5η η Μαρινάκου, καλές παρουσίες την 3η ημέρα των Μεσογειακών

Δείτε περισσότερα για τις ελληνικές παρουσίες στον στίβο

Την τρίτη ημέρα του στίβου στους Μεσογειακούς Αγώνες είχαμε αρκετές καλές παρουσίες από τους Έλληνες αθλητές.

Ανάμεσα σε αυτές ήταν και η Αναστασία Μαρινάκου που στα 5.000μ. τερμάτισε στην 5η θέση με 16:07.12.

Νικήτρια ήταν η σπουδαία Τουρκάλα δρομέας, Yasemin Can σε 15:23.47, ενώ ακολούθησαν η Rahma από το Μαρόκο και η Hadji από την Γαλλία.

Τα αποτελέσματα των 5.000μ. των γυναικών

Τελικός για Πεσιρίδου, Τριβυζά

Ακόμα στους τελικούς των 100μ. με εμπόδια γυναικών και των 200μ. των ανδρών προκρίθηκαν η Ελισσάβετ Πεσιρίδου και ο Παναγιώτης Τριβυζάς αντίστοιχα.

Χάλκινος ο Ρίζος

Τέλος, πολύ καλή παρουσία είχε ο Γιάννης Ρίζος στο άλμα επί κοντώ όπου με άλμα στα 5.60μ. κατέλαβε την τρίτη θέση με νέο προσωπικό ρεκόρ.

Οι συμμετοχές της τελευταίας ημέρας

Την τελευταία ημέρα έχουμε, μεταξύ άλλων, τη συμμετοχή του πρωταθλητή μας, Μάριου Αναγνώστου στον τελικό των 5.000μ.