Ρεκόρ η Κυριακοπούλου στην Γάνδη – Όλοι οι Έλληνες

Ρεκόρ η Ανθή Κυριακοπούλου, άνοιξε τη χρονιά ο Αναγνώστου

Και δεύτερο ατομικό ρεκόρ

Νέο ατομικό ρεκόρ πέτυχε η Ανθή Κυριακοπούλου στο αγώνισμα των 1.500μ. αυτήν τη φορά στο μίτινγκ κλειστού στίβου στην Γάνδη.

Θυμηθείτε το ρεκόρ της την περασμένη εβδομάδα στα 800μ.

Η αθλήτρια του Μιχάλη Αναγνώστου τερμάτισε σε 4:21.56 βελτιώνοντας το ατομικό της ρεκόρ (είχε 4:25.24), ενώ έγινε η 8η πιο γρήγορη Ελληνίδα στον κλειστό όλων των εποχών.

Αρχή για τον Μάριο

Στο ίδιο μίτινγκ συμμετείχε και ο Πρωταθλητής μας στις μεγάλες αποστάσεις, Μάριος Αναγνώστου. Ο αθλητής του Σάββα Κουμπούρα έλαβε μέρος στα 3.000μ. στον πρώτο του φετινό αγώνα και με 8:09.40 πήρε την 10η θέση σε μία δύσκολη κούρσα.

Στο αγώνισμα των 800μ. ο Χάρης Ξενιδάκης ήταν 23ος στο σύνολο με 1:51.32, ενώ ο Χαράλαμπος Λαγός 37ος με 1:53.59, και στις γυναίκες, η Κατερίνα Κουτλή 29η με 2:13.62.

Η Κύπρια Σταυρίνα Φιλίππου στο ίδιο αγώνισμα τερμάτισε σε 2:08.68 στην 13η θέση του συνόλου.

Τέλος, η Άρτεμις Αναστασίου αγωνίστηκε τόσο στον προκριματικό όσο και στον τελικό των 60μ. όπου σημείωσε αρχικά 7.58 και στη συνέχεια 7.56.