Δείτε το βίντεο και τους νικητές από την Χίο

Με επιτυχία ο 7ος Ημιμαραθώνιος Χίου «Στο Νησί της Μαστίχας»

Εντυπωσίασε για ακόμη μία χρονιά ο 7ος Ημιμαραθώνιος της Χίου που πραγματοποιήθηκε την περασμένη Κυριακή 26 Αυγούστου. Πάνω από 900 δρομείς από 16 χώρες έτρεξαν μέσα στα μαγευτικά στενά του Κάμπου της Χίου σε μία από τις ωραιότερες διαδρομές του νησιού της Μαστίχας, ενώ η διοργάνωση (Σύλλογος Αθλητών Υγείας Χίου) φροντίζει για να μπορούν να συμμετέχουν δρομείς όλων των επιπέδων και ηλικιών.

O νικητής του αγώνα των 10,5 χλμ. Χριστόφορος Μερούσης.

Στον Ημιμαραθώνιο νικητής ήταν ο Κυριάκος Συμιριώτης του ΦΟΒ που τερμάτισε σε 1:19:46, ενώ η Αντωνία Μονιούκα – Σαράντη ήταν η πρώτη γυναίκα με 1:37:43.
Στον αγώνα των 10,5 χλμ. ο Χριστόφορος Μερούσης του ΦΟΒ έκοψε πρώτος το νήμα του τερματισμού με 35:25, ενώ η Ειρήνη Μιχαλά ήταν η πρώτη γυναίκα με 41:18.
Στον αγώνα των 5 χλμ. πρώτοι τερμάτισαν ο Γιώργος Ιατρουδέλλης με 18:11 του Παγχιακού και η Γιώτα Βλαχάκη με 21:04.
Το πρόγραμμα περιελάμβανε και αγώνα για παιδιά με νικητή τον Δημήτρη Τζήκα Σφακιανάκη με 4:39.

Για να δείτε όλα τα αποτελέσματα πατήστε εδώ.

Ακολουθεί το βίντεο με τα σημαντικότερα στιγμιότυπα του αγώνα.

[!%ARTICLE_MODULE_ID:1359:%!]

9ος Διεθνής Μαραθώνιος Δρόμος Ρόδου: Οι οδηγίες