
50ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1978Α6h09:43,1 PARNITHA
51ΚΟΤΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1966Α6h10:56,1
52ΟΥΖΟΥΝΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1974Α6h11:04,3 Ο.Μ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
53ΖΑΝΑΣ ΝΙΚΟΣ 1973Α6h11:33,7
54ΧΥΤΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ 1953Α6h11:36,9 Σ.Δ.Υ. ΒΟΛΟΥ
55ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1970Α6h12:15,8
56ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1974Α6h13:27,7
57ΜΑΝΙΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1968Α6h14:53,2 SEAWORLD DIVING
58ΚΟΜΙΤΣΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1977Α6h14:53,2
59ΛΙΑΓΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1965Α6h15:57,5 ΕΟΣ ΛΙΤΟΧΩΡΟΥ
60ΜΑΔΥΝΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1965Α6h16:40,5 ΕΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ
61ΚΑΚΑΡΩΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1955Α6h16:54,6 Ο.Λ.ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
62ΠΙΝΔΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1975Α6h17:54,0
63ΚΟΝΤΟΚΩΣΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1969Α6h20:22,3 Σ.Δ.Υ. ΑΘΗΝ
Ν
64ΣΑΜΟΛΑΔΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1980Α6h20:28,3 ΧΙΟΣ
65ΤΑΧΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1957Α6h20:40,9
66ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1981Α6h22:36,9
67ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΣΠΥΡΟΣ 1966Α6h23:38,3 ΕΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ
68ΝΑΤΣΙΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 1964Α6h23:52,2 ΧΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ
69ΜΠΑΤΖΙΤΕΓΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 1962Α6h24:09,2
70ΤΣΙΚΝΑ ΧΑΡΑ 1981Γ6h25:24,8 ΕΟΣ ΛΑΜΙΑΣ
71ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ ΓΙΑΝΝΗΣ 1958Α6h27:54,3 ΕΟΣ ΑΧΑΡΝΩΝ
72ΜΑΝΙΑΣ ΑΡΓΥΡΗΣ 1970Α6h28:15,5
73ΘΑΝΟΣ ΝΟΚΟΛΑΟΣ 1972Α6h28:43,5 ΑΕΘΛΙΟΣ ULTRA
74ΘΑΛΑΣΣΗ ΕΙΡΗΝΗ 1959Γ6h28:43,5
75ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1974Α6h29:46,0
76ΠΟΛΥΖΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1979Α6h29:51,1
77ΒΥΖΑΡΕΛΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 1973Α6h20:45,1 SEAWORLD DIVING
78ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1974Α6h20:47,0 RUNNING NEWS
79ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 1976Α6h20:47,0 Ο.Μ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
80ΔΡΟΣΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1969Α6h21:30,2 ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΩΝ
81ΧΥΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1960Α6h21:30,2
82ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 1962Α6h21:44,3
83ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 1963Α6h22:45,1 PONTOKOMI
84ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1988Α6h22:54,8 TREKKING HELLAS ΗΠΕΙΡΟΥ
85ΤΣΙΜΟΥΡΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1958Α6h23:48,0 ΕΟΣ ΛΙΤΟΧΩΡΟΥ
86ΒΛΑΧΟΔΗΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1958Α6h24:40,9
87ΚΩΤΤΗΣ ΓΑΒΡΙΗΛ 1979Α6h27:31,3
88ΣΤΕΙΑΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1969Α6h27:49,2 ΣΕΟ ΠΑΤΡΑΣ ’ΩΛΕΝΟΣ’
89ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ 1965Α6h28:56,2
90ΠΑΡΙΖΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1950Α6h20:12,0 ΕΟΣ ΝΑΟΥΣΑΣ
91ΣΙΟΥΛΑΣ ΝΙΚΟΣ 1956Α6h20:15,2 ΣΕΒΑΣ ΟΡΕΙΒ.ΛΕΣΧΗ
92ΠΑΡΛΑΠΑΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1951Α6h21:14,6 ΣΧΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
93ΤΣΙΛΙΚΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1964Α6h21:24,2
94ΘΕΟΧΑΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1970Α6h21:41,4 ΒΕΤ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
95ΓΕΩΡΓΟΥΛΗΣ ΦΙΛΛΙΠΟΣ 1980Α6h21:52,3 Ο.Μ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
96ΖΑΠΑΡΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1977Α6h24:08,9 ΣΧΟΛΗ ΟΔΗΓΩΝ ΖΑΠΑΡΤΑΣ
97ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ 1977Α6h24:30,7
98ΠΑΡΙΖΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1956Α6h24:48,6 ΕΟΣ ΝΑΟΥΣΑΣ
