Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στίβου: Οι ώρες των Ελλήνων και των μεταδόσεων της ΕΡΤ

Δείτε περισσότερα

Share

Διαβάστε αναλυτικά από segas.gr

Δείτε εδώ τις ώρες των μεγάλων δρομικών τελικών

Λίγα μόλις 24ωρα έχουν απομείνει για την έναρξη του 18ου Παγκοσμίου Πρωταθλήματος του Όρεγκον (15-24/7), στην πρώτη διοργάνωση στις Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής. Η χώρα μας συμμετείχε με 19 αθλητές και αθλήτριες στο σύνολο των 1.900 αθλητών και αθλητριών που θα συμμετάσχουν στη διοργάνωση από 192 χώρες του πλανήτη.


Το πρόγραμμα των αγώνων θα είναι πλούσιο σε δράση, ωστόσο η διαφορά των 10 ωρών, που χωρίζουν τη χώρα μας από το Όρεγκον θα αναγκάσουν τους φίλους του στίβου να ξενυχτίσουν, προκειμένου να δουν την προσπάθεια της εθνικής μας ομάδας. Οι αγώνες θα μεταδοθούν ζωντανά από την ΕΡΤ3 σε ζωντανή μετάδοση, αλλά και μαγνητοσκοπημένα την επόμενη ημέρα.

Παρασκευή 15/7
15/7 19.05 ή 22.30 Σφυροβολία (Α) Προκριματικός ΑναστασάκηςΦραντζεσκάκης
15/7 23.10 20χλμ. βάδην (Γ) Τελικός ΦιλτισάκουΠαπαδοπούλου
15/7 22.05 23.30 Σφυροβολία (Γ) Προκριματικός Σκαρβέλη

Σάββατο 16/7
16/7 03.20 Επί κοντώ (Γ) Προκριματικός ΚυριακοπούλουΠόλακΣτεφανίδη
16/7 04.00 Μήκος (Α) Προκριματικός Τεντόγλου
16/7 04.55 Σφαιροβολία (Α) Προκριματικός ΛατιφλάριΣκαρβέλης
16/7 20.30 Τριπλούν (Γ) Προκριματικός Καρύδη
16/7 21.10 Ύψος (Γ) Προκριματικός Γκούσιν
16/7 22.00 Σφυροβολία (Α) Τελικός

Κυριακή 17/7
17/7 04.20 Μήκος (Α) Τελικός
17/7 21.35 Σφυροβολία (Γ) Τελικός

Δευτέρα 18/7
18/7 03.25 Επί κοντώ (Γ) Τελικός
18/7 04.27 Σφαιροβολία (Α) Τελικός

Τρίτη 19/7
19/7 03.10 ή 04.35 Δισκοβολία (Γ) Προκριματικός Ανγνωστοπούλου
19/7 04.20 Τριπλούν (Γ) Τελικός

Τετάρτη 20/7
20/7 03.40 Ύψος (Γ) Τελικός

Πέμπτη 21/7
21/7 01.20 ή 02.50 Ακοντισμός (Γ) Προκριματικός Τζένγκο
21/7 04.30 Δισκοβολία (Γ)Τελικός

Σάββατο 23/7
23/7 03.05 Επί κοντώ (Α) Προκριματικός Καραλής
23/7 04.20 Ακοντισμός Τελικός

Δευτέρα 25/7
25/7 03.25 Επί κοντώ (Α) Τελικός
25/7 16.15 35χλμ. βάδην (Α) Τελικός Παπαμιχαήλ
22/7 16.15 35χλμ. βάδην (Γ) Τελικός Ντρισμπιώτη, Κουρκουτσάκη, Παπαδοπούλου

Το αναλυτικό πρόγραμμα της ΕΡΤ3
Παρασκευή (15/7)
19:00-01:00 1η ΜΕΡΑ ΠΡΩΙ (Ζ)

Σάββατο (16/7)
01:00-02:40 20χλμ ΒΑΔΗΝ (Γ) (Ζ)
03:00-06:00 1η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ζ)
11:00-14:00 1η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ε)
20:30-23:30 2η ΜΕΡΑ ΠΡΩΙ (Ζ)

Κυριακή (17/7)

03:00-06:00 2η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ζ)
11:00-14:00 2η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ε)
16:15-18:40 Μαραθώνιος (Α) (Ζ)
20:30-23:45 3η ΜΕΡΑ ΠΡΩΙ (Ζ)

Δευτέρα (18/7)
03:00-06:00 3η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ζ)
11:00-14:00 3η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ε)
16:15-18:50 Μαραθώνιος (Γ) (Ζ)
19:30-23:00 4η ΜΕΡΑ ΠΡΩΙ (Ζ)

Τρίτη (19/7)
03:00-06:00 4η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ζ)
11:00-14:00 4η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ε)

Τετάρτη (20/7)
03:10-06:00 5η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ζ)
11:10-14:00 5η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ε)

Πέμπτη (21/7)
01:20-06:00 6η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ζ)
09:20-14:00 6η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ε)

Παρασκευή (22/7)
03:00-06:00 7η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ζ)
11:00-14:00 7η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ε)
16:15-19:15 35χλμ βάδην Γυναικών (Ζ)

Σάββατο (23/7)
03:00-06:00 8η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ζ)
11:00-14:00 8η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ε)
19:45-23:00 9η ΜΕΡΑ ΠΡΩΙ (Ζ)

Κυριακή (24/7)
02:10-06:00 9η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ζ)
10:10-14:00 9η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ε)
16:15-19:00 35χλμ Βάδην Ανδρών (Ζ)
19:30-01:00 10η ΜΕΡΑ ΠΡΩΙ (Ζ)

Δευτέρα (25/7)
03:00-06:00 10η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ζ)
11:00-14:00 10η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ε)

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
RUN TOGETHER Athens 2022: Τρέχουμε σε ζευγάρια για καλό σκοπό
Το πιο fun run επιστρέφει για 7η φορά στο ΟΑΚΑ!
Νέο RUNNER MAGAZINE 133
Σε βάζει σε κίνηση!
Ένας Κενυάτης διέλυσε το συναγωνισμό στο Sierre Zinal
Νέο ρεκόρ διαδρομής από τον 33χρονο Κενυάτη Mark Kangogo
Back to Top
runnermagazine.gr
CLOSE
Runner Magazine Our E-shop is up and running...
Μετάβαση στο περιεχόμενο