Καλή παρουσία ο Ευαγγελίδης στον Μαραθώνιο του Manchester

4η θέση και 2:25:39 για τον Έλληνα μαραθωνοδρόμο στον Manchester Asics Greater Manchester Marathon

Ακόμα μία πολύ καλή εμφάνιση από τον Δήμο Ευαγγελίδη είχαμε το περασμένο Σαββατοκύριακο στον Μαραθώνιο του Manchester Asics Greater Manchester Marathon. Ο Έλληνας πρωταθλητής τερμάτισε στην 4η θέση σημειώνοντας 2:25:39.

Τα περάσματα του ήταν αρκετά μοιρασμένο αφού διένυσε τα πρώτα 21,1 χλμ. σε 1:12:26, στοχεύοντας σε έναν χρόνο κάτω από το 2:25.

Νικητής του αγώνα αναδείχθηκε ο Βρετανός Στίβεν Μπέιτον σε 2:22:34 ενώ συνολικά τερμάτισαν 15.149 δρομείς.

Μετά τον αγώνα ο “γιατρός” έγραψε στην προσωπική του σελίδα στο facebook: “4η θέση και 2:25:39. Όχι ένας εξαιρετικός χρόνος αλλά το καλύτερο που μπορούσα σήμερα. Συγχαρητήρια στον Kevin Rojas και στον James Turner (συναθλητές του Team Price for Brighton & Hove AC) για τη 2η και τη 12η θέση και τους χρόνους κάτω από 2:30. Πολλά ευχαριστώ στην προπονήτριά μου, Allison Benton, στον David Benton για την υποστήριξη και στη γυναίκα μου Κική για όλα!

La Valette Marathon 2024: Οι Έλληνες