99ΜΑΧΙΛΗ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ 1965Γ6h24:50,6 Ο.Α.Λ.ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
100ΤΣΙΡΙΚΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 1948Α6h24:50,6 ΣΕΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
101ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1975Α6h25:24,1
102ΚΑΛΔΕΛΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1974Α6h26:56,4
103ΠΑΤΟΥΡΑ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ 1981Γ6h26:56,4
104ΡΟΥΣΑΜΑΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1968Α6h27:04,1 Σ.Δ.Υ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ
105ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1964Α6h29:24,6
106ΠΙΤΕΝΗΣ ΘΝΑΣΗΣ 1981Α6h52:20,1 ΧΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ
107ΜΥΛΩΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1966Α6h54:31,0 ΠΟΦΥΟ ΝΑΟΥΣΑΣ
108ΖΟΥΡΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1962Α6h54:51,0
109ΠΟΛΑΤΟΓΛΟΥ ΧΑΡΙΤΩΝ 1955Α6h54:53,9
110ΡΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1969Α6h55:24,6
111ΜΗΤΡΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1961Α6h59:06,1 ΟΡ.ΛΕΣΧΗ ΑΡΔΑΣΣΑΣ
112ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΛΑΜΠΡΙΝΟΣ 1979Α6h59:15,4
113ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1951Α7h01:19,4 ΕΥΧΙΔΑΣ ΠΛΑΤΑΙΩΝ
114ΜΠΕΚΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 1974Α7h01:48,7 Σ.Δ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ
115ΤΣΑΜΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1962Α7h02:25,4 ΣΧΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
116ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1964Α7h02:52,0 ΠΕΠΑ
117ΟΥΖΟΥΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1948Α7h03:23,5 Ο.Μ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
118ΜΑΛΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ 1980Α7h04:10,1
119ΑΡΑΠΟΓΛΟΥ ΣΤΕΡΓΙΟΣ 1973Α7h04:34,4
120ΠΑΠΠΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1959Α7h04:37,7 ΣΕΒΑΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ
121ΑΝΘΟΜΕΛΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 1969Α7h05:40,5 Ο.Σ. ΑΕΤΟΜΗΛΙΤΣΑΣ
122ΚΑΡΕΝΤΖΟΣ ΛΟΥΚΑΣ 1975Α7h07:32,4
123ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ 1964Α7h10:40,7
124ΑΡΓΥΡΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 1966Α7h10:47,8
125ΒΑΡΒΑΡΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1967Α7h10:47,8
126ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1966Α7h13:02,2 Σ.Δ.Υ. ΑΘΗΝΩΝ
127ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1954Α7h13:37,0 Α.Ο.Σ. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ
128ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 1973Α7h14:08,5 ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΚΑΤΑΔΡΟΜΩΝ
129ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1963Α7h14:31,2
130ΤΣΙΑΡΓΑΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1957Α7h15:59,3
131ΓΙΓΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ 1961Α7h18:19,0 ΕΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ
132ΠΟΥΤΑΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1963Α7h19:09,4
133ΜΑΡΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1967Α7h19:34,3
134ΖΑΠΡΟΥΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1952Α7h22:41,6 ΕΟΣ ΝΙΓΡΙΤΑΣ
135ΜΑΚΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1980Α7h26:46,5 2917 RUNNING STORE
136

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
150 δρομείς στα Κώπαια
Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά έγινε με μεγάλη επιτυχία το Σάββατο 21 Ιουλίου ο 2ος αγώνας Γλά (10 χλμ) στα πλαίσια των εκδηλώσεων Κώπαια 20012. Στον αγώνα έλαβαν μέρος περισσότεροι από 150 δρομείς απολαμβάνοντας τη διαδρομή που επεφύλασσε πολλές εκπλήξεις. Δείτε τα αποτελέσματα.
11ος Olympus Marathon
29-6-2014: Το βουνό του Ολύμπου θα φιλοξενήσει για 11η χρονιά τον πιο διάσημο ορεινό μαραθώνιο της χώρας μας.
21ος Γύρος της Πόλεως στην Κυπαρισσία
18-6-2016: Για 21η χρονιά ο γύρος της πόλης
Back to Top
runnermagazine.gr
CLOSE
Runner Magazine Our E-shop is up and running...
Μετάβαση στο περιεχόμενο