Μαγγίνας και Κατζουράκη στον 10ο Ημιμαραθώνιο Αιγιαλείας

Δείτε τι έγινε στον 10o Ημιμαραθώνιο Αιγιαλείας

10ος Ημιμαραθώνιος Αιγιαλείας Μαγγίνας

Πραγματοποιήθηκε μέσα στην πόλη του Αιγίου ο Ημιμαραθώνιος Αιγιαλείας με αρκετές συμμετοχές.

Νικητής αναδείχθηκε ο Δήμος Μαγγίνας στους άνδρες με 1:10:45. Ο 39χρονος πλέον δρομέας πέρασε τα πρώτα 10χλμ. σε 33:20 και στη συνέχεια κινήθηκε σχεδόν στον ίδιο ρυθμό μέχρι και τον τερματισμό.

Δεύτερος ήταν ο Θωμάς Πούλος σχεδόν ένα λεπτό πίσω με 1:11:08, ενώ τρίτος ήταν ο Νικόδημος Νικολακέας με 1:11:22.

Στις γυναίκες, την πρώτη θέση κατέλαβε η Χριστίνα Κατζουράκη με 1:25:22 με την Στεφανία Λεοντιάδου να είναι δεύτερη με 1:31:24 και την Βηθλεέμ Σαπίου να κατακτά την τρίτη θέση με 1:33:07.

Στον μικρότερο αγώνα των 5χλμ. νικητής ήταν ο ντόπιος δρομέας και αθλητής στίβου Ανδρέας Γεωργίου με 16:13, ενώ πρώτη γυναίκα ήταν η Άννα Μποδιώτη σε 20:20.