5η Πανγυθειάδα 2023: Οι νικητές

Δείτε όλα όσα έγιναν στον αγώνα και φωτογραφίες

Share
ΠΑΝΓΥΘΕΙΑΔΑ 2023

Πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 20 Μαΐου ο αγώνας: 5η Πανγυθειάδα 2023. Ακολουθεί η ανακοίνωση της διοργάνωσης με τους νικητές και φωτογραφίες.

5η Πανγυθειάδα 2023: Ανακοίνωση

Από την Πλατεία Παρθεναγωγείου δόθηκε το Σάββατο 20 Μαΐου 2023 η εκκίνηση για την 5η Πανγυθειάδα 2023. Η αθλητική εκδήλωση ήταν μια συνδιοργάνωση του Δήμου Ανατολικής Μάνης με τους Συλλόγους Γονέων και Κηδεμόνων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της πόλης του Γυθείου και το τμήμα στίβου του Πανγυθεατικού.

Η διοργάνωση περιλάμβανε αγώνες για παιδιά και τον γύρο της πόλης ενηλίκων 5 χλμ. Στην εκδήλωση έτρεξαν δρομείς κάθε ηλικίας από διάφορα μέρη της Ελλάδος. Ο Δήμος Ανατολικής Μάνης έδωσε στους τερματίσαντες αναμνηστικά διπλώματα και μετάλλια ενώ για τους τρεις πρώτους νικητές επεφύλασσε και κύπελλο.

Μετά το πέρας των αγώνων ακολούθησε γνωριμία των παιδιών με τον Μανιάτη Παγκόσμιο Πρωταθλητή Ορεινού τρεξίματος Δημήτρη θεοδωρακάκο.

ΠΑΝΓΥΘΕΙΑΔΑ 2023

Οι νικητές

5 χλμ-Γύρος Πόλης
Γυναίκες
1. Μαυροπούλου Ιουστίνα
2. Φιφλή Θεοδώρα
3. Βασιλείου Χριστίνα
Άνδρες   
1. Κουτσιμάνης Αθανάσιος
2. Κρητικός Ιωάννης
3. Μαρινάκος Βενετσάνος Χριστόφορος

Παιδικοί Αγώνες

Κορίτσια Α-Β   
1. Σταματίνα Ζάχου
2. Μαρία-Ζωή Σεψάκου
3. Μαρία Μανδραπύλια+Γιασεμίνα Μιμιλάρι

Αγόρια Α-Β 
1. Αριστείδης Βλαχοδημητράκος
2. Διονύσης Θεοδωρακάκος
3. Άκης Δρακουλάκος

Κορίτσια Νήπια   
1. Βασιλική Βότσου
2. Μαρίνα Λιβιεράτου
3. Θωμαή Κατσιώνη

Αγόρια Νήπια 
1. Γιάννης Γκουβούσης
2. Σταύρος Λιακάκος
3. Χρήστος Κολοβός

Κορίτσια Γ-Δ   
1. Αριάδνη Τσαρούχα
2. Αντωνία Δεμέστιχα
3. Σοφία Καπασούρη

Αγόρια Γ-Δ   
1. Άντριαν Νάκια
2. Διονύσης Κολοκούρης
3. Αλέξανδρος Σουγλέρης

Κορίτσια Ε-ΣΤ   
1. Μελίνα Μυριλάκου
2. Παναγιώτα Τζανετάκου
3. Δέσποινα Τσεμπέλη+Μαρίνα Παναγουλάκου

Αγόρια Ε-ΣΤ 
1. Γιώργος Σωτηράκος
2. Παναγιώτης Κουτσουπιάς
3. Δημήτρης Λουκάκος

Κορίτσια Γυμνασίου 
1. Αλίκη Μπουτεράκου
2. Τζέλα Κλέα
3. Δήμητρα Γεωργιάκου

Αγόρια Γυμνασίου   
1. Δημήτρης Κοτσιφάκος
2. Αχιλλέας Τσαλουχίδης
3. Παναγιώτης Κουρουνάκος

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Εκδρομή ΣΔ Τρικάλων στο Βουκουρέστι
Συμμετοχή του συλλόγου στον Μαραθώνιο του Βουκουρεστίου
Ασημένια η Στεφανίδη στην Ρώμη
5ο μετάλλιο για την Κατερίνα σε Ευρωπαϊκά ανοιχτού
16η η Μαρινάκου, 24η η Λαβασά στα 10.000μ. στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα - 6η η Τζένγκο, 8η η Εμμανουηλίδου
Δείτε τι έγινε στο απογευματινό πρόγραμμα της Τρίτης
Back to Top
runnermagazine.gr
CLOSE
Μετάβαση στο περιεχόμενο