Αρκετές συμμετοχές στους αγώνες
Με αρκετά μεγάλη συμμετοχή πραγματοποιήθηκε ο ξεχωριστός αγώνας Race4life στον Περιβάλλοντα χώρο του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας την Κυριακή 11 Δεκεμβρίου.
Ο αγώνας έγινε στο πλαίσιο γενικότερων δράσεων του ΚΕΘΕΑ για την προβολή του αθλητισμού στην πρόληψη αλλά και στη θεραπεία της απεξάρτησης.
Το πρόγραμμα περιελάμβανε αγώνες μίας , δύο και τριών ωρών με τους δρομείς να δίνουν συμβολικό παρών και να καλύπτουν αρκετά χιλιο΄μετρα.
![](https://runnermagazine.gr/wp-content/uploads/2022/12/karaiskos-1024x703.jpg)
Μάλιστα στον αγώνα το παρών έδωσε και ο πρωταθλητής του Μαραθώνιου, Παναγιώτης Καραΐσκος με την ομάδα του, TT Runners, καθώς επίσης και ο αντιπρύτανης Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, Γιάννης Θεοδωράκης.
![](https://runnermagazine.gr/wp-content/uploads/2022/12/kethea-1024x461.jpg)